reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

ja również proszę o radę dotyczącą fotelika dla mojego dziecka. Moja córeczka ma 11miesięcy i waży niecałe 8 kg. do tej pory jeździ w foteliku z grupy 0. Jednak każda podróż od jakiegoś czasu to dla nas męka, bo córka nie chce siedzieć w pozycji półleżącej, a nie mamy możliwości podwyższenia oparcia:( Chcemy kupić więc fotelik, w ktorym mogłaby już normalnie siedzieć. wiem, że w pierwszej kolejności przy zmianie fotela należy brać pod uwagę wagę dziecka, nasza córeczka po prostu jest drobna, ale wzrostowo nie odbiega od innych rówiesników. Stąd moje pytanie, czy można posadzić ją już do fotelika 9-18?
Zastanawiałam się nad fotelikiem chicco X-pace. Sprawdzałam listę testów zderzeniowych, testom tym poddany został jedynie model isofix. W naszym samochodzie nie ma takiej opcji montowania. Czy to, że isofix tego modelu dostał ponad 4 punkty mogę uznać, że model tradycyjny będzie tak samo bezpieczny (pod warunkiem prawidłowego zamontowania)?
Wiem, że chicco swego czasu zyskał złą opinię, ale niestety ogranicza nas budżet, a cena tych fotelików to ok. 500 zł - najnizsza z fotelików z listy ADAC.
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
Marelka
 
reklama
Hej :) będę wdzięczna jeśli pomożecie mi wybrać fotelik. Auto: Opel Vectra Combi rocznik 98, skórzana tapicerka, Dziecię: 10,5 miesiąca, około 9,5-10kg wagi, 80cm. Za żadne skarby świata nie chce już siedzieć w Cybexie Atonie. Jak widzi fotel już z daleka zaczynają się spazmy. Muszę więc wymienić fotel na większy. Myślałam o BeSafe Izi Comfort x3 - problem tylko, że nie mam możliwości przymierzyć go do auta. Czy ktoś z Was się orientuje czy ten fotel pasuje do mojego auta? Ewentualnie jakie inne fotele możecie polecić?
 
Tak z ciekawości przeszłam się do sklepu sprzedającego foteliki. Pani (rzekomo profesjonalistka) powiedziała mi, że foteliki 0-18 kg są dobre już dla noworodków i przy okazji zaoszczędzimy pieniądze, bo kupimy jeden zamiast dwóch. Poleciła nam fotelik firmy chicco (modelu niestety nie pamiętam) właśnie od 0-18 kg. Z tego co piszecie jednak takie foteliki i tak od urodzenia się nie nadają. Myślę, że te wszystkie firmy chcą żerować na naszej niewiedzy... Szkoda, że w sklepach nie ma prawdziwych profesjonalistów tylko opychacze towaru...
Ja na szczęście jeszcze dziecka nie mam, ale ciekawe ile rodziców dało się złapać na to oszustwo?
 
Witam,
zdecydowałam się na zakup fotelika Romer King Plus,
córcia go testowala (siostrzenica nim jezdzi) ale nie pomyślalam zeby przymierzyc go do auta a teraz nie mam takiej mozliwosci i tu moje pytanie.
Czy orientujecie sie czy bedzie pasowal do Toyota Corolla hatchback 2004?

Z gory dzieki:)
 
Witam!
mam wielką prośbę do pana Piotra ze sklepu e-foteliki o odpowiedź.

Od jakiegoś czasu przeglądam foteliki. Obecnie interesuje mnie fotelik w przedziale 9-18 kg. Niedługo będę musiała go zmienić z Maxi Cosi Cabriofix 0-13 kg.Synek kończy niedługo 8 miesięcy i lada dzień zacznie samodzielnie siedzieć, więc pora wtedy na zmiany. Przeglądam testy ADAC. Obecnie wiem, że na rynku jest jeden najlepszy fotelik - Romer Trifix. Testy podają Cybex- ale tak jak wcześniejsze pana opinie , tak i moja jest podobna. Nie jestem do końca przekonana co do tej półeczki przy tułowiu zamiast pasów bezpieczeństwa. Fakt Cybex jest o wiele tańszy, ale jeszcze nikt do końca nie przekonał mnie do jego zakupu.
Szukam cały czas odpowiedniego fotelika. Zależy mi na bezpieczeństwie mojego synka. Romer jest bardzo drogi, choć wiem, że to nie zakup na chwile, tylko na około 3 lata. Proszę o szczegóły co do tego fotelika. A może pan poleciłby jeszcze coś innego, nad czym warto się zastanowić. Fotelik będzie w Oplu Astrze IV - mamy isofix.
Poza tym czy poleciłby pan jakiś sklep w pobliżu Torunia, gdzie ktoś pokaże nam foteliki i jego montaż? Zależy mi na kompetentnej obsłudze, bo nie kupię fotelika w ciemno. Chciałabym aby ktoś od razu nam go zamontował. Piaseczno jest troszkę daleko - chociaż może to nie byłby problem, ale macie otwarty tylko od pon-piątku.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
Witam!

Bardzo cieszę się, że trafiłam na ten temat, uważnie przeszłam przez 90 stron i wiele inf. okazało się dla mnie przydatnych. Mam dwóch synów i kolejny raz stanęłam przed dylematem zakupu odpowiedniego fotelika, tym razem w przedziale wagowym 9-18.

Moje pytanie do Pana Piotra, oraz forumowiczów, który spośród wymienionych fotelików powinnam wybrać dla rocznego syna, do Toyoty Corolli ze złączem isofix:

Romer King Plus
Romer Safefix Plus
Romer Trifix
Romer Duo plus
Cybex Juno-Fix (Isofix)
Chicco Key 1 Isofix
Chicco Xpace Isofix
HTS Besafe iZi Comfort X3 Isofix
Kiddy Energy Pro 2
Maxi-Cosi Pearl
Maxi-Cosi Priorifix

Dodam, że jestem za isofixem, nie wiem co już myśleć o nakładkach zamiast pasów 5-punktowych, które występują w fotelikach Cybex i Kiddy. Czy mogę używać Romera Trifix skoro moje auto nie jest wyposażone z kotwicę TT? Już chciałam kupić Romera Kinga, ale wolałabym z isofixem. Czy Romer Safefix Plus? (jest bardzo ciężki). Może jeszcze są inne foteliki na które powinnam zwrócić uwagę? Starszy syn jeździ w Cybexie Solution X2 Fix natomiast wcześniej posiadaliśmy Chicco Key 1.

Jeszcze pytanie odnośnie Romer Safefix Plus -jak sprawdzić czy podpórka jest dobrze ustawiona w samochodzie?

Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie osoby na forum!

Karolina
 
witam,
zdecydowałam się na zakup następnego fotelika tj. pow. 9 kg też tyłem do kierunku jazdy i tutaj moje pytanie: czy porównywał ktoś maxi cosi mobi (o tym czytałam sporo dobrego, również tutaj na forum) z britax max way (ten jest nowy na naszym rynku i niestety nie ma zbyt wielu opinii)?
 
Witam,
czytałam, że fotelik 9-36 nie jest bezpieczny jak np 9-18, 15-36.
W takim razie mam pytanie odnośnie wyboru fotelika, ponieważ już tydzień się z tym borykamy. Nasza córka Milena ma 14,5 kg i 20 miesięcy, chętnie kupilibyśmy jej forelik z zakresu 15-36 lecz zauważyliśmy że podczas jazdy wychylała się spoza pasa...:(
można zamocować przy barku pas aby nie mógł się rozciągać? Hahaha:) wykonalne ale czy bezpieczne?
co sadzicie o Chicco Neptun? znajdujesie wysoko w tabeli ale czy dziecko może w nim spac?
Zależy nam na fotelu który ma możliwość przejścia do pozycji półleżącej/leżącej ponieważ jeździmy w dalekie podróże autem, przeważnie po 12/14 godzin.
 
reklama
Do góry