reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Mieszkamy w Irlandii i tu jest bardzo ograniczony wybór fotelików.. Mój mąż myśli o kupnie Maxi cosi Axiss, on raczej patrzy pod względem wygody, bo można obracać, a z tego co sie orjętuję to on nie ma isofix. Ja to zastanawiam się nad kupnem Maxi Cosi mobi, Tobi, priori. Mamy Passata z 2006 . Już sama nie wiem na co patrzeć..
 
reklama
Ja to zastanawiam się nad kupnem Maxi Cosi mobi, Tobi, priori. Mamy Passata z 2006 . Już sama nie wiem na co patrzeć..

oczywiscie na bezpieczenstwo ,a wszedzie trabia ,ze najbezpieczniej jest wozic dzieci tyłem nawet do 3lat i dalej wedle uznania, ja moge polecic mobi,ale najlepiej faktycznie przymierzyc fotelik do auta bo wystarczy lekkie nachylenie kanapy i fotelik zupełnie inaczej siedzi ,przez co np dziecku moze głowa opadac do przodu itp.
 
W Romerze Safefix Plus TT, Trifix jest niezbędny.

W Romerze Duo Plus jest on jako opcja i nie ma konieczności jego użycia.

Mimo wszystko dobrze jak fotelik 9-18 poza isofix posiada jeszcze jeden punkt taki właśnie jak np TopTeher lub podpora stabilizująca.


Interesuje mnie także fotelik Britax Safefix Plus. Przebywam w Anglii, więc mogę zakupić go na tej stronie http://www.mothercare.com/Britax-SafeFix-Plus-Isofix-Car-Seat---Max/435989,default,pd.html
lub
Buy Britax Safefix Plus Baby Car Seat Group 1 - David at Argos.co.uk - Your Online Shop for Car seats, Car and booster seats.

Z tego co zrozumiałam z opisu przy nim to mogę go zamontować, jeśli nie mam w aucie isofixu, w sposób tradycyjny czyli pasami. Ale co z tą nogą, bo nie rozumiem czy do niej muszę mieć też jakiś uchwyt w samochodzie?
zależy mi na uniwersalności mocowania, gdyż w niedalekiej przyszłości zmieniamy auto i może będzie to auto z isofixem. Proszę o odpowiedz. Aha i jeszcze jedno. Przy nazwie Britax Safefix Plus nie ma TT, zatem czy ta "noga" w nim to własnie Top Teher??????
 
Witam,

Mój plan zakupowy: fotelik 9-18 kg
Budżet: do 800-900 zł
Auto: Clio II z iso-fixem

Rozważane foteliki: Maxi-Cosi Tobi (ale podobno nie pasuje do mojego auta - za wysoki) i Roemer King Plus.

No i właśnie pytanie odnośnie King Plusa. Mierząc dziecko do fotelików bardzo zniechęciły mnie te grube plastikowe części pasów. Dlatego wybrałam Tobi. Jednak kopiąc w internecie doszukałam się informacji o niepraktyczności wysokiego Tobi w niskich cliówkach. Czyli Romer. Ale czy te pasy nie będą przeszkadzały dziecku? Czy w lecie nie będą dodatkową ugrzaną strefą itd? Rozumiem, że podwyższają bezpieczeństwo, ale czy nie zmniejszają komfortu???
 
Dzięki Rezeda, byłam dzisiaj w sklepie jeszcze raz je "pomacać" i stwierdzam, że odniosłam ostatnio mylne wrażenie. Pasy są lekkie, a ochrona od spodu piankowa. Już zdecydowałam się na ten fotelik :)
 
reklama
Witam! Proszę eksperta o radę. Który fotelik wybrać z trzech poniższych
CYBEX JUNO-FIX
ROMER KING PLUS
ROMER DUO PLUS ISOFIX


Ze względu na cenę skłaniam się ku R. King Plus. Jednak jeśli pozostałe dwa są bezpieczniejsze to oczywiście kupię droższy. Posiadam samochód bez isofixu, Volkswagen Golf IV. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia fotelika z autem, gdyż jestem jeszcze przez miesiąc za granicą i mam teraz okazję kupić tu fotelik o wiele taniej niż w Polsce, dlatego chciałabym z tego skorzystać.
Proszę zatem o radę, który z fotelików jest najbezpieczniejszy i który by pasował do podanego typu auta.
 
Do góry