reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam
Przebrnalem prawie przez caly watek ( od 22 strony ). Wiele ciekawych opinii i porad.
Tu moje pytanie do eksperta i do uzytkownikow forum.
Posiadam Forda Mondeo MK3 hatchback, rocznik 2005. Niestety bez Isofix, co w duzym stopniu zaweziloby moje poszukiwania fotelika dla corki ( poki co 9m, 8kg ) do Romer King Plus. Jednak po przymiarce w sklepie mam mieszane uczucia. Fotelik, lapiac za podstawe, ruszal sie w fotelu, choc sprzedawca twierdzil ze juz lepiej nie bedzie.
Zastanawialem sie nad Pallasem 2 (9-36), ale nie wyobrazam sobie jazdy corki do 3 roku zycia w pozycji "strzalki" ( rece odchylone na boki ). Recaro Young Sport po analizie watku jakos do mnie nie przemawia. Britax evolva 1-2-3 plus​ tylko 3 gwiazdki w ADAC.
Czy ktos posiada Mondeo i Roemera i jak stabilnie siedzi na kanapie ?
Srzedawca jakos mnie nie przekonal ze lepiej sie nie da.
Ewentualnie co w zamian do tego samochodu ?
Pozdrawiam.

Mondeo - raz lepiej raz gorzej, zamki pasów są dobrze głęboko osadzone, ale kanapy strasznie miękkie i kanapiaste i King potrafi lekko na nich pracować, nie pamiętam już na 100% ale są chyba różne wersje wyposażeń w Mk3 i kanapa też może delikatnie się różnić.

Jeżeli na Kinga zadziała się ciałem przy montażu w takim Mondeo tak żeby wgniótł się w kanapę to "teoretycznie" (wszystko najlepiej sprawdzić) powinno być dobrze, ale należy co jakiś czas kontrolować jakość montażu bo z czasem takie tapczanicha poddają się pod naporem i fotelik łapie luzy - wiadomo im mniejsze luzy tym lepiej.

Moja propozycja to porównać np Maxi cosi Tobi i Kinga w takim Mondeo i zobaczyć czy i jaka będzie różnica...

pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich.
Pozwolę sobie opisać swoje wątpliwości. Nie wiem dlaczego w Polsce nie są dostępne fotliki dla dzieci starszych (Grupa 1/2) montowane tyłem do kierunku jazdy. Foteliki takie są Szwecji standardem. Np:
BRITAX MAX WAY
czy
Britax Multi Tech 2 - den nya generationens kombistol från Britax
Norwegowie potrafią wozić tak dzieci do 5-6 roku zycia.
Bildeserie - barn over ett år bakovervendt - Trygg Trafikk
Nie rozumiem tez dlaczego ADAC nie bierze tych fotelików pod uwagę w testach.
Przecież to najbezpieczniejszy sposób wożenia dzieci. Jest dostępny BeSafe izi combi, ale ten fotel to kosmos pod względem zajmowanego miejsca. A te dwa ponoć mniej miejsca zajmują.
Generalnie polecam portal CarSeat.se | Rear Facing Car Seats | Trusted Car Seat Advice
Właśnie się dowiedziałem, że Britax MaxWay czy MultiTech 2 jest dostępny tylko pod zamówienie. Czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok 1800PLN.

Czyżby najbeżpieczniejszym rozwiązaniem będzie Cybex Pallas i Kiddy Guardian Pro?

Witam - tyłem do kierunku jazdy w bezpiecznym foteliku? Bezpieczniej się nie da (chyba, że na światłach ktoś wjedzie nam w tył auta) i zawsze to będę powtarzał, ale niestety w Polsce jest to temat bardzo niepopularny - myślę, że z czasem foteliki rwf zyskają na popularności.

Odnośnie ADAC - przecież Multi Tech był w teście w 2009 roku, dostał dwóję za całokształt (trója za składową bezpieczeństwo).

Obecnie liderem naszego rynku jest Besafe i posiada bardzo dobre produkty chodź nie należą do najtańszych i potrzebują sporo miejsca, niestety coś kosztem czegoś...

Oczywiście nie odpowiem co będzie najlepszym rozwiązaniem w stu procentach - jeżeli tyłem to proponuję BeSafe, jeżeli przodem to coś bardzo bezpiecznego z grupy 9-18...

pozdrawiam
 
Oczywiście nie odpowiem co będzie najlepszym rozwiązaniem w stu procentach - jeżeli tyłem to proponuję BeSafe, jeżeli przodem to coś bardzo bezpiecznego z grupy 9-18...

I tu Właśnie pojawia się problem. BeSafe Izi 3 combi jest do mojego samochodu za duży. Maxi Cosi Mobi również. Graco Belogic jest w okolicy Poznania niedostępny i nie mogę go przymierzyć. Britax MaxWay i inne tylko pod zamówienie.

Pozostaje coś przodem do kierunku jazdy i tu jest dylemat ponieważ ŻADEN z fotelików nie chroni odpowiednio karku przy zderzeniu czołowym. Są tak naprewde dwie możliwości: albo fotelik 9-18 i mam wtedy odpowienią pozycję dla spania (Mam po starszym synu Romera King Plus) albo 9-36 (np Cybex Pallas x-2 fix albo Kiddy GuardiaFix Pro) i tu wględnie kark jest chroniony osłoną tułowia, ale nie ma wtedy dobrej pozycji spoczynkowej (Pallas x-fix ma namiastkę pozycji leżącej).

Cóż począć?

Znalazłem jeszcze jeden fotelik, a mianowicie Fair G 0/1 ISOFIX i szukam teraz opinii i testów.
 
Fair G 0/1 ISOFIX na fotelik.info wygląda całkiem dobrze więc może to niezły pomysł.

producent
model grupa
sort-0.gif
ocena
bezp. obsl. komf. czysz. rok średnia cena

FairG 0/1 Isofix0-18 kg444342008bd.

Proszę pisać na bieżąco o postępach w poszukiwaniach. powodzenia, pozdrawiam
 
Proszę pisać na bieżąco o postępach w poszukiwaniach. powodzenia, pozdrawiam

Niestety nigdzie w pobliżu nie mogę znaleźć fotelika znaleźć, aby go przymierzyć.

Pozostaje pytanie czy fotelik 9-18 z pasami i brakiem jakiejkolwiek osłony karku (Romer King Plus) czy fotelik 9-36 z osłona tułowia (np. Cybex Pallas).
 
Niestety nigdzie w pobliżu nie mogę znaleźć fotelika znaleźć, aby go przymierzyć.
Pozostaje pytanie czy fotelik 9-18 z pasami i brakiem jakiejkolwiek osłony karku (Romer King Plus) czy fotelik 9-36 z osłona tułowia (np. Cybex Pallas).

No niestety - rwf w Polsce potrzebują jeszcze czasu, mieliśmy kiedyś kilka modeli, ale musieliśmy zrezygnować z racji na totalny brak zainteresowania...

Osobiście zawsze będę stawał za dobrym 9-18 mając do wyboru 9-18 i 9-36 z wielu przyczyn (pisałem już o tym wiele razy, stabilność itp). Tak czy siak sprawa nie jest banalna bo zgoda, że osłona tułowia w Pallasach zmniejsza obciążenia przekazywane na odcinek szyjny dziecka i nie nadaje głowie takiego przyśpieszenia podczas uderzenia front impact.

Mimo wszystko wolałbym na swoim miejscu King Plusa chodź w Pallasie woziłbym dziecko również bez obaw o jego bezpieczeństwo - trudno mi podpowiedzieć, najlepiej tak jak zawsze przymierzyć oba fotele do auta, dziecko do foteli i wtedy decyzja będzie znacznie łatwiejsza.

Powodzenia i czekam na kolejne wieści.
 
Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze kolejnego fotelika. Im więcej czytam opinii tym większy mam mętlik i nie wiem na jaki się zdecydować :(
Synek ma 2lata 9 miesięcy. Jest szczupły i dosyć wysoki- ok 98-100cm. Waży 16-16,5kg.
Do tej pory jeździł fotelikiem Romer Eclipse 9-18kg.
Wczoraj zauważyłam, że jego główka prawie wystaje nad fotelik i wygląda na to, że fotelik zrobił się za mały.
Zależy nam na foteliku bardzo bezpiecznym i jednocześnie wygodnym ponieważ co 2-3 miesiące jeździmy w długie 500km podróże. Najlepiej by fotelik był lekko rozkładany, ale nie wiem czy jest to ok.
Na razie wpadły mi w oko: kiddy guardian pro, romer kidfix sict i protector fix casualplay. Czy któryś z tych fotelików wyróżnia się na plus? A może lepiej zdecydować się na jakiś inny?
Nie wiem dlaczego ale przeraża mnie jakoś, że będę musiała zapiąć syna w "normalny" pas, a nie te fotelikowe. Czy lepszy jest fotelik 15-36kg czy może te 9-18-36kg?
Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestie i radę.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

ps. Mamy Forda Mondeo Combi Mk3 z 2001 r i w planach Forda Galaxy 2005r. I czy w tych autach znajdę isofix?
 
reklama
Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze kolejnego fotelika. Im więcej czytam opinii tym większy mam mętlik i nie wiem na jaki się zdecydować :(
Synek ma 2lata 9 miesięcy. Jest szczupły i dosyć wysoki- ok 98-100cm. Waży 16-16,5kg.
Do tej pory jeździł fotelikiem Romer Eclipse 9-18kg.
Wczoraj zauważyłam, że jego główka prawie wystaje nad fotelik i wygląda na to, że fotelik zrobił się za mały.
Zależy nam na foteliku bardzo bezpiecznym i jednocześnie wygodnym ponieważ co 2-3 miesiące jeździmy w długie 500km podróże. Najlepiej by fotelik był lekko rozkładany, ale nie wiem czy jest to ok.
Na razie wpadły mi w oko: kiddy guardian pro, romer kidfix sict i protector fix casualplay. Czy któryś z tych fotelików wyróżnia się na plus? A może lepiej zdecydować się na jakiś inny?
Nie wiem dlaczego ale przeraża mnie jakoś, że będę musiała zapiąć syna w "normalny" pas, a nie te fotelikowe. Czy lepszy jest fotelik 15-36kg czy może te 9-18-36kg?
Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestie i radę.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

ps. Mamy Forda Mondeo Combi Mk3 z 2001 r i w planach Forda Galaxy 2005r. I czy w tych autach znajdę isofix?

Co do fotelików to niech wypowiedzą się eksperci. Wspomnę tylko, że jest jeszcze Cybex Solution 2 x-fix.

Podzielam twoje obawy co do zapinania tylko pasem samochodowym. Ostatnio wymyśliłem, że dołożę jeszcze jeden pas w ten sposób:

Zobacz załącznik 456886
To jest zwykły dwupunktowy pas samochodowy. W tym przypadku akurat z Mondeo.
Zobacz załącznik 456887

Wypowiem się tylko na temat Isofixa w fordach. Jeżeli nie ma isofixa, to warto zadzwonić do serwisu i spytać, czy nie można zamontować. Sam w Focusie MK2 nie miałem, ale zamontowałem. Koszt to ok 60zł za sam uchwyt plus montaż (nie wiem ile, bo sam zamontowałem).
 
Do góry