reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Niestety, ale problem odchylania w fotelikach 15-36 jest powszechny i raczej nie do rozwiązania - chyba, że wprowadzą wielopunktowe uprzęże do fotelików w kategorii 15-36, ale raczej wątpię...

Szczerze mówiąc, to dziwię się czemu takowych nie ma - dla dziecka każdy fotelik to więzienie, więc cóż za różnica czy jest to kiepski trzypunktowy pas czy dużo lepszy 5punktowy?

Zaś co do fotelików pochylanych - obawiam się, że w testach ADAC i innych takie foteliki będą badane tylko w jednym położeniu (i to tym najbezpieczeniejszym, maksymalnie pionowym)... więc nawet testy mogą dać złudne poczucie bezpieczeństwa.

Znalazłem test Indy Plus Team (JANÉ) - i w 2008 w ADAC dostał trójkę.

O właśnie, gdzie w testach ADAC są te gwiazdki? Albo jestem ślepy albo patrzę nie tam gdzie trzeba - wszędzie widzę tylko oceny od - po ++ (to drugie tylko w fotelikach 0-13)...

Nic to - zobaczymy... Póki co mój maluch jeździ w polaricu - a może do czasu jak z niego wyrośnie, pojawią się na rynku już nowe i lepsze rozwiązania (choćby z 4p-5p pasami)?

Pozdrawiam,
--
Jacek
 
reklama
Witam,
ja z pytaniem technicznym.
Zachwyciliśmy się fotelikiem Sunshine Kids - Monterey , nawet jeszcze przed wejściem na to forum :) Przymierzyliśmy go w sklepie stacjonarnym ( jednak sam zaczep Isofast był zaczepiony o plastik i nie udało nam się go wpiąć ) . Fotelik rewelacyjnie leżał na kanapie - idealnie dopasowany. Zamówiliśmy przez allegro ( teraz kolekcja 2009 jest po 329 zł , więc rewelacja jeśli chodzi o cenę również :) ) .
Mam jednak pewną obawę . Po zamontowaniu fotelika, przy użyciu dużej siły fotelik jest ruchomy ( chodzi o oparcie ) , siedzisko ładnie przylega i nie rusza się na boki.
Może to tylko przyzwyczjenie , bo wcześniej mieliśmy fotelik 9-18kg mocowany za pomocą pasów i był sztywny w każdym cm ! Nie do ruszenia :) A teraz takie luzy mnie niepokoją. Chyba to jednak specyfika fotelików tej wagi? A może jednak nie pasuje? W instrukcji producent pisze ,że luzy są możliwe , ale do jakiego stopnia?
Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.
 
I jeszcze jedno pytanie . Co sądzi Pan o foteliku Britax Frontier 85? Dostępny w Polsce tylko na allegro , bo to foteliki produkowane na rynek USA . Mają dość duży przedział wagowy , ale posiadają własne pasy bezpieczeństwa , co w tym przedziale wagowym jest rzadkością .
 
Witam. Mamy 2 letnie dziecko, które waży 14 kg. Poszukujemy fotelika w kategorii 9-36 kg. Właściwie wybieramy pomiędzy Recaro Young Sport 2.0 a Kiddy Comfort Pro. Ze wskazaniem na ten drugi model. Chciałabym się dowiedzieć, który z nich Pan by polecał. I który ma większą możliwość odchylenia w pozycji spoczynku?
 
Witam. Jeszcze jeden fotelik "wpadł" nam do głowy: Propozycje są takie:
1. Cybex Pallas
2. Kiddy Comfort Pro
3. Recaro Young Sport 2.0
4. STM Storchenmuhle Starlight SP

Który będzie najlepszy, najbezpieczniejszy (!) dla naszego dziecka - lat 2 i 14 i pół kg.

Proszę o szybką odpowiedź gdyż na dniach mamy zamiar zamawiać fotelik.
 
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze fotelika 9-18kg.
Mój synek 6 stycznia będzie miał 9 miesięcy, a waży w tej chwili prawie 10 kg (to chyba już odpowiedni czas żeby pomyśleć o zakupie fotelika, tym bardziej że do gondolki już ledwo co się mieści)

Fotelik przede wszytkim ma być bezpieczny, ale i wygodny dla dziecka (tzn żeby podróżowanie nie było dla niego i dla nas udręką). Fotelik będzie dosyć często przekładany z auta (Skoda Octavia 2010 ) do auta (mitsubishi colt 2005 - brak isofix i czasem Landrover 1999).

Myśleliśmy o takich foltelikach:
Maxi Cosi tobi lub priori
Roemer King Plus
Energia pro Kiddy
Który z nich by Pan polecał? Może ma Pan inne propozycje?

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
witam ponownie,
mam nadzieję że wkrótce uzyskam poradę odnośnie zakupu fotelika bo trochę czas juz mnie goni.
Generalnie przymierzaliśmy już naszego Synka do tych 3 wymienionych w poprzednim moim poście fotelików i chyba zakupimy jednak Romera, ale tu z kolei mamy dylemat: 2010 czy 2011?? wydaje nam się że w modelu 2011 naszemu dziecku jest wygodniej bo jest węższy zagłówek przez co ma troszkę więcej miejsca na główkę, ale czy różni się jeszcze czymś innym??? czy 2011 jest tak samo bezpieczny jak 2010 (bo przecież nie ma na nim jeszcze testów ADAC)? sprzedawca powiedział że różnią się jedynie tymi zagłówkami. I jeszcze 1 pytanie - jaki materiał będzie najlepszy pod względem komfortu dla dziecka - TRENDLINE??? czy CLASICLINE pod tym względem nie jest gorszy?
Muszę też potwierdzić że sprzedawcy w niektórych sklepach są bardzo niekompetentni:( np próbowali "wcisnąć" casualy extreme 9-25kg bo podobno ma 4* w testach ADAC (TYLKO CIEKAWE KIEDY TE TESTY BYŁY ROBIONE??? bo my jakos ich nie znaleźliśmy w necie...
 
jeśli chodzi o Romera king plusa i zagłówek to testy w adacu będzie miał robione pewnie po około roku od jego wejścia na rynek ( zwykle tak jest). Romer zrobił zagłówek bardzo podobny to Maxi Cosi Tobi tylko że jest on ruchomy, taki zagłówek ma fotelik BeSafe Izi Comfort i sprawdza się więc u nich też się sprawdzi , model Romera z 2010 roku ma większy zagłówek a wiadomo że czym bardziej zabudowany zagłówek tym większe bezpieczeństwo przy bocznym uderzeniu :-)
 
reklama
Witam:)

Bardzo prosze o poradę. Nasz syn skończył 6 miesięcy i waży już ok. 11 kg i nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć. Niestety nie mieści się już w fotelik 0-13 kg (mamy emmaljungę).
Po przeczytniu Pana uwag, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłby zakup fotelika w przedziale 0-18kg z możliwością umieszczenia go zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy.

Pod uwagę biorę poniższe modele, czy słusznie? Jeżeli tak, to który Pana zdaniem byłby godny polecenia?

Britax First Class+
Fair G 0/1 Isofix
Besafe Izi kid

Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 
Do góry