reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Oba te fotele są teoretycznie 0- ... więc dla 5-6 miesięczniaka o ile potrafi już utrzymać sztywno główkę są ok. Noworodka bym w nie raczej nie wsadziła Też zależy jeszcze jaki ostatecznie kąt uzyska się w danym aucie ze względu na indywidualne nachylenie kanapy. MaxFixa nie oglądałam zbyt dokładnie, tym bardziej nie wsadzałam do niego dzieci, więc ciężko mi określić jego wysokość. Z tego co znalazłam w sieci jest dość niski jeśli chodzi o dł. oparcia, więc 18kg jest w tym przypadku może okazać się tylko teoretyczne. Skłaniałabym się do Izi Plusa bo oprócz wysokości (projektowany pod nową normę I-size na 105cm wzrostu) i granicy 25kg, z jeszcze jednego względu - ma szwedzki Test Plus co gwarantuje, że konstrukcja jest pewna. Z roamera wg moich źródeł (proszę mnie poprawić jeśli są niepełne) test plus ma max-way, który jest w zasadzie bliźniaczą konstrukcją jeśli chodzi o skorupę i nogę jednak mocowany jest na pasy nie isofix. Poza tym żadnego fotelika z Isofixem nie użyje Pani przodem ani tyłem do 25kg ponieważ isofix ma homologację do 18kg.

Jeśli koniecznie coś z ISO to Combi albo Kid w wersji IsoFix lub ActaGraco Duologic2 również mają szwedzkie testy choć jak pisałam wyżej dobrze jakby dziecię było już pewnie siedzące ze względu na bardziej pionowe pozycje. A z pasiastych ActaGraco Belogic jest wart uwagi jeszcze.

Zdaje sobie sprawy że nie ułatwiłam zbytnio wyboru ;) Proszę o wybaczenie ;)
 
reklama
Dziękuję. Może Pani nie ułatwiła ale wiele cennych informacji z tego posta uzyskałam.Równiez skłaniam się do Izi Plusa, ale z tego co widze jeszcze nie łatwo go dostać nawet w stolicy. Wybiorę się dzisiaj do lubelskich sklepów z tego typu sprzetem i zobaczę czy nie zrobia na to wielkich oczu ze zdziwienia :) Ocenię na żywo i wtedy będziemy decydować. Jakby nie patrzec mało kasy to nie jest :/ chyba główna wada. Prawdopodobnie jedyna :)


edit: Jestem po wizytach w sklepach. I bardzo dobrze zrobiła. Nie widziałam tylko Sirony, ale widziałam Concorda i wiem że na pewno go nie wybiorę. Myślę, że zdecyduje się na BeSafe Izi Combi IsoFix. Nie planujemy póki co dłuższej podróży samochodem, więc sądzę iż na takie krótkie dystanse jak pokonujemy nieumiejetność samodzielnego siedzenia przez syna nie będzie szkodliwa. Z resztą siedząc w nosidełku bez przerwy podnosi tułów i opadając wali głową w oparcie ;) Wybór będzie Combi z tego względu iż jednak wolę pozostawic sobie te mozliwość przewożenia przodem. Bo rozumiem, że jeśli pasuje to do 18 kg jeżdzę tylem na isofixie natomiast jesli byłby jakiś problem, czy "widzimisię" to po 9 kg można przełozyć na jazdę przodem i montaż pasem? Poza tym to rozwiązanie umożliwiło by tez szybkie przełożenie fotelika do drugiego samochodu. Montaż Plusa to jednak trudniejsza operacja logistyczna.
 
Wszystkiego mozna się nauczyć ;) Ale Combi to też dobry wybór więc powinien być dziedzic zadowolony. Oczywiście przed zakupem bezwzględnie przymiarka do auta. I fajnie że w ogóle udało się upolować w sklepie przynajmniej te 2 modele ;) idzie ku lepszemu.

A w sumie concord dlaczego odpadł ?
 
Również byłam zdziwiona. Plusa Pan z wejscia sam zachwalał jako nowość. Szkoda tylko że nazwy nke pamiętał bo kiedy spytalam czy to ten Izi Pluz to się zmieszał i szybko zaczął szukać etykiety na foteliku :D
Z tą przymiarka trochę problem bo przymierzą ale jak Pani jest zdecydowana na zakup. Niestety sklepy internetowe wygrywaja konkurencję cenową. No ale jak mam sie zdecydować ze kupuje jak nie wiem czy pasuje ;) No i takie to gadanie. Chyba będę musiała dołożyć dodatkowo niemal 100km do sąsiedniego miasta, w którym jest duży sklep. Myślę ze będą bardziej otwarci na klienta.
Concord odpadł przez wzglad na komfort jazdy. W porownaniu do Be safe'ow te są jak poduszka, tamten jak deska. Mimo że designem nadal mi się podoba, ale to nie ja będę w nim siedzieć i dla malca takiego wydaje mi się zbyt mało przytulny. Jeśli mialby być jako np. 18-36 to bylby spoko.
 
to jest właśnie poziom naszych sklepów ;/ Ciekawe czy Pan jak kupuje buty też się czuje zobowiązany do zakupu każdej pary, którą przymierzał;). O ile można zrozumieć taki warunek "zakup pod warunkiem, że pasuje" żeby wyeliminować zjawisko zaangażowania jego czasu do przymiarki, a później zakupu w internecie. O tyle zmuszanie do bezwzględnego zakupu jest głupie. Poza tym jeśli pan się plątał z nazwami to trudno o pewność czy jego opinia "pasuje (bierz pani!)" będzie kompetentna. Ja mam do dobrego sklepu 130km w jedną stronę mimo 5ciu sporej wielkości w moim mieście..... takie czasy, może za parę lat będzie lepiej ;) )ps. zawsze warto sprzedawce trochę podpuścić, mają swoje rezerwy na rabaty ;) powodzenia!
 
Z tego co wiem nie ma co panikować z tymi subst. szkodliwymi. Dziennikarze jak zawsze robią sensacje z ogólnie dostępnych danych. Większość tych subst szkodliwych znika przy wypraniu w 40st. poza tym mogłyby zaszkodzić dziecku jeśli by ....zjadło tapicerkę ;)
Ale warto spojrzeć jak się firmy zachowują wobec takich publikacji.
Ja używam Cybex Aton 3 dla młodszej gadziny, który też dostał negatywną ocenę w tej rubryce. Zapytałam na głównym FP cybexa na facebooku, co to za subst, czy ich się baćitp pitupitu, Wodp dostałam, że oni żadnych substancji nie wykryli w swoich badaniach, że to pewnie zanieczyszczenia powstałe w transporcie, po czym..... usunęli moje pytanie i swoją odpowiedz tak bym mogła ją tylko odczytać w meilowym powiadomieniu;) W takim przypadku Roemer ze swoją akcją wymiany nakładek wygrywa w kategorii pijar ;)
 
Z tego co wiem nie ma co panikować z tymi subst. szkodliwymi. Dziennikarze jak zawsze robią sensacje z ogólnie dostępnych danych. Większość tych subst szkodliwych znika przy wypraniu w 40st. poza tym mogłyby zaszkodzić dziecku jeśli by ....zjadło tapicerkę ;)
Ale warto spojrzeć jak się firmy zachowują wobec takich publikacji.
Ja używam Cybex Aton 3 dla młodszej gadziny, który też dostał negatywną ocenę w tej rubryce. Zapytałam na głównym FP cybexa na facebooku, co to za subst, czy ich się baćitp pitupitu, Wodp dostałam, że oni żadnych substancji nie wykryli w swoich badaniach, że to pewnie zanieczyszczenia powstałe w transporcie, po czym..... usunęli moje pytanie i swoją odpowiedz tak bym mogła ją tylko odczytać w meilowym powiadomieniu;) W takim przypadku Roemer ze swoją akcją wymiany nakładek wygrywa w kategorii pijar ;)

W komunikacie mamy jeszcze jednak ważną informacje o Romer Xtensafix, poniżej wklejam oficjalne stanowisko producenta:


  1. Pragniemy zapewnić rodziców, że zakup fotelika Britax Römer oznacza „...poczucie bezpieczeństwa, wyjątkowe produkty i wysoki poziom obsługi”. Dlatego też wszystkim właścicielom fotelików XTENSAFIX marki Britax Römer dajemy możliwość zwrotu fotelika na poniższych warunkach.
  2. Zapewniamy rodziców, że fotelik XTENSAFIX został dokładnie przetestowany, uzyskał aprobaty i certyfikaty zgodnie z normami prawnymi obowiązującymi w Unii Europejskiej ECE R44/04), a także przeszedł wszelkie wymagane prawem testy bezpieczeństwa i o innym charakterze dla wszystkich sposobów użytkowania. Nie mamy wątpliwości związanych z bezpieczeństwem fotelika. Po prostu pragniemy zapewnić właścicielom fotelika wyjątkową możliwość jego zwrotu, jeśli nie spełnia on wszystkich ich oczekiwań.
  3. Niniejszą ofertę składa firma Britax Römer Kindersicherheit GmbH i podlega ona następującym warunkom.
  4. Oferta dotyczy wszystkich fotelików XTENSAFIX marki „Britax” i/lub „Römer” sprzedawanych lub dostarczanych w Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz (w porządku alfabetycznym) w Izraelu, Rosji, Serbii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych. Niniejsza oferta nie dotyczy jakichkolwiek innych produktów.
  5. Niniejsza oferta wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym i pozostaje w mocy do odwołania („Okres obowiązywania oferty”). Wszelkie powiadomienia związane z niniejszą ofertą publikowane będą na stronie www.britax.eu/xtensafix.
  6. W okresie obowiązywania oferty każdy właściciel fotelika XTENSAFIX ma prawo oddać fotelik do sprzedawcy detalicznego, od którego został zakupiony, oraz (zgodnie z par. 9 poniżej) otrzymać zwrot pełnej kwoty ceny zakupu lub bon towarowy o wartości równej cenie zakupu. Właściciel może wybrać zwrot pełnej kwoty lub bon.
  7. Zwrot dokonany zostanie w walucie, w której dokonano zakupu (o ile sprzedawca nie ustali inaczej), oraz sposobami, którymi dokonano zakupu (np. kwoty zapłacone w gotówce zostaną zwrócone w gotówce, zaś zapłacone kartą debetową/kredytową zostaną zwrócone na odpowiedni rachunek).
  8. Bony mogą podlegać warunkom określonym przez sprzedawcę. Wszelkie warunki dotyczące bonów mają zastosowanie w relacjach między właścicielem a sprzedawcą detalicznym. Przyjęcie bonu oznacza akceptację warunków sprzedawcy dotyczących danego bonu. Nie jesteśmy stroną i nie możemy przyjąć odpowiedzialności za kwestie wynikające z warunków dotyczących bonów. Wszelkie pytania związane z warunkami dotyczącymi bonów należy kierować do sprzedawcy wydającego bon.
  9. Niezbędny jest dowód zapłaty ceny kupna. Jeżeli nie można przedstawić dowodu zapłaty ceny kupna, wartość zwrotu lub bonu zostanie obliczona na rozsądnych warunkach przez sprzedawcę w oparciu o cenniki sprzedawcy detalicznego, zaś oferta zależeć będzie od przyjęcia tak obliczonej kwoty przez właściciela.
  10. Niniejsza oferta obowiązuje pod warunkiem oddania produktu do punktu sprzedaży detalicznej. Jeżeli właściciel nie może tego dokonać (np. sprzedawca detaliczny nie prowadzi już działalności lub jest w innym kraju), właściciel powinien skontaktować się z naszym Zespołem obsługi klienta (service.eu@britax.com)). Zależnie od przyczyn uniemożliwiających właścicielowi zwrot produktu do punktu sprzedaży detalicznej oferta będzie obejmować tego właściciela na warunkach specjalnych i/lub dodatkowych określonych przez nas. Mogą to być warunki dotyczące odpowiedzialności za koszty odbioru/dostawy.
  11. Niniejsza oferta i/lub jej warunki mogą ulec zmianie lub zostać wycofane w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany lub wycofanie zostaną ogłoszone na stronie www.britax.eu/xtensafix i wejdą w życie w chwili publikacji lub w innym określonym dniu/czasie.
  12. Niniejsza oferta stanowi uzupełnienie ustawowych praw konsumenta i nie wpływa na te prawa. Warunki niniejszej oferty podlegają przepisom prawa angielskiego oraz wyłącznej jurysdykcji sądów angielskich.

pozdrawiam
 
jako, że nie każdy subskrybuje pewnie fotelik.info, pozwolę sobie wkleić informacje od Pana Pawła Kurpiewskiego z fotelik.info w tej sprawie:

w ostatnich dniach media obiegła sensacyjna informacja o niebezpiecznych fotelikach Britax Roemer. Czy dzieciom grozi niebezpieczeństwo, czy media tworzą niepotrzebną sensację? Czy i jak zareagował producent?


Pragniemy wszystkich posiadaczy fotelików marek Britax Roemer uspokoić i wyjaśnić jak sprawa wygląda w rzeczywistości. Po pierwsze, problem dotyczy tylko dwóch konkretnych fotelików tej marki, modeli Xtensafix 9-36 (ocena 1 w jednym z testów zderzeniowych) oraz MAX-FIX (szkodliwe substancje w ochraniaczach uprzęży).


Po drugie, podczas testów rzeczywiście stwierdzono w ochraniaczach fotelika MAX-FIX występowanie substancji określanych przez fundację Schtiftung Warentest jako trujące. Nie jest jednak prawdą, jak podają media, że uszczerbek na zdrowiu spowodowany może być ich polizaniem lub wdychaniem oparów - aby się zatruć należy zjeść dość dużą ich ilość. Rodziców nie powinno więc to martwić. Substancje te nie są zakazane przez prawo i do tego roku nie były w żadnym rejestrze substancji zakazanych. Mimo to, producent z własnej woli umożliwia bezpłatną wymianę ochraniaczy na nowe, nie zawierające wątpliwej substancji.


Po trzecie, producent zapewnia także możliwość zwrotu fotelika Xtensafix, który otrzymał dobrą ocenę za bezpieczeństwo w zakresie 9-25 kg z uprzężą, ale z niewyjaśnionych do tej pory oficjalnie powodów otrzymał ocenę negatywną w przedziale 15-36 kg bez użycia uprzęży, co zdegradowało jego ostateczną ocenę w testach bezpieczeństwa.


Wszystkich zaniepokojonych zachęcamy do zapoznania się z oficjalnymi komunikatami producenta. Przypominamy także o ostrożności i szukaniu informacji w sprawdzonych źródłach, nie goniących za sensacją. W tegorocznym teście inny fotelik Britax Roemer Kidfix XP SICT jako pierwszy fotelik 15-36 kg, w 12-letniej historii testów ADAC, otrzymał najwyższą możliwą ocenę 5 za bezpieczeństwo, co powinno uspokoić wszystkich użytkowników fotelików tej marki. Britax Roemer w dalszym ciągu intensywnie się rozwija.

źródło: fotelik.info
 
reklama
Witam
mój synek ma 8 miesięcy i w tej chwili waży 11kg. Jeździ w foteliku z przedziału 0-13kg ale niestety już z niego wyrasta. Proszę o radę jaki następny fotelik powinnam kupić??Mam Mazdę 626 oraz Opla Corsę B. Fotelik musi być bez opcji Isofix. Czy w okolicach 500zł znajdę jakiś bezpieczny fotelik??Czy ewentualnie Romer King Plus będzie pasował do samochodu Mazda 626(pochyłe tylne siedzenia)??
Co sądzić o fotelikach firmy Ramatti z pasami krzyżowymi??
 
Do góry