reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

A ja się uprę, że 4 lata są możliwe zwłaszcza od niedawna jak wszedł besafe IZI Plus. Jest on naprawdę do 105cm wzrostu, więc można oczekiwać, że ok 25kg. To średnia dla 4 latka i przymierzyłam w niego kolesia mającego lat 3 i 100cm wzrostu, kg18 - był jeszcze zapas. Podobnie się ma multitech 2. Ten sam koleś z Mobiego już jakiś czas wcześniej wyrósł na wzrost.

Jeśli potrzeba fotela przód tył do 18kg warto rozważyć besafe IZI Combi. (jest wersja na pasy przodem i tyłem i wersja z isofix tyłem) Oczywiście pierw przymierzyć montaż w obu kierunkach do auta.
 
reklama
A ja się uprę, że 4 lata są możliwe zwłaszcza od niedawna jak wszedł besafe IZI Plus. Jest on naprawdę do 105cm wzrostu, więc można oczekiwać, że ok 25kg. To średnia dla 4 latka i przymierzyłam w niego kolesia mającego lat 3 i 100cm wzrostu, kg18 - był jeszcze zapas. Podobnie się ma multitech 2. Ten sam koleś z Mobiego już jakiś czas wcześniej wyrósł na wzrost.

Jeśli potrzeba fotela przód tył do 18kg warto rozważyć besafe IZI Combi. (jest wersja na pasy przodem i tyłem i wersja z isofix tyłem) Oczywiście pierw przymierzyć montaż w obu kierunkach do auta.

Słuszna uwaga, Multitech 2 to przecież Evolva znacznie większa od Max Way, tak samo BeSafe.
 
Witam,

Na tym forum nie deklarujemy kompatybilności fotelików z autami, wirtualnie jest to po prostu nie możliwe. 8 miesięcy to jednak za wcześnie na jazdę przodem więc warto spojrzeć na foteliki rwf typu britax max way, multi tech 2, mc mobi itp, ale czy będą pasowały do takich aut, nie wiem. Co do Ramatti nie wypowiem się gdyż nie znam tej marki. (testów niestety brak).

Pozdrawiam

Na kilku pierwszych stronach dobierał Pan użytkownikom forum foteliki do samochodów.W odpowiedziach pojawiały się nawet zdjęcia tylnych kanap, więc pomyślałam, że może dobierał Pan kiedyś jakiś fotelik do Mazdy 626 i uzyskam pomoc.
Mam duży problem z tym samochodem, ze wzgl na pochyłe tylne kanapy.
Zdaję sobie sprawę, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze, ale zdecyduję się jednak na ten montowany przodem.Te polecone przez Pana są drogie.

Jeśli będzie pasował do obu samochodów to wybiorę chyba Romera King Plusa.Na forum było dużo dobrych opinii na jego temat więc mam nadzieję, że będzie to dobry i przede wszystkim bezpieczny wybór.

Pozdrawiam
 
Na kilku pierwszych stronach dobierał Pan użytkownikom forum foteliki do samochodów.W odpowiedziach pojawiały się nawet zdjęcia tylnych kanap, więc pomyślałam, że może dobierał Pan kiedyś jakiś fotelik do Mazdy 626 i uzyskam pomoc.
Mam duży problem z tym samochodem, ze wzgl na pochyłe tylne kanapy.
Zdaję sobie sprawę, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze, ale zdecyduję się jednak na ten montowany przodem.Te polecone przez Pana są drogie.

Jeśli będzie pasował do obu samochodów to wybiorę chyba Romera King Plusa.Na forum było dużo dobrych opinii na jego temat więc mam nadzieję, że będzie to dobry i przede wszystkim bezpieczny wybór.

Pozdrawiam

Doborem bym tego nie nazwał, raczej wstępną dyskwalifikacją lub opcją bytu np tudzież King Plusa na kanapie na której na zdjęciu widać od ręki zamki pasów na długich taśmach i wtedy bez żadnych przymiarek wiadomo, że się nie uda, tzn udać się uda, ale nie będzie to bezpieczne rozwiązane, i na odwrót jak zamki osadzone głęboko to można wtedy pokusić się o wstępny montaż. Ale bez cofania się w postach to nawet w sumie racja, czasem miałem u siebie dane auto i ktoś forum wklejał zdjęcie dokładnie tej samej kanapy to mogłem wtedy wypowiedzieć się konkretnie, ale na dziś dzień unikam takiej sytuacji bo nawet jeżeli kanapa ok to montaż może być już bee, a nie chcę się do tego przyczyniać.

Wracając do Mazdy 626 to jakieś mam przebłyski, że zamki były ok, ale jakoś tak dziwnie kanapy były wyprofilowanie i były problemy ze stabilnością, podkreślam to tylko przebłyski z przeszłości :-D, pozdrawiam
 
Według mnie najważniejsze to mocowanie ISOFIX. Gwarantuje sztywne umiejscowienie i dodatkowe zabezpieczenie przy uderzeniu fotelik nie wyrwie się do przodu zwiększając masę całkowitą. Ponadto często w modelach pozbawionych ISOFIXa dochodzi do samowolnego przemieszczenia się fotelika co negatywnie wpływa na działanie pasów bezpieczeństwa.
 
Według mnie najważniejsze to mocowanie ISOFIX. Gwarantuje sztywne umiejscowienie i dodatkowe zabezpieczenie przy uderzeniu fotelik nie wyrwie się do przodu zwiększając masę całkowitą. Ponadto często w modelach pozbawionych ISOFIXa dochodzi do samowolnego przemieszczenia się fotelika co negatywnie wpływa na działanie pasów bezpieczeństwa.
No tak to już wiemy :-) Niestety nie posiadamy bazy Isofix:-(
 
Pan może co najwyżej posiadać złączki/uchwyty/uszy zwał jak zwał iso-fix znajdujące się między siedziskiem a oparciem kanapy. 'Bazę ' stanowi część fotelika wyposażona w zamki ryglujące się na ww uchwytach. Jest to oddzielny element przy fotelikach 0-13 lub w 99% przypadków zintegrowany z fotelikiem w klasach wyższych.
Ale nie ma tego złego, ja bym nieco odczarowała iso-fix;) Fakt daje on trwałe połączenie fotelika z ramą samochodu i minimalizuje ryzyko nieprawidłowego montażu lub poluzowania się pasów w trakcie eksploatacji. Aaaaaale jeśli montaż na pasy został bezbłędnie wykonany, a fotelik jest dopasowany do danej kanapy to mamy tak pancerne połączenie, że żaden isofix tego nie zastąpi.
Tu dla żywego przykładu coś z własnego zagonka - baza cybex do fotelika Aton2/3 z możliwością montażu zarówno na pas jak i na isofix. Próba w trzech różnych autach z iso, więc wykluczone złe dopasowanie do jednej kanapy. W każdym z nich na isofixie baza się lekko telepie i jest możliwość uniesienia jej do góry przy krawędzi kanapy na ok 2cm. Po prostu nic bazy nie wciska w kanapę jest tylko trzymana w kierunku poziomym, rotację w dół zabezpiecza noga. Przy montażu na pasy- jakakolwiek próba poruszenia bazą skutkuje poruszeniem całym autem - baza jak przyspawana ;)
Jak dla mnie jedyny przypadek bezwzględnej wyższości mania iso-fixu nad niemaniem jest przy 15-36 gdy dziecko jest przypinane z fotelikiem pasem samochodowym.
 
Ja jeszcze wrócę do swojego wątku. Dziękuję oczywiście za odpowiedź. Pan polecił besafe izi combi, ale on jest z grupy 0-18 więc - sądząc po (dużo) wcześniejszych postach - jeszcze gorsze rozwiązanie niż inne łączone grupy, jak choćby 9-25, czy 9 -36. (bo dziecko noworodek-niemowlak noszony w nosidełku-foteliku zdecydowanie różni się od kilkulatka) Czy mam rację? Max way niestety wczoraj wykluczyłam - według listy pasujących samochodów, moja stara astra się do niego nie nadaje :( W takim razie czy w grupie 9-18 ewentualnie 9-25 jest jeszcze jakikolwiek fotelik montowany tyłem (poza maxi cosi mobi, na który chyba warto postawić?), a najlepiej przodem i tyłem bez isofixa? Bardzo proszę o wsparcie.
 
Ja jeszcze wrócę do swojego wątku. Dziękuję oczywiście za odpowiedź. Pan polecił besafe izi combi, ale on jest z grupy 0-18 więc - sądząc po (dużo) wcześniejszych postach - jeszcze gorsze rozwiązanie niż inne łączone grupy, jak choćby 9-25, czy 9 -36. (bo dziecko noworodek-niemowlak noszony w nosidełku-foteliku zdecydowanie różni się od kilkulatka) Czy mam rację? Max way niestety wczoraj wykluczyłam - według listy pasujących samochodów, moja stara astra się do niego nie nadaje :( W takim razie czy w grupie 9-18 ewentualnie 9-25 jest jeszcze jakikolwiek fotelik montowany tyłem (poza maxi cosi mobi, na który chyba warto postawić?), a najlepiej przodem i tyłem bez isofixa? Bardzo proszę o wsparcie.

Odpowiem przewrotnie, to że na liście nie ma nie znaczy, że nie pasuje i na odwrót, to że jest nie koniecznie znaczy, że będzie ok. :tak: Warto spojrzeć jeszcze na wspomnianego wcześniej Multi Techa 2. pzdr
 
reklama
Witam,

Jakiś czas temu miałam już przyjemność gościć na tym forum - zdecydowałam się wtedy na Britaxa Max-Way'a. Jeździmy nim już prawie rok, mam kilka uwag, ale to może w nowym poście.

Na tę chwilę szukam kolejnego fotelika dla dziadków - z racji tego, że będzie to już trzeci fotelik i raczej używany sporadycznie - szukam czegoś z niższej półki cenowej. Zastanawiam się pomiędzy popularnym Maxi Cosi Priori, a Chicco Key 1 X-Plus. Auto: Toyota Yaris r. 2011. Dziecko ma w tej chwili 1,5 roku i 84cm - czyli raczej standard.

Chciałbym poznać opinie, który z tych fotelików jest łatwiejszy w obsłudze oraz czy któryś z tych typów poleca Pan albo odradza ze względu na konkretne cechy. Być może istnieją jeszcze inne modele o podobnych parametrach, których nie wzięłam pod uwagę?

Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Do góry