reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

witam. jestem nowa. przeczytałam prawie wszystko;-)
wiem, że nudzą Pana ciągle te same pytania, ale jestem prawie zdecydowana i proszę o konkretną odpowiedź:tak:
muszę kupić fotelik pow. 9kg i mam dylemat między ROMER KING PLUS a MAXI COSI MOBI.
mam dwa auta (oba z isofixem), ale jeden duży (p.partner) a drugi mały (p. 206, w dodatku 3- drzwiowy), lecz w nim fotelik montowany by był jedynie na fotelu pasażera z przodu i to tylko w extremalnych przypadkach. generalnie fotelik będzie w partnerze.
generalnie ja bym była za mobim, jedyne, co mnie martwi, to to, że mały jak będzie miał 1.5 roku i trochę swojego pomyślunku może się buntować przeciw jeździe tyłem...
king plus- wiem że Pan jest za, ale jest "przodem do przodu"
może ma Pan jakieś informacje od rodziców, jak większe dzieci reagują na jazdę wspak?
uważam, że mimo iż mam isofix, te foteliki są na tyle dobre, że inne z isofixem nie są konkurencją ;-)
w miarę możliwości proszę o wypowiedź, chyba że ma Pan inną ciekawą propozycję do 1000 zł.
z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
reklama
to jeszcze raz ja :)
poszperałam jeszcze trochę i dopiero teraz znalazłam, że istnieje kompromis: Fotelik Fair GO/1 ISOFIX lub HTS Besafe iZi Combi X3 ISOFIX, jednak mam pewne zastrzeżenia do tych modeli, mimo, że są wysoko notowane. oba mocowane są tylko jedną stroną do samochodu (tylko isofix) a z drugiej strony podparte jedynie nóżką. np MOBI jest z jednej strony przypięty pasami, podparty nóżką, ale jeszcze dodatkowo zaczepiany jest pasami do przedniego fotela, dzięki czemu trzymany jest od spodu, co jest duży plusem, a te foteliki nie mają żadnego dodatkowego mocowania :szok:
są one wysoko (bardzo wysoko) gwiazdkowane, ale to pewnie wyniki "tyłem do przdu", bo w testach zderzeniowych "przodem", widziałam, wygląda to co najmniej średnio :-(
a mi by chodziło, że jeśli mały nie będzie chciał jeździć tyłem (gdyby nie to, już bym kupowała mobiego) to ustawie przodem i będzie o.k., ale obawiam się, że fotelik za te pieniądze powinien lepiej się trzymać w normalnym (przodem) montowaniu..., bo do king plusa to mu zapewne daleko!
już sama nie wiem...
mętlik mam w głowie :rofl2:
który z tych 4 fotelików by Pan wybrał, zakładając że wszystkie będą kompatybilne i że są wątpliwości co do predyspozycji dziecka dot. kierunku jazdy:
king plus
mobi
fair
betsafe?
będę MEGA wdzięczna za RADĘ :tak:
 
Witam

Jestem na zakupie fotelika 9-18 kg, w aucie mam oba systemy isofix oraz tt. Oglądałem już sporą liczbę fotelików i wysłuchałem różnych opini. Zasatanawiam się jaka jest w rzeczywistości różnica między isofix a zwykłymi pasami. Moim faworytem jeśli chodzi o pasy jest ROEMER KING PLUS natomias jeśli chodzi o isofix (bo TT mnie nie interesuje, wydaje mi się problematyczny gdybym chciał przełożyć fotelik do innego auta a może to często się zdarzać) to właśnie który:

- ROemer safefix? a może jane exo? bądź coś z maxi cosi - priorifix lub pearl z bazą. a może dużo tańszy i także chwalony Chicco key 1 isofix? Jest jeszcze niby babe confort isoes isofix ale wydaje mi się że mimo 4 gwiazdek w adac te regulowane boki nie są zbyt bezpieczne oraz besafe które akurat wogóle do gustu mi nie przypadły.

Pytanie kluczowy ISOFIX( też trzeba go dobrze wstrzelić a takę nóżke usawić) czy KING PLUS(który łatwo się montuje i praktycznie jest nie do ruszenia w aucie)?
 
Witam, mam podobny problem jak femmex. Synek ma 2 latka i waży 17,5 kg, czyli fotelik który teraz posiadamy (9-18 kg) lada moment musimy wymienić i tu pojawia się problem...
Także zastanawiałam się nad kupnem fotelika 9-36 zamiast 18-36, ale to troszkę jak wybieranie mniejszego(?) zła...
 
Mam już odpowiedź od Pana Pawła Kurpiewskiego ( przepraszam za zwlokę ale dziś uruchamiamy całkowicie nową odsłonę naszego sklepu i siedziałem nad tym 24h )

Generalnie Pan Paweł potwierdził moje przypuszczenia i dodał bardzo cenne uwagi za co dziękuję.

Cytuję:
"Tak długo jak się da, jak się nie da to nie ma wyjścia, trzeba przesadzać do dobrego 15-36, który wymusza przebieg p. biodrowego płasko po wierchu ud nie obciążając miednicy. Z legalnych produktów tylko MC-Mobi i Graco Belogic mają pasy do 25 kg. Do sprawdzenia objętość dziecka. Można sobie poradzić ściągając coś z USA, tam jest więcej fotelików z uprzężą do 25 a nawet 40 kg."

W takim razie tak:

1. długo jak się da w 9-18 i albo 15-36 z najlepszymi możliwymi prowadnicami pasów
2. lub Mobi albo Graco Belogic ( uprzęże do 25kg )
3. Lub import ze stanów :-)

Niestety ja nie mogę ściągać takich fotelików gdyż nie mają homologacji.
 
to jeszcze raz ja :)
poszperałam jeszcze trochę i dopiero teraz znalazłam, że istnieje kompromis: Fotelik Fair GO/1 ISOFIX lub HTS Besafe iZi Combi X3 ISOFIX, jednak mam pewne zastrzeżenia do tych modeli, mimo, że są wysoko notowane. oba mocowane są tylko jedną stroną do samochodu (tylko isofix) a z drugiej strony podparte jedynie nóżką. np MOBI jest z jednej strony przypięty pasami, podparty nóżką, ale jeszcze dodatkowo zaczepiany jest pasami do przedniego fotela, dzięki czemu trzymany jest od spodu, co jest duży plusem, a te foteliki nie mają żadnego dodatkowego mocowania :szok:
są one wysoko (bardzo wysoko) gwiazdkowane, ale to pewnie wyniki "tyłem do przdu", bo w testach zderzeniowych "przodem", widziałam, wygląda to co najmniej średnio :-(
a mi by chodziło, że jeśli mały nie będzie chciał jeździć tyłem (gdyby nie to, już bym kupowała mobiego) to ustawie przodem i będzie o.k., ale obawiam się, że fotelik za te pieniądze powinien lepiej się trzymać w normalnym (przodem) montowaniu..., bo do king plusa to mu zapewne daleko!
już sama nie wiem...
mętlik mam w głowie :rofl2:
który z tych 4 fotelików by Pan wybrał, zakładając że wszystkie będą kompatybilne i że są wątpliwości co do predyspozycji dziecka dot. kierunku jazdy:
king plus
mobi
fair
betsafe?
będę MEGA wdzięczna za RADĘ


adac testuje fotelik w każdej pozycji, przodem tyłem itd i nie ma mowy o dobrej ocenie kiedy by fotelik dawał ciała w którymś wariancie.

Co wybrać ?

- wiadomo, że tyłem bezpieczniej, ale wybrał bym to co by najlepiej pasowało do auta i miało najwięcej gwiazdek.

Dla mnie bunkrem numer 1 na rynku są modele Safefix Plus oraz Safefix Plus TT :tak:
 
szczerze.... to rozwiązanie z kupnem kolejnego fotela z grupy I (ale tym razem do 25kg) średnio mnie satysfakcjonuje... ;) więc bardziej odpowiada mi opcja kupna dobrego fotela 15-36 kg który spełnia wymagania P. Kurpiewskiego: "wymusza przebieg p. biodrowego płasko po wierchu ud nie obciążając miednicy" - pytanie za 100 punktów jaki to fotelik??????? nazwa chociaż by się przydała!! :) będę ogromnie wdzięczna
pozdrawiam
Justyna
 
No i nowy sklep skończony :) - trwało to blisko pół roku, ale warto było :tak:

Dzisiaj odpowiem przedmówcą, a jutro jak będę bardziej przytomny zajmiemy się poszukiwaniami czegoś odpowiedniego
 
Witam

Jestem na zakupie fotelika 9-18 kg, w aucie mam oba systemy isofix oraz tt. Oglądałem już sporą liczbę fotelików i wysłuchałem różnych opini. Zasatanawiam się jaka jest w rzeczywistości różnica między isofix a zwykłymi pasami. Moim faworytem jeśli chodzi o pasy jest ROEMER KING PLUS natomias jeśli chodzi o isofix (bo TT mnie nie interesuje, wydaje mi się problematyczny gdybym chciał przełożyć fotelik do innego auta a może to często się zdarzać) to właśnie który:

- ROemer safefix? a może jane exo? bądź coś z maxi cosi - priorifix lub pearl z bazą. a może dużo tańszy i także chwalony Chicco key 1 isofix? Jest jeszcze niby babe confort isoes isofix ale wydaje mi się że mimo 4 gwiazdek w adac te regulowane boki nie są zbyt bezpieczne oraz besafe które akurat wogóle do gustu mi nie przypadły.

Pytanie kluczowy ISOFIX( też trzeba go dobrze wstrzelić a takę nóżke usawić) czy KING PLUS(który łatwo się montuje i praktycznie jest nie do ruszenia w aucie)?

Ooooj nie wiem co odpowiedzieć - jeżeli jest w aucie Isofix i Top Tether to Safefix Plus TT jest doskonały pod warunkiem kompatybilności z autem.

Powiem więcej - miałem wielu klientów którzy po jakimś czasie się odzywali i byli zachwyceni prostotą montażu safefixa tt - łatwiej już być nie może. a Forteca z tego powstaje, że głowa mała ;)

Na pokazach montażu fotelików do tvp.info używałem właśnie tego modelu ( nie bez przyczyny )

Żeby nie być goło słownym:
[video=youtube;QYyGlqcOD_c]http://www.youtube.com/watch?v=QYyGlqcOD_c&feature=player_embedded[/video]

i inne ujęcie
[video=youtube;mGL8ZkWUCGk]http://www.youtube.com/watch?v=mGL8ZkWUCGk&feature=player_embedded[/video]

i jeszcze side impact na dokładkę
[video=youtube;NA4Bm4LEec4]http://www.youtube.com/watch?v=NA4Bm4LEec4&feature=player_embedded[/video]

więcej detali w opisie: Romer Safefix Plus TT

opis adacu z tych testów niedługo dodam na: foteliki samochodowe forum

pozdrawiam
 
reklama
Witam, mam podobny problem jak femmex. Synek ma 2 latka i waży 17,5 kg, czyli fotelik który teraz posiadamy (9-18 kg) lada moment musimy wymienić i tu pojawia się problem...
Także zastanawiałam się nad kupnem fotelika 9-36 zamiast 18-36, ale to troszkę jak wybieranie mniejszego(?) zła...

No niestety nic już więcej nie wymyślimy - Pan Paweł wyczerpał temat :)

9-36 zamiast 15-36 podczas gdy dziecko już praktycznie waży 18 - hhmmmm chyba już nie ma sensu... ( lepiej już wejść w 15-36 jeżeli nie ma innego wyjścia )
 
Do góry