reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Ale czy można wybrać fotelik spośród fotelików polecanych przed ADAC w poprzednich rocznikach? Oczywiście te z 2013 r. zapewne są tworzone przy pomocy najnowocześniejszych technologii, ale te 'starze' chyba też są bezpieczne, prawda?

Czy mogę prosić o wytypowanie trzech lub czterech modeli fotelików bez Isofixa polecanych przez Pana, jako eksperta?
 
reklama
Ale czy można wybrać fotelik spośród fotelików polecanych przed ADAC w poprzednich rocznikach? Oczywiście te z 2013 r. zapewne są tworzone przy pomocy najnowocześniejszych technologii, ale te 'starze' chyba też są bezpieczne, prawda?


Czy mogę prosić o wytypowanie trzech lub czterech modeli fotelików bez Isofixa polecanych przez Pana, jako eksperta?


Oczywiście że można, prędkość przeprowadzanego testu jest niezmienna (ale oczywiście też im test świeższy tym lepszy z racji na manekiny itp itd). Starsze są równie bezpieczne, ale z kolei te coraz to nowsze posiadają coraz to więcej bajerów jak poduszki typu SICT itp. Generalnie fotele 15-36 nie są jakoś specjalnie skomplikowane więc dużych różnic nie znajdziemy.


Ekspert ze mnie żaden, ale jeżeli ma być w miarę świeżo i bezpiecznie to może warto spojrzeć na Kid Plus z technologią SICT od Romera...

pozdrawiam
 
Witam, proszę o pomoc
Przymierzam się do zakupu fotelika 9-18kg z iso-fix'em, ale mam problem z samochodem. Planujemy z mężem w najbliższym czasie zmienić auto. Obecny samochód nie posiada iso-fix'a, ale szukamy takiego, który będzie go miał. Niestety fotelik musimy zmienić już teraz. Moje pytanie brzmi: czy możemy kupić fotelik z bazą i przypiąć go do samochodu na pasach bez bazy? Czy w ofercie fotelików istnieją w ogóle takie z bazą i możliwością przypięcia go bez niej? Czy musimy kupić teraz bez bazy, a później następny już z bazą? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
 
Witam, proszę o pomoc
Przymierzam się do zakupu fotelika 9-18kg z iso-fix'em, ale mam problem z samochodem. Planujemy z mężem w najbliższym czasie zmienić auto. Obecny samochód nie posiada iso-fix'a, ale szukamy takiego, który będzie go miał. Niestety fotelik musimy zmienić już teraz. Moje pytanie brzmi: czy możemy kupić fotelik z bazą i przypiąć go do samochodu na pasach bez bazy? Czy w ofercie fotelików istnieją w ogóle takie z bazą i możliwością przypięcia go bez niej? Czy musimy kupić teraz bez bazy, a później następny już z bazą? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Witam,

Z opcją montażu isofix i klasycznie pasami np: Romer Safefix Plus lub Romer Versafix. (żadnych baz tam się zdejmuje).

Pozdrawiam
 
Ekspert ze mnie żaden, ale jeżeli ma być w miarę świeżo i bezpiecznie to może warto spojrzeć na Kid Plus z technologią SICT od Romera...

pozdrawiam

No to mi Pan teraz zabił ćwieka... W międzyczasie bowiem "nastawiłam się" na Recaro Monza Nova 2.

Są bardzo podobne, ale za Romerem przemawiają:
- możliwość zdejmowania obicia i przeprania,
- regulowane oparcie (możliwość montażu w różnych typach samochodów - a my mamy dwa różne auta!),
- regulacja szerokości,
- ocena za bezpieczeństwo - Recaro dostał ocenę 4, a Romer 5.

Hm... Ciężka decyzja. Przymierzymy fizycznie i zdecydujemy.

Dziekuję za pomoc.
 
Witam,
co Pan sądzi o fotelikach BeSafe Izi Combi X3 isofix oraz BeSafe Izi Comfort X3 z isofix'em? Który z nich jest lepszy oraz jak się mają do Romer Duo Plus Isofix, Romer Versafix oraz Romer Safefix z iso'fixem. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
 
Witam serdecznie,

Przekopałem się przez ostatnie kilkadziesiąt stron tematu - naprawdę jest to bezcenne źródło wiedzy :)
Aktualnie stoję przed wyborem nowego fotelika dla mojego 8 miesięcznego synka, chłopak jest spory i nie przestaje się już mieścić do Izi Go :(

Wiem już, że póki to możliwe powinien jeździć tyłem do kierunku jazdy, mam w aucie ISOFIX oraz mocowanie Top Tether (Alfa Romeo 159 SW). Chciałbym, aby możliwe było obrócenie fotelika z czasem przodem do kierunku jazdy (Izi Combi odpadł ze względu na to, że z ISOFIXa korzysta tylko zamontowany tyłem). Przewidziany budżet to 900-1200 zł.

Bazując na tych kryteriach oraz wynikach testów wstępnie wyselekcjonowałem dwa foteliki, trzeci trochę nie mieści mi się niestety w budżecie, ale... Po kolei :)

1. Maxi Cosi Milofix - na zdjęciach niebrzydki, najtańszy z wstępnie wybranych... Niestety, w Trójmieście nie udało mi się go namierzyć, w największym sklepie mają zamówione u dystrybutora, ale nie znają daty dostawy.

2. Concord Ultimax Isofix - miałem okazję oglądać go na żywo, robi fajne wrażenie, jest ładny, nieźle wykonany, z przyjemnych materiałów. Sprzedawca natomiast od razu stwierdził, że mam zapomnieć, bo jest mały, ciasny i niewygodny.... Prawda to? Zauważyłem, że namawiają w tym sklepie wszystkich na Maxi Cosi oraz Be Safe, mimo, że mają w ofercie wiele marek. Nie udało mi się znaleźć wymiarów wewnętrznych pozostałych wybranych modeli aby potwierdzić tę teorię.

3. No właśnie... Cena robi się już nieco zbyt wysoka, ale bardzo spodobał mi się Roemer Dualfix. Świetne wzornictwo i wykonanie, do tego kusi bardzo funkcja obrotu o 360 stopni, wydaje mi się, że bardzo ułatwia wsadzanie malucha, zwłaszcza kiedy jeszcze będzie jeździł tyłem.

Wiadomo, że finalnie fotelik będzie jeszcze przymierzany do auta przed zakupem, ale może ktoś byłby w stanie nieco mi rozjaśnić w głowie? Zwłaszcza kwestię rzekomej ciasnoty Concorda?
 
Mam zagwostke...
Jestem ogromnym zwolennikiem fotelikow montownych tylem, jednak z roznych wzgledow (rowniez finansowych) kupujac fotelik 9-18 nie moglismy pozwolic sobie na Besafe Izi Combi (a ten jedynie by nam pasowal). Syn jezdzi wiec w King Plus.
Na jesieni jednak wszedl Izi Plus do 25kg tylem i zaczelam na nowo myslec. Tym bardziej ze syn jest duzy (powyzej 97crntyla) i naprawde nie zostalo nam duzo zapasu wzrostowego w Romerze. Prawdopodobnie pojezdzi jeszcze kilka miesiecy i na jesieni bedzie mu wystawala glowka. Nie chce go jednak w wieku 2,5 lat przesadzac do fotela bez uprzezy.
No i mysle i mysle...czy jest sens przesadzac teraz prawie 2latka (21mcy) do RWF? Mierzylismy syna w fotelikach i w Plusie jest nieporownywalnie duzy zapas na glowke.
Waham sie bo koszt Izi Plusa jest dosc wysoki i nie wiem czy taki ruch ma sens? Moze przesadzam z tym bezpieczenstwem?
Bardzo prosze o fachowa porade :-)
 
reklama
Witam,
Muszę kupić drugi fotelik. Syn dwu i pół-letni jeździ w Britax First Class (0-28kg), do niedawna jeszcze tyłem, teraz już przodem. W drodze kolejne maleństwo. Proszę o poradę czy kupić nosidełko czy kolejnego Britaxa. Skłaniam się ku pierwszej opcji, starszak wyrośnie z Britaxa a młodszy się w niego przesiądzie. Starszemu trzeba będzie wtedy 15-36 kupić. Chodzi mi głównie żeby było bezpiecznie ale żeby nie wydawać fortuny na foteliki. Proszę o poradę i dziękuję z góry.
 
Do góry