reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Jak my się odwdzięczymy za te porady ?????! Dziekujemy bardzo gorąco. Tak właśnie zrobimy przymierzymy Kinga i Tobiego. Napiszemy jak się dopasowują do naszego auta. Jeszcze tylko malutkie pytanko juz naprawdę ostatnie . Co Pan mysli na temat romera trifixa? Warto też się nim zainteresować? POZDRAWIAMY SERDECZNIE P.S. hmmm ... Moze faktycznie spróbujemy też malutkiego przymierzyć do jakiegoś fotelika RWF - gdyby Pan rzucił tak z 3 nazwy na które warto zwrócić uwagę? To już wszystko ... przepraszam za zawracanie głowy .... POZDRAWIAMY

Trifixa uwielbiam, ale Państwa on również nie dotyczy z racji na systemy Isofix i Toptehter :tak:

Warto spojrzeć na Britax Max Way, Britax Multi Tech 2, Maxi Cosi Mobi.

Pozdrawiam, życzę powodzenia i czekam na relację.
 
reklama
Witam, czy montował Pan fotelik Romer King Plus w Renault Megane II hatchback ? Niestety nie mam możliwości przymierzenia do samochodu. Brałam pod uwagę również MC priori xp, jednak brak zagłówka no i 3*.
 
Witam,
Szukam fotelika dla synka, kóry ma 13 miesięcy i nieco ponad 9kg.
Samochód: VW Golf IV z 1999r.

Z góry dziękuję za pomoc :-)
 
Witam,

Po przeczytaniu całego wątku, po przymierzeniu dziecka do fotelika i fotelika do samochodu byłem już zdecydowany na zakup Romera Safefix plus. Jednak wciąż nie daje mi spokoju nadchodzący Versafix.

Córka ma w tym momencie 12 miecięcy, waży 9 kg i ma 78 cm wzrostu, więc do premiery o której Pan wspominał mogę spokojnie poczekać. Pytanie tylko czy warto.

Czy posiada Pan informacje na temat Versafixa, które pomogłyby mi podjąć decyzję? Czy jest to fotelik lepszy/bezpieczniejszy od Safefixa? Wiem, ze pozostaje kwestia kompatybilności fotelika z samochodem (przymiarka w połowie kwietnia rozwiąże problem), ale pomijając ten aspekt – warto poczekać?

Samochód to Opel Vectra z Isofix bez TT.

Dziękuję za odpowiedź, jak i za trud włożony w prowadzenie tego wątku.

Pozdrawiam
Piotr
 
Witam serdecznie - jestem przelotem i tak tylko informacyjnie napiszę, że jutro max w sobotę odpowiem na pytania... Zaczęła się "wiosna" :-D i ogromny ruch stąd też mniej czasu, ale w każdej wolnej chwili staram się zaglądać i odpowiadać hurtem :tak:
Do usłyszenia!
 
Witam wszystkich
Również nie mogliśmy zdecydować się na zakup odpowiedniego fotelika (9-36). Szukałam informacji w internecie. Z uwagi na to że nie podróżujemy dużo, zdecydowaliśmy się na tańszy fotelik, rodzimej produkcji. Z uwagi również na to że nie stać nas na drogi fotelik. Oczywiście z homologacją, spełniający normy bezp. Dodatkowo producent zajął pierwsze miejsce w testach bezpieczeństwa Motor. Fotelik nazywa się billy a kupiony w sklepie internetowym bodajże cherryCar.pl. Pozdrawiam wszystkie mamy!
 
Witam, czy montował Pan fotelik Romer King Plus w Renault Megane II hatchback ? Niestety nie mam możliwości przymierzenia do samochodu. Brałam pod uwagę również MC priori xp, jednak brak zagłówka no i 3*.

Witam - niestety nie, ale powiem na przyszłość też dla innych, że nawet jak tak i było ok to trzeba pamiętać że są różne wersje nawet w obrębie tego samego modelu i bywa że profil kanapy itd może być delikatnie inny więc nie ma reguły... pzdr
 
Witam,

Po przeczytaniu całego wątku, po przymierzeniu dziecka do fotelika i fotelika do samochodu byłem już zdecydowany na zakup Romera Safefix plus. Jednak wciąż nie daje mi spokoju nadchodzący Versafix.

Córka ma w tym momencie 12 miecięcy, waży 9 kg i ma 78 cm wzrostu, więc do premiery o której Pan wspominał mogę spokojnie poczekać. Pytanie tylko czy warto.

Czy posiada Pan informacje na temat Versafixa, które pomogłyby mi podjąć decyzję? Czy jest to fotelik lepszy/bezpieczniejszy od Safefixa? Wiem, ze pozostaje kwestia kompatybilności fotelika z samochodem (przymiarka w połowie kwietnia rozwiąże problem), ale pomijając ten aspekt – warto poczekać?

Samochód to Opel Vectra z Isofix bez TT.

Dziękuję za odpowiedź, jak i za trud włożony w prowadzenie tego wątku.

Pozdrawiam
Piotr

Witam,

Tak z ciekawości zapytam - ile zajęło przeczytanie całości ? :-D

Versafix pojawi się w połowie kwietnia - podobno na 100%, ale to zawsze teoria w dodatku nie moja więc głowy nie dam. Ale skoro może Pan czekać to proszę czekać bo wg mnie warto!

Czy lepszy i bezpieczniejszy? No dziś możemy gdybać na podstawie opisu, braku testów, zapowiedzi, filmów etc - w teorii wg mnie będzie równie bezpieczny bądź delikatnie bezpieczniejszy, same rozwiązania użytkowania będą zdecydowanie nowocześniejsze.

Chciałem zapytać o auto - już widzę Vectra Isofix bez TT, no to odpowiedź dla mnie jest prosta = nie ma sensu czekać na Versafixa skoro nie ma Pan TT gdyż wg mnie bez 3 punktu stabilizacji będzie gorzej. W Versafix jest TT jako ten punkt, w Safefix ma Pan podporę więc odpowiedź już jest jasna.

Wśród fotelików FWF 9-18 z Isofix bez TT Safefix to mój ulubiony model i moje dziecko jeździło by właśnie w nim!

Pozdrawiam, proszę przymierzyć i zdać relację!
 
reklama
Witam wszystkich
Również nie mogliśmy zdecydować się na zakup odpowiedniego fotelika (9-36). Szukałam informacji w internecie. Z uwagi na to że nie podróżujemy dużo, zdecydowaliśmy się na tańszy fotelik, rodzimej produkcji. Z uwagi również na to że nie stać nas na drogi fotelik. Oczywiście z homologacją, spełniający normy bezp. Dodatkowo producent zajął pierwsze miejsce w testach bezpieczeństwa Motor. Fotelik nazywa się billy a kupiony w sklepie internetowym bodajże cherryCar.pl. Pozdrawiam wszystkie mamy!

A tatusiów Pani już nie pozdrowi :crazy:

Witam :-D

Odnośnie testów bezpieczeństwa motor - Pan Paweł Kurpiewski pisał już o takich gazetkowych testach (nie mają nic wspólnego z rzeczywistością).

Sprawdziłem sklep oraz fotelik, który Pani kupiła :baffled: - delikatnie mówiąc wg mnie nie był to najszczęśliwszy wybór. W podobnym zakresie są już foteliki które nie są kawałkiem docieplenia owiniętym w materiał... Np Beline SP - 3 gwiazdki i cena na poziomie ~250zł.

Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry