reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam Serdecznie :):tak:

Potrzebuję pomocy w zakupie fotelika samochodwego. Przeszukałam WIELE sklepów i przeczytałam więcej informacji niż książek na studiach:):):) i nie znalazłam żadnego fotelika który spełnił by moje wymagania....(może są niemożliwe do spełnienia:)).
Autko jakim będzie podróżować Synek to SAAB 9-5 Kombi, bez mocowań isofix.
Moje oczekiwania co do fotelika:
1. Fotelik montowany tylem do kierunku jazdy - podstawowy warunek
2. w przedziale wagowym 9-18kg bądź 9-25kg
z wyżej wymienionymi punktami nie ma problemu, ALE:
3. z możliwością rozłożenia siedziska podczas spania, z tego co przejrzałam wyszło na to, że żaden fotelik montowany tyłem nie posiada takiej fumkcji.

Będę wdzięczna za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu oraz polecenie fotelika godnego przewożenia Syna:)

Pozdrawiam,
 
reklama
Potrzebuję pomocy w zakupie fotelika samochodwego. Przeszukałam WIELE sklepów i przeczytałam więcej informacji niż książek na studiach:):):) i nie znalazłam żadnego fotelika który spełnił by moje wymagania....(może są niemożliwe do spełnienia:)).
Autko jakim będzie podróżować Synek to SAAB 9-5 Kombi, bez mocowań isofix.

Witam
Tyle informacji przeczytanych i szuka Pani cudów :-D - same auto nic tu nie wniesie - TRZEBA PRZYMIERZAĆ PRZED ZAKUPEM.

Moje oczekiwania co do fotelika:
1. Fotelik montowany tylem do kierunku jazdy - podstawowy warunek
2. w przedziale wagowym 9-18kg bądź 9-25kg
z wyżej wymienionymi punktami nie ma problemu, ALE:

Tu pozwolę sobie zacytować siebie - pisałem o tym kilka postów wyżej

RWF to będzie 0-18 bądź 9-25, 9-18 to w większości foteliki przodem do kierunku jazdy. Odnośnie pasów i samej kompatybilności to nikt na to pytanie nie odpowie - należy znaleźć sklep która posiada te foteliki w swojej ofercie i udać się do niego celem sprawdzenia czy dane modele pasują do auta...

Które modele - też wałkowane przez z x stron, ale powtórzę Britax Max Way, Multi Tech 2, MC Mobi itp.

3. z możliwością rozłożenia siedziska podczas spania, z tego co przejrzałam wyszło na to, że żaden fotelik montowany tyłem nie posiada takiej fumkcji.

Sama Pani sobie odpowiedziała :-D

Pozdrawiam ;-)
 
Widać nie można mieć wszystkiego:-)
Dziękuję Bardzo za potwierdzenie mych domysłów..:)
Coś trzeba będzie wybrać z tego "gąszcza" ofert:)

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką posiada Pan opinię na temat pewnego fotelika, Coto Baby Bolero?
Męczy mnie tak WIELKA różnica cenowa między Britax a Coto Baby..Pan napewno rozjaśni mi tą sprawę:D

Pozdrawiam,
 
Widać nie można mieć wszystkiego:-)
Dziękuję Bardzo za potwierdzenie mych domysłów..:)
Coś trzeba będzie wybrać z tego "gąszcza" ofert:)

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką posiada Pan opinię na temat pewnego fotelika, Coto Baby Bolero?
Męczy mnie tak WIELKA różnica cenowa między Britax a Coto Baby..Pan napewno rozjaśni mi tą sprawę:D

Pozdrawiam,

Proszę uprzejmie ;-)

Odnośnie mojej opinii w sprawie Coto :-D - w sumie sama nazwa wiele wyjaśnia :-D a tak na poważnie to nigdy o tym nie słyszałem, na fotelik info w testach też ani śladu więc raczej pochlebnej opinii nie wyrażę.

Skąd różnica w cenie? Ano stworzenie fotelika to mały wydatek (są nawet modele i po 50zł), stworzenie bezpiecznego fotelika to już znacznie inny nakład i stąd różnice w cenie. (oczywiście za markę też zawsze dopłacamy, ale to było i będzie zawsze w każdej branży)...

Pozdrawiam!
 
Dzień dobry
Pomysł bardzo :szok: hmmmmm ciekawy, ale nie wyobrażam sobie jak oni chcą to wprowadzić w życie...

No właśnie. Pomysł ":szok: hmmmmmm ciekawy"...
Wczytałam się w projekt ustawy i znalazłam adnotację, że obowiązkowe będzie mocowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy "zawsze gdy fotelik posiada taką opcję". To ci dopiero heca. Taki przepis raczej nic nie zmieni...

Różnica z BeSafe poza opcją przodem i tyłem jest również na poziomie opcji montażu przy użyciu pasa samochodowego, której nie ma przy kidzie.
Co do miejsca na nóżki to podejrzewam, że różnic być nie powinno, ale gwarancji na to nie dam :tak:

Rozumiem, że model BeSafe Izi Combi mocuje się rwf isofixem, a fwf pasami, prawda?

O Sironie nie wypowiem się dopóki jej nie dostane w swoje ręce ;-)

To może ja dorzucę cosik z informacji wygrzebanych tym razem na hiszpańskim forum.
Z tego co wyczytałam, w Sironie miejsca na nogi jest niezbyt dużo i fotelik przeznaczony jest raczej do wożenia rwf dziecka do mniej wiecej 2-go roku życia. Potem pojawia się problem z miejscem na nóżki i używa się fotelika w opcji fwf.
Zachwalano również fakt, że dobrze się kładzie, co stanowi duży plus przy przewożeniu noworodka.

W Romerze i w BeSafe nic nie trzeba dokupywać - wszystko jest w komplecie :-D w Sironie pewnie również nie będzie inaczej chodź głowy nie dam bo jeszcze jej nie widziałem.

Napisałam już w tej sprawie do Cybexu (hiszpański oddział odpowiada na wszystkie pytania na Facebooku w ekspresowym tempie, czasami nawet w kilka minut... :szok:). Dam znać co powiedzą.

Z tego co widzę moje poszukiwania raczej skupiają się już na 2-ch modelach: Britax/Romer Max-Fix i BeSafe Izi Combi...
Teraz tylko muszę namierzyć je gdzieś w Hiszpanii i najlepiej przymierzyć do samochodu. A z tym będzie niemały problem.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc,
Monika J-M
 
W Hiszpanii z Romer Britaxa znalazłem tylko to:

Spain:
Matias Masso, Barcelona
Phone: 0034 932 541 522
roemer@matiasmasso.es

Ale skoro bywa Pani w Polsce i w powyższym sklepie go nie będzie to może najłatwiej będzie go kupić w PL i w razie problemów tu go serwisować?

pozdrawiam
 
Witam serdecznie. Potrzebuję bardzo Pana pomocy.Jakoś tak zawierzyliśmy Panu po częsciowej lekturze tego postu i jest Pan dla nas ekspertem numer jeden jeśli chodzi o foteliki samochodowe i wspaniałym doradcą. wiedzieliśmy o co pytać w sklepach , na co zwracać uwagę ale i tak mamy dylemat. Jeśli nam Pan nie pomoże to już chyba nikt ! :tak:
Proszę nam doradzić jeśli to nie problem.
Mamy auto volvo s 40 (to tak pisze bo u nas troszkę jest problem w sklepach aby przymierzyć fotelik do auta no i nie wszystkie modele o których myślimy są w tych sklepach, a Pan ma bardzo dużą wiedzę i pewnie nawet w tym ma rozeznanie jaki fotelik w jakim aucie najbardziej wskazany - kompatybilny z danym autem - być może akurat o naszym modelu auta Pan to wie :) - ale to niekoniecznie jakoś sobie poprzymierzamy foteliki)
Nasze dzieciątko ma 10 miesięcy wiec szukamy fotelika w przedziale 9-18 miesięcy - auto nie ma zaczepów do isofixa ( Tu pytanie od razu czy kupując fotelik z isofixem mozna go po prostu zapinać pasami czy już ten isofix automatycznie wyklucza zapinanie na pasy?)
Mamy kilka modeli upatrzonych ale nie mamy pojęcia który z nich wybrać. Gdyby Pan nam doradził , który jest najlepszy pod każdym względem bylibyśmy bardzo wdzięczni.
1. Cam Viaggiosiciuro Isofix S157
2. Romer king plus
2. Romer duo plus
3. Chicco Xpace Isofix (to raczej odpada podobno słaba ochrona w testach czołowych)
3. Cybex juno-fix ( to również raczej odpada - dziecko wypada z fotelika w testach z dachowaniem)

To są nasze trzy pozycje (na drugim miejscu są dwa romery równorzędnie i na trzecim też równorzędnie - ale te z 3 miejsca raczej do odrzucenia.

BARDZO PROSIMY O POMOC. Co powinniśmy wybrać Pana zdaniem ? Dziękuję z góry za nieocenioną pomoc. pozdrawiamy.
 
Witam
juz tu kiedys bylam... pytalam.... dostalam odpowiedz... i kupilam fotelik z ktorego jestem bardzo zadowolona :)

wiec pytam po raz kolejny bo moje dizecko uroslo i czas na kolejna zmiane :)

Córeczka wazy juz ok.16-17kg i ma fotelik romer maxi king (on jest chyba 9-18kg)... widze ze juz jest coraz mniej miejsca wiec musze zaczac sie rozgladac w temacie i szukac czegos nowego :)

Prosze mi doradzic jaki teraz moglabym kupic. Z romera jestem bardzo zadowolona i oczywiscie bardzo wazne jest dla mnie bezpieczenstwo ale patrze tez na cene ;)

pozdrawiam
 
reklama
Rzeczywiście sporym problemem jest fakt, że nawet z kolejną kolekcją nazwy kolorów często pozostają bez zmian.

Proponuję skorzystać z poniższego kontaktu:

Dorel Polska Sp.z o.o.
tel. (32) 346 00 81
tel. (32) 346 00 82
biuro@poltrade.pl

Serwis Maxi-Cosi:
PL-MC-Serwis@dorel.eu

Pozdrawiam

Odpisał mi Pan z Dorel Polska
"Witam
Z tyłu fotelika jest biało pomarańczowa naklejka, na białej części jest kod kreskowy i trzy rzędy cyfr, najniższy rząd ma tylko 4 cyfry . One właśnie są kodem daty produkcji, dwie pierwsze to numer tygodnia w roku natomiast dwie nastepne to koncówka roku. Pozdrawiam Piotr Domanik"

Być może komuś to info się przyda w przyszłości.
Swoją drogą kupiłem MC Tobi.
Do Fabii 2006 combi pasuje b. dobrze. Pasy są wystarczająco długie. Jak się fotelik sprawuje dam znać za jakiś czas, póki co zbyt krótko go używam. Jedyne co zauważyłem to to, że dość ciężko (hm, przy przymiarkach jakoś nie zwróciłem na to uwagi) dociąga się pasy w foteliku, tak aby pokazała się "zielona kreseczka" na wskaźniku prawidłowego ich napięcia i szczerze mówiąc nie wiem czy to normalne czy jednak jakiś defekt :?:
 
Do góry