reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

A ja mam takie pytanie, może nietypowe. Zdecydowałem się na zakup MC Tobi. Jak rozpoznać modele tego roczne czy np. 2012 od starszych. Chciałbym kupić rzeczywiście model 2013 a nie jakiś przestarzały. Czym one się różnią ??

Rzeczywiście sporym problemem jest fakt, że nawet z kolejną kolekcją nazwy kolorów często pozostają bez zmian.

Proponuję skorzystać z poniższego kontaktu:

Dorel Polska Sp.z o.o.
tel. (32) 346 00 81
tel. (32) 346 00 82
biuro@poltrade.pl

Serwis Maxi-Cosi:
PL-MC-Serwis@dorel.eu

Pozdrawiam
 
reklama
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i cenne uwagi. Na początku całkowicie odrzucałam Trifixa, głównie ze względu na obniżoną ocenę za szkodliwość. Biorąc pod uwagę, że dziecko i tak cały czas jeździ w naszym samochodzie, możemy chyba odpuścić alternatywny montaż na pasach. Co do pokrycia fotelików, to faktycznie również producent zapewniał nas o planowanej zmianie materiałów na jeszcze bardziej dostosowane dla dziecka. Zatem wybór padnie chyba na Trifixa. Jeszcze raz dziękuję.
 
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i cenne uwagi. Na początku całkowicie odrzucałam Trifixa, głównie ze względu na obniżoną ocenę za szkodliwość. Biorąc pod uwagę, że dziecko i tak cały czas jeździ w naszym samochodzie, możemy chyba odpuścić alternatywny montaż na pasach. Co do pokrycia fotelików, to faktycznie również producent zapewniał nas o planowanej zmianie materiałów na jeszcze bardziej dostosowane dla dziecka. Zatem wybór padnie chyba na Trifixa. Jeszcze raz dziękuję.

Proszę uprzejmie - jak będzie pasować do auta to będzie Pani zachwycona bo to naprawdę produkt z wysokiej półki. Proszę o relację i opinię jak już Pani będzie posiadała fotelik.

Pozdrawiam
 
Poszukuje fotelika w przedzialach wagowych 0-18kg lub 9-18kg ktory bedzie montowany tylem do kierunku jazdy. Posiadam samochod Peugeot Partner z 1999 roku. Myslalam o maxi cosi opal, britax first class plus, bebe confot iseos. Prosze o opinie czy dlugosc pasów samochodowych bedzie wystarczajaca przy montazu takiego fotelika tylem do kierunku jazdy.
 
Poszukuje fotelika w przedzialach wagowych 0-18kg lub 9-18kg ktory bedzie montowany tylem do kierunku jazdy. Posiadam samochod Peugeot Partner z 1999 roku. Myslalam o maxi cosi opal, britax first class plus, bebe confot iseos. Prosze o opinie czy dlugosc pasów samochodowych bedzie wystarczajaca przy montazu takiego fotelika tylem do kierunku jazdy.

RWF to będzie 0-18 bądź 9-25, 9-18 to w większości foteliki przodem do kierunku jazdy. Odnośnie pasów i samej kompatybilności to nikt na to pytanie nie odpowie - należy znaleźć sklep która posiada te foteliki w swojej ofercie i udać się do niego celem sprawdzenia czy dane modele pasują do auta...
 
Dzień dobry,

Bardzo dziękuję za dotychczasowe rady i pozwolę sobie jeszcze troszeczkę Pana "podręczyć"... ;-)

Wczoraj oglądałam w tutejszej telewizji reportaż dotyczący planowanych zmian w hiszpańskim Kodeksie Drogowym. Podobno tutejsze instytucje zatwierdziły już tekst ostateczny i został on skierowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do zatwierdzenia (co nastąpi prawdopodobnie w czerwcu). Planowana jest m. in. zmiana norm przewożenia dzieci do 4-go roku życia (wprowadzenie obowiązku przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy).
Trochę nie za bardzo sobie wyobrażam tego rodzaju zmianę w hiszpańskim prawie, bo na tutejszym rynku fotelików RWF z grupy 1 jest jak na lekarstwo, ale cóż...

Tak czy owak, my planujemy zakup fotelika RWF dla naszego 10-miesięcznego malucha (i może jeszcze do wykorzystania w przyszłoście przez jakiegoś młodszego braciszka czy siostrzyczkę :-)).

Po uzyskanych od Pana radach, skupiłam się na czterech modelach fotelików:
1. Cybex Sirona
2. Britax Max-Fix
3. Besafe Izi Kid X3 Isofix
4. Besafe Combi X3 Isofix (mimo że nie był wcześniej wymieniany; zaraz wytłumaczę dlaczego)

Z BeSafe Izi Kid X3 Isofix mamy problem, bo nie jest on dostępny na hiszpańskim rynku. Oferowany jest tu podobny model Combi Kid X3 Isofix (możliwość montażu w 2 kierunkach).
Nie za bardzo udało nam się znaleźć na sieci informacje o różnicach występujących pomiędzy obydwoma ww. modelami. Czy polega ona tylko na tym, że Izi Kid jest RWF, a Combi RWF i FWF? Czy może jeszcze są jakieś inne różnice? (waga samego fotelika? ilość miejsca na nóżki?)

Z ww. modeli, Sirona wygląda "najdelikatniej", ale wydaje mi się, że będzie najmniej wygodna dla podrośniętego malucha, bo nie będzie mieć dostatecznej ilości miejsca na nóżki. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.


Podejrzewam, że wszystkie z ww. modeli wymagają zastosowania wkładki przy przewożeniu noworodka (infant insert). Jeżeli tak, to czy wkładka ta jest załączona do fotelika, czy trzeba ją dodatkowo dokupić? (Wydaje mi się, że do Sirony trzeba toto dokupić, ale nie za bardzo wiem jak wygląda sprawa w Max-Fix albo modelach BeSafe).

Czy orientuje się Pan jak wygląda sprawa gwarancji europejskiej oferowanej przez Cybex, Britax-Römer i BeSafe? Z tego co widzę te same modele oferowane w innym kraju (nawet i w Polsce) są dużo tańsze niż w Hiszpanii. Różnica cen wynosi czasami nawet 100-130 EUR przez co opłaca się nawet kupno w Polsce z wysyłką do Hiszpanii (czego w ogóle nie rozumiem...).


Przedwczoraj świeciło u nas piękne słoneczko i mieliśmy jakieś 18-20 stopni (na słońcu). A od wczoraj znowu szaro-buro i pada deszcz... No cóż, w marcu jak w (hiszpańskim) garncu ;-)

Serdecznie pozdrawiam z mokrego południa,
Monika J-M
 
Witam,
po pierwsze przyznaję, że nie przeczytałam wszytskich stron tego wątku... przeczytałam wstęp i od razu przeszłam na 105 stronę ;)
Zaczynamy się rozglądać za następnym fotelikiem dla naszego synka. Fotelik, którym aktualnie jeździ to fotelik 0-10 kg z zestawu "wózek 3w1". Wstyd przyznać, ale gdy byłam w ciąży to bardziej interesował mnie funkcjonalny i polecany wózek niż fotelik :dry:
Teraz jestem bardziej świadoma :) A więc wiem już, że mamy jeszcze trochę czasu na zakup fotelika, ponieważ synek ma 8 miesięcy i waży 8,5 kg i w ogóle nie siedzi i jeszcze mu daleko do momentu gdy głowka będzie wystawała poza fotelik. Wiem też, że trzeba przymierzyć fotelik do auta (a mamy Xsarę Picasso 2004 podobno z isofix)
Wiem też, że chcemy kupić fotelik 9-18 kg, ew 9-25 kg. Najpierw chcielismy od razu fotelik od 9-36 kg i to Recaro young sport ale wtedy jeszcze nie czytaliśy tego forum.... :)
I powiem szczerze, że im wiecej czytam tym mniej wiem! Czacha dymi!
Chciałabym fotelik tyłem do kierunku jazdy i ktoś polecam MC Mobi ale nie ma go w ogóle w testach no i kosztuje ok 800 zł a wolałabym aby oba foteliki kosztowały nie wiecej niż 1000 zł.
Czy znajdę fotelik tyłem do kierunku jazdy, testowany, w cenie około 500 zł? Jeśli nie, to jaki fotelik przodem do kierunku pan poleca w kwocie do 500 zł? Może MC Priori?
BTW czy foteliki firmy Nania, które kosztuja ok 200 zł i mają 3 w testach są naprawdę bezpieczne? Skoro to Francuska firma to czy francuzi naprawdę kupują fotelik za ok 50 euro?

Mam duzo pytań i wątpliwości ale nie chcę sie rozpisywać :)

Proszę, panie ekspercie czy też pani Huhu, o jakieś rady :)
 
Dzień dobry,
Wczoraj oglądałam w tutejszej telewizji reportaż dotyczący planowanych zmian w hiszpańskim Kodeksie Drogowym. Podobno tutejsze instytucje zatwierdziły już tekst ostateczny i został on skierowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do zatwierdzenia (co nastąpi prawdopodobnie w czerwcu). Planowana jest m. in. zmiana norm przewożenia dzieci do 4-go roku życia (wprowadzenie obowiązku przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy).
Trochę nie za bardzo sobie wyobrażam tego rodzaju zmianę w hiszpańskim prawie, bo na tutejszym rynku fotelików RWF z grupy 1 jest jak na lekarstwo, ale cóż...
Dzień dobry
Pomysł bardzo :szok: hmmmmm ciekawy, ale nie wyobrażam sobie jak oni chcą to wprowadzić w życie...

Po uzyskanych od Pana radach, skupiłam się na czterech modelach fotelików:
1. Cybex Sirona
2. Britax Max-Fix
3. Besafe Izi Kid X3 Isofix
4. Besafe Combi X3 Isofix (mimo że nie był wcześniej wymieniany; zaraz wytłumaczę dlaczego)

Z BeSafe Izi Kid X3 Isofix mamy problem, bo nie jest on dostępny na hiszpańskim rynku. Oferowany jest tu podobny model Combi Kid X3 Isofix (możliwość montażu w 2 kierunkach).
Nie za bardzo udało nam się znaleźć na sieci informacje o różnicach występujących pomiędzy obydwoma ww. modelami. Czy polega ona tylko na tym, że Izi Kid jest RWF, a Combi RWF i FWF? Czy może jeszcze są jakieś inne różnice? (waga samego fotelika? ilość miejsca na nóżki?)

Różnica z BeSafe poza opcją przodem i tyłem jest również na poziomie opcji montażu przy użyciu pasa samochodowego, której nie ma przy kidzie.
Co do miejsca na nóżki to podejrzewam, że różnic być nie powinno, ale gwarancji na to nie dam :tak:

Z ww. modeli, Sirona wygląda "najdelikatniej", ale wydaje mi się, że będzie najmniej wygodna dla podrośniętego malucha, bo nie będzie mieć dostatecznej ilości miejsca na nóżki. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.
O Sironie nie wypowiem się dopóki jej nie dostane w swoje ręce ;-)

Podejrzewam, że wszystkie z ww. modeli wymagają zastosowania wkładki przy przewożeniu noworodka (infant insert). Jeżeli tak, to czy wkładka ta jest załączona do fotelika, czy trzeba ją dodatkowo dokupić? (Wydaje mi się, że do Sirony trzeba toto dokupić, ale nie za bardzo wiem jak wygląda sprawa w Max-Fix albo modelach BeSafe).

W Romerze i w BeSafe nic nie trzeba dokupywać - wszystko jest w komplecie :-D w Sironie pewnie również nie będzie inaczej chodź głowy nie dam bo jeszcze jej nie widziałem.

Czy orientuje się Pan jak wygląda sprawa gwarancji europejskiej oferowanej przez Cybex, Britax-Römer i BeSafe? Z tego co widzę te same modele oferowane w innym kraju (nawet i w Polsce) są dużo tańsze niż w Hiszpanii. Różnica cen wynosi czasami nawet 100-130 EUR przez co opłaca się nawet kupno w Polsce z wysyłką do Hiszpanii (czego w ogóle nie rozumiem...).

Wydaje mi się, że powinna być respektowana w teorii, a w praktyce znając życie już nie będzie tak kolorowo, najlepiej przed zakupem zapytać u źródła czyli producenta...

Przedwczoraj świeciło u nas piękne słoneczko i mieliśmy jakieś 18-20 stopni (na słońcu). A od wczoraj znowu szaro-buro i pada

a ja przechwaliłem i zima wróciła :crazy: - tak czy siak jej dni są już policzone.

Pozdrawiam!
 
reklama
Witam,
po pierwsze przyznaję, że nie przeczytałam wszytskich stron tego wątku... przeczytałam wstęp i od razu przeszłam na 105 stronę ;)
Zaczynamy się rozglądać za następnym fotelikiem dla naszego synka. Fotelik, którym aktualnie jeździ to fotelik 0-10 kg z zestawu "wózek 3w1". Wstyd przyznać, ale gdy byłam w ciąży to bardziej interesował mnie funkcjonalny i polecany wózek niż fotelik :dry:
Teraz jestem bardziej świadoma :) A więc wiem już, że mamy jeszcze trochę czasu na zakup fotelika, ponieważ synek ma 8 miesięcy i waży 8,5 kg i w ogóle nie siedzi i jeszcze mu daleko do momentu gdy głowka będzie wystawała poza fotelik. Wiem też, że trzeba przymierzyć fotelik do auta (a mamy Xsarę Picasso 2004 podobno z isofix)
Wiem też, że chcemy kupić fotelik 9-18 kg, ew 9-25 kg. Najpierw chcielismy od razu fotelik od 9-36 kg i to Recaro young sport ale wtedy jeszcze nie czytaliśy tego forum.... :)
I powiem szczerze, że im wiecej czytam tym mniej wiem! Czacha dymi!
Chciałabym fotelik tyłem do kierunku jazdy i ktoś polecam MC Mobi ale nie ma go w ogóle w testach no i kosztuje ok 800 zł a wolałabym aby oba foteliki kosztowały nie wiecej niż 1000 zł.
Czy znajdę fotelik tyłem do kierunku jazdy, testowany, w cenie około 500 zł? Jeśli nie, to jaki fotelik przodem do kierunku pan poleca w kwocie do 500 zł? Może MC Priori?
BTW czy foteliki firmy Nania, które kosztuja ok 200 zł i mają 3 w testach są naprawdę bezpieczne? Skoro to Francuska firma to czy francuzi naprawdę kupują fotelik za ok 50 euro?

Mam duzo pytań i wątpliwości ale nie chcę sie rozpisywać :)

Proszę, panie ekspercie czy też pani Huhu, o jakieś rady :)

Ja ekspertem nie jestem, ale powiem co uważam :-D

Po pierwsze dziecko absolutnie nie może podróżować przodem do kierunku jazdy.

Po drugie nawet jak będzie gotowe to bezpieczniej i tak jest tyłem.

Po trzecie - niestety auto nic tu nie zmieni bo foteliki należy przymierzać.

MC Mobi testów brak, ale ja jestem jego zwolennikiem - niestety nie znam tańszych sensownych fotelików tyłem do kierunku jazdy.

Czy fotelik fwf kwocie do 500zł Mc Priori polecam - jak nie ma innego wyjścia tak.

Czy Nanie są naprawdę bezpieczne - wiadomo im taniej tym słabiej więc cudów nie ma, ale komuś ufać trzeba, ja staram się ufać adacowi.

Pozdrawiam :tak:
 
Do góry