reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak szybko widoczny byl wasz brzuszek???

Brzuch to sprawa bardzo indywidualna, czasami w całej ciąży kobieta przybiera z 4 kg, więc i w 9. m-cu brzuch jest niewielki.

A jeśli chodzi o bóle - trzeba iśc do lekarza, ale to prawdopodobnie nic wielkiego.
Mnie całą ciążę, a właściwie 2 brzuch bolał mocno i ciężko i wszystko byłook.
 
reklama
Ja też miewam bóle w brzuchu, ale dopóki nie przypominają skurczy, nie stają się regularne i poza tymi bólami nic Ci nie jest, nie masz plamień itd. to nie ma co panikować! Bóle moga być związane z rozciąganiem sie macicy i poszerzaniem miednicy (ja około 15-17 tygodnia chodziłam jak połamana, bo tak mnie wszytsko bolało). Jeśli jednak bardzo Ciebie one niepokoją idź do lekarza. On powinien rozwiać wszystkie wątpliwości.:tak:
A brzuch, tak jak edyta27 napisała, to kwestia indywidualna. Zależy to od budowy ciała, mięśni itp. Moja koleżanka napoczatku 9 miesiąca miała mniejszy brzuch niz ja teraz (4,5 miesiąca). Ja do 14 tc nie miałam wcale brzucha, a w tydzień wyskoczył mi balonik i strasznie szybko rośnie.:-D
Głowa do góry! Jeszcze trochę i będziesz mogła sie pochwalić swoim balonikiem ;-) możesz popodglądać brzuszki oczekujących na maleństwa. Zobaczysz jak bardzo różnią się od siebie brzuszki dziewczyn, które spodzieają się dzieci w tym samym miesiącu ciąży.
 
niemartw sie mala czarna mi tez brzuszek pokazal sie w 19 tyg jak bylam w pierwszej ciazy
niema w tym nic dziwnego. jezeli lekarz cie zbadal i jest wszystko ok to niema co sie denerwowac
a bule brzucha sa normalne bo macica sie powieksz i kobiety szczuplutkie ktore jeszcze nie rodzily sa dardziej dokuczliwe!!!
pozdrawiam !!! i zycze wszystkiego dobrego!!!
 
a mam jeszcze niskie cisnienie, pulsujace bóle głowy... myśle ze to tez jest normalne ...

Ale uroki ciązy są masakryczne bóle w dole brzucha, bóle krzyza, kręgosłupa ... :frown:

Mam nadzieję że wszystko jest ok !
 
mala.czarna oj to ciąża daje Ci się we znaki. U mnie też nie ma tygodnia bez dwudniowej migreny :-( Ale głowa do góry, męczymy się tak po to, żeby miec przy sobie nasze kochane maluszki ;-)
 
Bedąc w ciąży też miałam bóle w dole brzucha i jakoś to zbagatelizowałam, ale dla pewności wybrałam się do lekarza. Okazało się że mam zagrożenie przedwczesnym porodem. Najlepiej wybrać się do gina, po co się zamartwiać. A małym brzuchem sie nie przejmuj. Ja idąc rodzic wyglądałam na 5 mies.
 
Dziewczyny jezeli chodzi o ten moj brzuch w 15 tygodniu. To tak stojac wyprostowana to sa tam jakies luki, widac minimalnie. ale jak nie poloze na plecch na boku nie ma sladu. tak samo jak i siedze nic niema zadnego sladu ciazy....:-:)-:)-:)-:)-( .
 
ja do końca 16 tygodnia chodziłam w normalnych dżinsach rozmiar 36, z kolei mojej siostrze wywaliło brzuch już w 10 tygodniu (!) tak że jej ustępowali w autobusie. To sprawa indywidualna.
 
reklama
Powinnaś się chyba raczej cieszyć , przynajmniej nie musisz nabywać drogą kupna większych ubrań :)) to chyba jest jakieś pocieszenie ??
 
Do góry