reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
DEPO-PROVERA!!!!! NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rok temu urodziłam dziecko,6 tyg po porodzie na wizycie kontrolnej lekarz polecił ten sposób antykoncepcji ze wzgledu,iż karmiłam piersią,stwierdziłam,że na niego się zdecyduję ponieważ jest tani i astosuje się go raz na trzy miesiące,wzięłam dwa razy,po drugim razie po ok miesiącu zaczęły się plamienia które trwały 1,5 miesiąca.Poszłam do gin,lekarz powiedział,że to są skutki uboczne zastrzyku i wypisał cilest na uregulowanie.Minął rok od porodu a okresu jak nie było tak nie ma,zaznacze,że już nie karmię.Wiec znowu do gin lecz innego i dowiedziałam się,że to takze skutek uboczny depo-provera,lekarz wyjaśnił,iz ten lek tak działa i że niektóre kobiety nawet ze 3 lata nie mają okresu,że bardzo ciężko jest przywrócić miesiączke.Wypisał mi Duposton na wywołanie miesiączki i czekać dwa tyg na efekty,ale może a nie musi wystąpić.Lekarz u ktorego byłam teraz powiedział że juz kilka lat nie wypisuje depo-provera.Teraz juz bym nigdy go nie wzieła,ale skąd moglam wiedzieć.Wiec odradzam w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja brałam tylko miesiąc.Czekałam na miesiączke nastepna i nie ma do tej pory.Dostałam okres 4 miesiące po porodzie, karmie piersią.A okresu dalej nie ma:( Nie wiedziałam czy brac dalej te tabletki...więc przestałam. Nie wiem czy dobrze zrobiłam:no:W ciąży znów raczej nie jestem.Po tabletkach czułam się dobrze.I tak myślę teraz czy zacząć brać je znów czy czekac znów na okres.Ale musimy teraz uważać przy sexie.Z tabletkami było lepiej;-)
 
ja brałam cilest przed ciążą i nigdy czegoś takiego nie miałam. Teraz zaczęłam 1 opakowanie po porodzie i zobaczymy :) Radzę udać się do lekarza - choć w ulotc można przeczytać, że takie plamienia są normalne.
 
zgadzam sie z dziewczynami ze wizyta u lekarza uspokoi Cię najbardziej!
takie plamienia się zdarzają ale to jak już było wyżej napisane możesz wyczytać w ulotce!!
ja biorę cilest już niemal 5 lat;-) i nigdy mi sie nic takiego nie przytrafiło!
pozdrawiam
 
W czwartek idę wyjąć spiralę. Dostałam po póltora roku po porodzie miesiączki, cykle wróciły do normy, wracam do samoobserwacji.
 
ja tak miałam przy yasminie, byłam u ginekolog wtedy, ale mnie uspokoiła i kazała przyjsc jesli by się powtórzylo.czy bralas dokladnie wszystkie tabletki?? Czy nie miałas biegunki albo wymiotów?? Jesli tak, to tabletka jakas mogla się nie wchlonąc i stad krwawienie. U mnie najprawdopodobniej to bylo przez biegunke, pozniej bylo juz ok. zgadzam sie z dziewczynami ze wizyta u lekarza uspokoi Cię najbardziej!takie plamienia się zdarzają ale to jak już było wyżej napisane możesz wyczytać w ulotce!!zaraz po odstawieniu o niebo lepiej- do poprzedniej wagi wróciłam w ciągu dwóch miesięcy od odstawienia, z cellu walczyłam dość długo, ale wkońcu się udało, no i generalnie samopoczucie duuuuużo lepiej .
 
A ja zamiast spirali polecam krazek antykoncepcyjny Nuva Ring, jak na razie jestem z niego zadowolona, jest lepszy od tabletek, bo wkłada się go raz na 3 tygodnie, wiec nie trzeba pamietac o codziennym przyjmowaniu pigulek. nigdy nie mialam spirali, wiec nie wiem, ale slyszalam ze ma sporo efektow ubocznych no i samo zalozenie i wyjecie przez ginekologa jest probleamtyczne. a krazek wkladasz i wyjmujesz sama, przestajesz uzywac go kiedy chcesz. jak dla mnie na razie same plusy :-)
 
reklama
mając założoną spiralę - zaszłam w drugą ciążę...
spirala była dobrze założona (sprawdzone na USG)
ciąża donoszona, synuś zdrowy
założenie i zdjęcie - prawie bezbolesne
koszt 400zł

mimo wszystko uważam spiralę za dobrą, bezproblemową metodę antykoncepcyjną - po prostu tak miało się stać w naszym przypadku ;)

obecnie stosuję plastry - jedyne co mnie wkurza:
- zbierający się brud dookoła plastra
- wysypka podrażnienie skóry po zdjęciu
- mniejsza albo całkowity brak ochoty na seks...
 
Ostatnia edycja:
Do góry