reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
A ja zamiast spirali polecam krazek antykoncepcyjny Nuva Ring, jak na razie jestem z niego zadowolona, jest lepszy od tabletek, bo wkłada się go raz na 3 tygodnie, wiec nie trzeba pamietac o codziennym przyjmowaniu pigulek. nigdy nie mialam spirali, wiec nie wiem, ale slyszalam ze ma sporo efektow ubocznych no i samo zalozenie i wyjecie przez ginekologa jest probleamtyczne. a krazek wkladasz i wyjmujesz sama, przestajesz uzywac go kiedy chcesz. jak dla mnie na razie same plusy :-)

kolezance takowy krazek wypadl i zaszla w ciaze...
 
reklama
mając założoną spiralę - zaszłam w drugą ciążę...
spirala była dobrze założona (sprawdzone na USG)
ciąża donoszona, synuś zdrowy
założenie i zdjęcie - prawie bezbolesne
Termin zdjęcia spirali przesunął się, wędruję do gina za dwa tygodnie.
Ja osobiście do końca nie potrafiłam zaufać wkładce, nie było dnia żebym o niej nie myślała. To nie dla mnie, szczerze ciesze się z jej wyjęcia.
 
zawsze wiedziałam, że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności, ale nie sądziłam, że zdarzają się przypadki, żeby spirala zawiodła... I mnie plastry też bardzo denerwowały i przerzuciłam się znowu na pigułki.
 
ufałam spirali jak niczemu innemu...
zresztą zobaczyć minę lekarza, który założył spiralę, a potem zobaczył na USG pęcherzyk - bezcenne ;)

plastry są fajne, bo trzeba pamiętać o nich raz na tydzień, ale u mnie niekorzystnie wpływają na libido...
 
Od ginekologa dostałam właśnie ten środek antykoncepcji. Jeszcze nie zaczęłam go używać. Czy któraś z was zabezpieczała się NuvaRingami?
Mój ginekolog twierdzi, że jest to dobre wyjście dla kobiet "zapominalskich". I że ma podobne działanie jak tabletki.
 
Mam to już kupione ale leży w lodówce i czeka ;-) Podobno aplikuje się to samemu, działa jak tabletki z tym że zakłada się to raz na 3tyg. Ginekolog powiedział że nie przeszkadza i nie jest wyczuwalne. I że nie ma się czego bać... Ale wolałam popytać czy ktoś już tego próbował... :-)
W ulotce jest napisane jak założyć i powiem że nie wygląda żeby było ciężej niż z tamponem... Zdecydowałam się bo polecił mi je naprawdę dobry ginekolog. Dał do wyboru tabletki co dzień, plastry raz na tydzień lub ringi raz na miesiąc ;-) wiadomo że jest to wygodny bardzo sposób. Pytałam jeszcze o zastrzyki ale tego mi lekarz odradził.
 
Ostatnia edycja:
Średnio. U nas w lodówce też leży ten pierścień, ale tylko dlatego, że kupiłam opakowanie z 3 sztukami, a zużyłam tylko 2 i... zrezygnowałam. Źle się po nim czułam tak ogólnie (ból głowy, rozbicie) ai tam "w szczególe" również nie było zbyt mi przyjemnie. W każdym razie ja nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić. Wróciłam do pigułek. Oczywiście znam też masę dziewczyn, które są zachwycone. Warto spróbować!
 
reklama
Jestem za spiralą,mam założona miedzianą od lipca tego roku. Jestem z niej zadowolona. U mnie skutkiem ubocznym jest wydłużona miesiączką i większe bóle przy niej,aczkolwiek z każda następną jest coraz lepiej,mój ginekolog mówi że organizm musi się do niej przyzwyczaić. Pozdrawiam
 
Do góry