reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Mi ginekolog przed wypisaniem recepty kazal podpisac, ze zostalam poinformowana o skutkach ubocznych i biore na wlasna odpowiedzialnosc. Podpisalam, bo sama "wyczailam" ten rodzaj antykoncepcji i wydawal mi sie tani, praktyczny i sensowny. Niestety nie dotarlam do wszystkich informacji o tym swinstwie.
 
reklama
tak na doczytanie o spirali ,szczegolnie dla tych co uwazaja go za srodek wczesnoporonny......Spirala – powód do strachu czy komfort na lata?
Sory, ale ktoś kto nie ukończył żadnej szkoły medycznej nie jest dla mnie autorytetem w kwestiach medycznych i nie powinie pisać artykułów o takiej tematyce: Anna Kafel
A to że spirala ma działanie wczesnoporonne wie każdy - bo nie dopuszcza do zagnieżdżenia zarodka w macicy - o czym więc mowa?? Z resztą sama pani Kafel to napisała w swoim artykule:
Skuteczność tej metody antykoncepcji oceniana jest bardzo wysoko. Zakłada się, że na 100 kobiet tylko 3 zachodzą w ciążę, podczas stosowania spirali.
Zachodzą w ciążę - tak jest tam napisane - o tym, ile kobiet roni ciąże o tym nie wiedząc nikt nie pisze;-).
 
Ostatnia edycja:
A po jakim czasie od odstawienia tych tabletek pojawiła się miesiączka?? Bo ja skończyłam je brać z 4-5 tygodni temu i nic... Okresu dalej brak...
 
Biorę je od 3 tyg. i na razie ok. Cera bez zmian, waga bez zmian, pokarmu tyle ile było.
Zobaczymy co dalej. Planuje je brać tylko do końca karmienia, czyli do 6 miesiąca. Potem zmieniam na plastry , które bardzo się sprawdziły.
 
ja bralam cerazetki ponad pol roku - dzialaly bardzo antykoncepcyjnie bo... LIBIDO PONIZEJ POZIOMU MORZA :-(
z cera klopotow nie mialam, zadnych plamien nie bylo...
 
ja nie chce sie klucic ,spirale mialam 5 lat i mój lekarz ... wyjasnil rzeczowo skutki i dzialanie .... i jego slowa byly takie .... ze dobrze wlozona wkladka zageszcza sluz co powoduje ze plemniki nie dostaja sie a pozatym idealnie zalozona .... jest w takim miejscu ze w czasie jajeczkowania plemnik nie ma prawa przedostac sie a w momencie kiedy to jajeczko obumiera i wychodzi z kobiety nie jest w stanie sie zaplodnic wiec .... jak moze byc srodkiem wczesno poronnym .... jedynie moge powiedziec ... ze albo marny lekarz zakladal i nie dopilnowal etapow , albo kobieta z lenistwa ( bo juz wkladka jest ) nie zadbala o prawidlowe zabezpieczenie sie .... i odrazu przepraszam nie chce nikogo obrazic ani z nikim sie klucic .... takie jest moje zdanie
 
jedynie moge powiedziec ... ze albo marny lekarz zakladal i nie dopilnowal etapow , albo kobieta z lenistwa ( bo juz wkladka jest ) nie zadbala o prawidlowe zabezpieczenie sie .... i odrazu przepraszam nie chce nikogo obrazic ani z nikim sie klucic .... takie jest moje zdanie

miałam spiralę - po trzech miesiącach zaszłam w ciążę... lekarz mówił, że spirala dobrze założona
mam pytanie: jak mam się inaczej zabezpieczać, skoro mam spiralę? i nie pytam o prezerwatywy, bo ja nie mogę ich używać...
 
miałam spiralę - po trzech miesiącach zaszłam w ciążę... lekarz mówił, że spirala dobrze założona
mam pytanie: jak mam się inaczej zabezpieczać, skoro mam spiralę? i nie pytam o prezerwatywy, bo ja nie mogę ich używać...
a lekarz nie wspomnial ze pierwsze 3 miesiace nie wolno sie kochac albo jesli juz to z prezerwatywa ??? bo moj zastrzegl , zero sexu bo wkladka musi sie ulozyc ..... a nie wspomne o tamponach ... zapomniec moglam, przez 5 lat widzialam tylko podpaski ...
 
reklama
a lekarz nie wspomnial ze pierwsze 3 miesiace nie wolno sie kochac albo jesli juz to z prezerwatywa ??? bo moj zastrzegl , zero sexu bo wkladka musi sie ulozyc ..... a nie wspomne o tamponach ... zapomniec moglam, przez 5 lat widzialam tylko podpaski ...

wręcz przeciwnie! po założeniu spirali, kazał czekać do pierwszego okresu, potem przyjść na kontrolę. I na tej wizycie usłyszałam dokładnie takie słowa "teraz można się kochać do woli"...
a założył tych spirali kilkaset i byłam pierwszą, która zaszła w ciążę...

ja akurat nie używam tamponów.

Ale wracając do tematu - nie odpowiedziałaś mi, jak można się inaczej zabezpieczać stosując spiralę??? nazwałaś takie osobami "leniwymi", ale ja tu nie widzę lenistwa - po prostu - nie ma już innej możliwości zabezpieczenia się...
 
Do góry