reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Brałam je kilka lat temu po urodzeniu córci, przez około 1,5 roku. Na początku było ok. Miesiączki były regularne i krótsze niż zwykle (z czego się bardzo cieszyłam bo zwykle trwały tydzień i były obfite). Jednak po roku przyjmowania zauważyłam, że coś się dzieje z miesiączką, zrobiła się bardzo krótka (2dni) i bardzo skąpa (plamienie). Oprócz tego przytyłam chyba z 10 kg, więc zrezygnowałam z nich, widocznie mi się nie nadawały te tabletki.

Moja koleżanka brała je chyba około roku kiedy przerwała, bo tak jej zalecił lekarz zrobić przerwę na około 2 miesięcy), wylądowała w szpitalu z krwawieniem (zemdlała i zabrała ją karetka), później okazało się, że ma jakieś guzki, które pękały i krwawiły, z wyników i opinii lekarzy wynika, że to przez tabletki.
 
witajcie ,
mam małe pytanie :) tyyyle już czytałam postów na tym forum , że postanowiłam zapytać wprost :
od długiego czasu <prawie rok> biorę marvelon zawsze o 21 bez wymiotów i biegunki, kochamy się z chłopakiem używając prezerwatywy i wytrysk nie zachodzi w pochwie, w tym miesiącu kochaliśmy się jeszcze dodatkowo w dni niepłodne, mimo tego w 7 - dniowej przerwie nie dostałam krwawienia więc zrobiłam test - negatywny (jednak dużo o nich czytałam i są podobno niewiarygodne) więc bolą mnie na zmianę jajniki i mam gęsty, od białego po brązowy śluz i nieprzyjemnie pachnący, jutro idę do gin ale proszę o pomoc - czy to może być ciąża ?:sorry2:
 
martynkaaa czy ja dobrze zrozumialam?
Stosujesz:
-tabletki antykoncepcyjne
-prezerwatywe
-wytrysk na zewnatrz
-tylko w dni nieplodne
....i martwisz sie, ze jestes w ciazy? Kochana, nie ma takiej opcji, chyba ze jestes przypadkiem 1 na 1000000000000000000000000000.....
Idz do lekarza, bo przesuniecie okresu moze byc powodem jakis innych zmian w organizmie. Ale nie ciazy....
 
Widze,ze juz dlugo temat nie poruszany ale mam pytanko o przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po porodzie.Jestem wlasnie 6 tygodni po porodzie i bylam na wizycie kontrolenej u gina i on kazal mi wziac dzisiaj pierwsza tabletke ,mimo,ze nie dostalam jeszcze okresu a z tego co wiem pierwsza tabletke przyjmuje sie wlasnie pierwszego dnia cyklu.A moze po porodzie jest inaczej?? nie trzeba czekac na okres??Prosze pomozcie kobietki,ktore byly badz sa w podobnej sytuacji.:eek:
Dodam,ze mam te dwuskladnikowe,ktore bierze sie 21 dni i 7 dni przerwy bo nie karmie piersia.

Po porodzie roznie z okresem bywa. Niektore dopiero po paru miesiacach dostaja, inne bardzo szybko. Dlatego powinnas dzisiaj wziac tabletke, tak jak lekarz zalecil, bo nie wiadomo kiedy okres dostaniesz. Na pewno na jego opoznienie tez ma wplyw karmienie piersia. ALe srodowisko hormonalne musi dojsc do siebie po 9 miesiacach intensywnej pracy, dlatego tak trudno przewidziec kiedy okres sie znowu pojawi. :-)
 
Właśnie dostałam zalecenie od lekarza żeby brać microgynon 21 przez 3 cykle.
Powód : przerośnięte pęcherzyki , które powinny pęknąć , ale niestety nie pękły i zostały na jajnikach. Tabletki te silniej działają na jajniki i mają pomóc pozbyć się tych torbieli .
Czy któraś z WAS brała je w takim celu ?
Czy były efekty ?
Proszę o odpowiedzi , bo jeśli miałyby nie działać , to nie chce brać ANTY.
 
misiako pytalam sie swojej ginki o ta narkoze to byla bardzo zdziwiona - stwierdzila, ze osobiscie to wolalaby miec zakladana pod narkoza....hehehe bo wyjecie to ciach i po krzyku...natomist powiedziala mi, ze jest to mozliwe wtedy jak np przesunie sie gdzies, nitki sie 'zgubia' i nie ma za co wyjac to wtedy tak..bo trzeba "pogrzebac" troche...ale w normalnych warunkach absolutnie....hmmm wiec nie wiem dlaczego tak ci lekarz powiedzial szczerze mowiac....
 
Ja chciałabym założyć wkładkę bez hormonów, ale mam uczulenie na metal. Czy znacie może jakąś alternatywę dla kobiet z takim problemem?
 
singing mama jesli masz uczulenie na metal to tylko wkladka z hormonami ci zostalie, poniewaz ona nei zawiera metalu...pozostale tak....
...a czemu z hormonami nie chcesz? - mirena uwalnia bardzo niskie stezenie hormonow w porownaniu do tabletek czy plastrow....dziala miejscowo...podobnie jak krazki nuva-ring..tyle ze krazki wymieniasz co 3 tyg a mirene raz na 5 lat zakladasz....
 
reklama
Ja strasznie drażliwa się robi jak ktoś grzebie w mojej gospodarce hormonalnej. Mój facet na samo słowo hormony dostaje gęsiej skórki:)) Mam już dwójeczkę dzieciaków i wiecej mieć nie chcemy, a ja cały czas odwlekam zamontowanie sobie jakiegoś zabezpieczenia. Poza tym cena tej mireny mnie dość mocno odstrasza, zwyczajnie nie stać mnie na taką inwestycję, zwłaszcza, że robimy teraz mieszkanie, długów trochę mamy, no samo życie. Mówicie, że ile kosztuje z zamontowaniem ta mirena?
 
Do góry