reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Hej,że zawsze można zajsć to wiadomo.Mi chodziło o to,że można zajsć w ciążę,która jest wtedy bardzo zagrożona i może źle się skończyć zarówno dla dziecka jak i dla matki.Ja z tą koleżanka leżałam długo w szpitalu i wszystko działo się "na moich oczach".Pamiętam,że nie mogli tej wkładki zlokalizować i było podejrzenie,że wrosla w dziecko.Wody jej odchodziły,aż urodziła tak bardzo wcześnie.Potem długo jej grzebali,aż uśpili i pociachali,żeby wyjać tę spiralkę.Ledwo to wszystko przeżyła,nie mówiąc o dziecku:-( Piszę,bo decydując się,trzeba brać pod uwagę różne konsekwencje.
Oczywiście nie zawsze musi być źle.
 
Co do tamponów to ja nie widzę jakiś przeciwwskazań, ale w przypadku takich wątpliwości najlepiej porozmawiać z lekarzem przed założeniem wkładki. Ja wogóle mało używam tamponów i jakoś się nad tym nie zastanawialam.
 
ja tez spokojie używałam tamponów, to niczemu nie przeszkadza.
i to co piszecie to naprawde musza być jakieś skrajne przypadki, bo owszem zadna metoda nie jest 100%, ale jak nie mogłam brac tabletek, to była na pewno lepsza od prezerwatywy, natomiast moja ginka powiedziała że jesli czasem zajdzie się w ciąże to nie ma zadnego problemu z usunieciem , bo zdarzyły sie jej takie przypadek jeden czy dwa i dzieciaczki urodziły się zdrowiutkie..:tak:
a z tą spiralą w głowie to normalnie pierwszy raz słyszę:dry: .wiec jak narazie jestem za...:tak:
 
ja znam osoby które urodzily dzieci ze spirala jedna miała w głowie a drugie w raczce :tak:
i ja słyszałam ze jak juz zajdziesz to jest to nie mozliwe aby usunac spirale
DLATEGO SIE ZASTANAWIAM BO TABLETEK JUZ NIE CHCE I MAM NADZIEJE ZE PO CIAZY ENDOMETRIOZA ZGINIE I NIE BEZIE TAKIEJ KONIECZNOSCI ICH BRANIA
:confused:
 
Jeśli chodzi o metodę wieloobjawową jest świetna i jest niezawodna w 100%. U nas udało się unikać ciąży przez 4 lata. Jest tylko jeden warunek - systematyczność. No i oczywiście jeśli nie chce się zajść w ciążę to trzeba unikać stosunków w określone dni płodne - jest tego w sumie najwyżej 9 dni w miesiącu.

W okresie karmienia piersią przed pierwszą miesiączką należy również obserwować wszystkie objawy. Jeśli któryś z objawów płodności zaczyna występować- tzn. niska temp. przez trzy dni bez skoków o jedną kreskę, pojawienie się płodnego śluzu, podwyższenie się i rozwieranie i miękka szyjka macicy - w tych dniach należy powstrzymywać się od współżycia.

A najważniejsze do tej metody to jak do tanga - trzeba dwojga myślących ludzi.

pozdrawiam i powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam wkladke od pazdziernika i jest ok.Tabletek nie chcialam bo ilez mozna je brac.Moja jest z miedzia i srebrem a nie z hormonami.Miesiaczki nie sa wcale bolesne(przynajmniej u mnie)no troczje dluzsze ale sie tym nie przejmuje.Jesli ktos jest maniakiem tamponow to odradzam bo przy wkladce nie powinno sie ich stosowac.Z zakladaniem sie nie wypowiem bo mam przegrode w pochwie i u mnie bylo troche skaplikowane choc nie bolalo ale lekarz mial ''zabawe''.Mimo iz mieszkam w Austrii to zdecydowalam sie zalozyc ja w Polsce u lekarze ktory prowadzil moja ciaze.
 
Ja po roku meczenia sie z tabletkami zdecydowałm sie na spirale. Nie powiem założenie nie jest przyjemne ale o jakims wielkim bolu nie ma mowy. Potem troszke tez bolało zwłaszcza jak cos dzwignęłam. Ale teraz... nie ma porównania zupełnie inaczej sie czuje. Gdybym miała wybierac jeszcze raz wybrałabym spiralę!!!
 
reklama
Witam,mam wielka prosbe czy ktoras z was brala lub bierze te tabletki??MICROGYNON 21??JAKIE SA WASZE OPINIE?JESLI NEGATYWNE TO JAKIE TABLETKI SA NAJLEPSZE??mam juz dosc gumek(niecierpie ich!!!!:-))a ten ciagly stres,uwazanie ,pilnowanie tez nie sprzyja temperaturze w lozku....:tak:pozdrawiam
 
Do góry