reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Witam, ja uzywalam tych tabletek bardzo dlugo około 7 lat i jestem zadowolona, nie tylam, nie miałam żadnych ubocznych dolegliwosci, miesiaczke wiedzialam nawet co do godziny kiedy dostanę:)Teraz spodziwewam sie na dniach dziecka a wiec to dowod ze wszystko jest oki, a jeszcze bardzo wazne te tabletki mają dobra cenę:)
 
reklama
Ja również używałam tych tabletek przez kilka lat itak:troche przytylam, byłam czesto zmęczona, ochota na sex pod koniec brania niewielka. Nie było bardzo żle bo dopiero po 2 latach zorientowałam sie że chyba mi ie służą, ale jak przestałam brać, życie nabrało lepszych barw. Myślę jednak ze trudno sugerować sie opiniami innych tak do końca bo każdy organizm reaguje inaczej i po prostu trzeba spróbować.

Pozdrawiam
 
dziekuje za opinie:-)musze wlasnie sprubowac to sie przekonam:-D
moglyby mi sluzyc bo fakt cenowo sa ok,a to jednak wazne....
zebym tylko nie tyla!!!!:szok:
pozdrawiam
 
cóz.. co do tych tylko 9 dni dni płodnych w miesiacu...to nie byłabym taka pewna....
 
Ja brałam najpierw Marvelon, a potem jego następcę - Mercilon, przez bardzo wiele lat. Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, dopiero po latach zaczęło mi trochę słabnąć libido, no i też miałam ten odruch wymiotny na widok tabletki. I po prostu - zachciało mi się dziecka. :-) Kiedy odstawiłam odczekaliśmy kilka miesięcy na prezerwatywach, a potem odstawiliśmy wszystko i natychmiast zaszłam w ciążę i urodziłam zdorwego i cudownego synka. Teraz po zakończeniu karmienia piersią znów go biorę i jest OK.
 
Ja brałam Mercilon dość długo - wcześniej nie brałam niczego innego, więc lekarz stwierdził, że najpierw przepisze mi tabletki z niską zawartością tych całych hormonów. Przez pierwsze 2 miesiące należy obserwować swój organizm, tzn. na początku mogą pojawić się np. mdłości, zawroty głowy itp. objawy, i jeśli nie miną po 2 miesiącach stosowania, to lekarz zazwyczaj przepisuje inny lek. Kiedy zaczęłam brac Mercilon, na pocz. miałam lekkie mdłości, ale to w pierwszym m-c stosowania. Potem w 2gim m-cu mój organizm się już przyzwyczaił i czułam się świetnie, więc nie było potrzeby niczego zmieniać.
Jeśli chodzi o planowanie ciąży, to ja odstawiłam tabletki w maju, z moim mężem stosowaliśmy prezerwatywy, a w lipcu zaszłam w ciąże:-) ... średnio planowaną, ale niedługo będzie z nami zdrowy dzidziuś:-)
 
Zaczęłam je brać tydzień temu i dziś dostałam pierwszą miesiączkę po porodzie. Czy to jest ok? Myślałam, że przy tych tabletkach są tylko plamienia. Rodziłam 4 miesiące temu.
 
reklama
Ja też brałam te tabletki i miesiączkę dostałam po 2 miesiącach od porodu. Pomiędzy miesiączkami cały czas miałam plamienia i poprostu odstawiłam te tabletki. Po odstawieniu miałam znów przerwe w miesiączce chyba ze 3 miesiące. Także tabletki nie dla kazdego są dobre ale trzeba spróbowac żeby wiedziec czy będą ok. Poza tym źle się na nich czułam- strasznie tyłam:-D
 
Do góry