reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
martuha to dziwne co opisujesz. Pierwsze słyszę że od wilgotności tam można nie czuć partnera w sobie. Nie wiem co ci poradzić. Może inna forumowiczka miała podobny problem (?) i potrafi ci pomóc.
 
reklama
no wlasnie o to hcodzi z enigdy tak niemialam bo chodzi o to ze ta wydzielina jest tak obfita niz przed ciaza i to owiele i niewiem jak temu zaradzic
 
witam,
jestem mama 2 miesiecznego synka :). W czw bylam u gina i przepisal mi tabletki CERAZETTE. Mozna je brac karmiac piersia, bo podobno badzo zmikoma ilosc przechodzi z mlekiem
jednak przed chwila przeczytalam ulotke i moze wystapic sporo objawow nieporzadanych. Mam teraz dylemat zaczac je brac czy nie? tym bardziej ze karmie...  moze ktoras z was brala je lub bierze ?
co sadzicie ???? napiszcie prosze

od ktorej tabletki mozna byc juz pewnym ze sie nie zajdzie, ile czasu trzeba je brac przed rozpoczeciem wspolzycia ?? (w ulotce nic nie ma)

pozdrawiam Ania  Ola (8.08.2004) i Przemus (14.12.2005)
 
ja brałam przez 3 dni i przestałam ;) odradziła mi pediatra ,specjalnie o to pytałam bo byłam pełna wątpliwości ::) też czytałam ulotkę :p ja byłam u giny i jeszcze nie dostałam wtedy okresu i kazała mi brać i przez 2 tyg dodatkowo się zabezpieczać ,właśnie z tego powodu że nie miałam okresu.
 
Ja bralam przez dwa i pół miesiaca i zrezygnowalam, bo przeszkadzał mi własnie brak okresu. Juz gdzies pisałam na ten temat. Jesli chodzi o skutki uboczne to we wszystkich ulotkach do wszystkich lekarstw cos takiego znajdziesz, co odrzuca od ich brania, ale to przenikanie do mleka jest faktycznie "nie bardzo" .
Nie biorę ich, bo: trzeba brać o określonej porze (do trzech godzin), przenikaja do mleka, bylam zestresowana brakiem okresu, negatywnie wpływały na moje libido, więc ich branie mijało sie z celem  :D

Sama musisz sprawdzić, jest szereg dziewczyn zadowolonych z tych pigulek.
pozdrawiam
ywka
 
Ja brałam przez jakiś czas. Również karmiłam, ale lekarz zapewnił mnie, że można je bezpiecznie brać podczas karmienia, zresztą chyba jako jedyne... Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, okresu i tak nie miałam przez dziesięć miesięcy po porodzie, więc tym się wogóle nie zajmowałam... jednak przestałam je brać, bo te tabletki trzeba jednak brać o stałej porze, co dzień o tej samej godzinie... przy moim maluchu bez przerwy uwieszonym u piersi trudno mi było zachować stałe pory. Dla mnie poprostu były one niepraktyczne, dlatego w końcu rzuciłam je w kąt.... ciągle się stresowałam, że wzięlam za późno i może przestaną działać.

pozdrawiam
nikita
 
ja również brałam te tabletki ale odstawiłam je z tych samych powodów jak powyżej napisała nikita33
 
dzieki dziewczyny za odp. szczerze mowiac dalej nie wiem co mam robic. dzis rano wzielam - zobacze jak mi sie to uda. nastawialm sobie w komorce funkcje ze coddziennie o tej same porze bedzie mi przypominac. mi gin tez powiedzial ze to sa jedyne jakie moge brac z tego wzgledu ze karmie. chyba na razie pobiore, bo nie chce 3 maluszka (przynajmniej na razie). ola ma 1rok i 5 miesiecy przemek ma 2 m-ce ... wiec na brak zajec nie narzekam :).
a jaka antykoncepcje Wy stosujecie, skoro odstawilyscie te tabletki? moze mi podpowiecie (oprocz prezerwatywy)

Pozdrawiam Ania Ola (8.08.2004) i Przemuś (14.12.2005)
 
Cześć , ja biorę Cerazette już ponad 2 miesiące, karmię piersia i to ze względu na dziecko je biorę bo są jedyne które można brać karmiąc. Nie mam narazie żadnych skutków ubocznych, a brak okresu mi specjalnie nie przeszkadza. przez pierwszy miesiąc brania trochę dwa razy krwawiłam, ale lekarz powiedział ż eto się zdarza i w moim przypadku to nie było nic takiego. Nie chcę na razie dzidzi więc biorę. Przyjmowanie o stałej porze , przyznam że czasem jest uciążliwe, ale na komórce nastawiłam przypominanie i jest lepiej. :) :)
Wyczytałam że współczynnik Pearla (nie wiem czy tak się to pisze) dla cerazette wynosi 2-2.5 czyli dwie na 100 kobiet może zajść w ciążę.

I też mam pytanie do dziewczyn które przestały brać Cerazette: co teraz??? prezerwatywa?
 
reklama
aniaboy - no patrz - tu to piszesz a o nas Grudniowkach to juz zapomnialas :p hehe :)
Ja tez biore te pigulki, narazie nie narzekam :) mi lekarz powiedzial ze przez 10 dni od 1 tabletki mam sie dodatkowo zabezpieczac, ale same wiecie jak to jest z gumka.... takze teraz w weekend zaczne w koncu normalne ze tak powiem wspolzycie :) Skutkow ubocznych narazie nie mam - a biore narazie 2 tygodnie... Krwawien nie mam ani nic innego - i tez sie zastanawiam co mogloby byc lepsze zeby nie zajsc ??? bo gimki odpadaja !!!!
Zreszta i tak mam pojsc do gina przed zakonczeniem 1 opakowania, zeby przedyskutowac dalsze branie - takze zobaczymy :)

Aniu - pokaz nam sie na Grudniu :)
 
Do góry