reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Agnieszko, jak uważasz. Ja tam dzięki gumkom przez ładnych parę lat unikałam ciąży i oba moje dzieciaczki są planowane. Ale to już Twoja sprawa i wybór ;-)
 
reklama
Wiesz Olu, przed ciążą używaliśmy gumek tylko w okolicach dni płodnych, natomiast w dni płodne nie współżyliśmy po prostu, a w czasie "bezpiecznym" wogóle sie nie zabezpieczaliśmy. I tak ponad dwa lata.. No a dzidziusia miało niby nie być, bo było niby "bezpiecznie", więc teraz musimy bardziej uważać, przynajmniej jeszcze z rok. Ale oczywiście fajnie,ze Aduś jest :D
 
Też zgadzam się z tym że stosunek przerywany to nie metoda, a co do miejsca pracy-to jasne że nic nie ma-tak tylko zapytałam!
 
Wiesz Olu, przed ciążą używaliśmy gumek tylko w okolicach dni płodnych, natomiast w dni płodne nie współżyliśmy po prostu, a w czasie "bezpiecznym" wogóle sie nie zabezpieczaliśmy. I tak ponad dwa lata.. No a dzidziusia miało niby nie być, bo było niby "bezpiecznie", więc teraz musimy bardziej uważać, przynajmniej jeszcze z rok. Ale oczywiście fajnie,ze Aduś jest :D

Aguś pewnie źle sobie wyliczyłaś te bezpieczne dni i stąd dzidziuś :tak: nie można się opierać na kalendarzykowym leczeniu bo to bardzo często zawodzi :sorry2: Nawet u kogoś kto ma super reguralne cykle może się coś przesunąć o parę dni i wtedy niespodzianka.
 
witam mam dwójkę dzieci ( rok po roku ) i starczy mi. Lekarz polecił mi spiralę, przedstawił jaki jest procent zabezpieczenia, ale ja chciała bym żeby ktoś faktycznie mi doradził czy decydować się na spiralę.
Proszę o pomoc :confused:
 
Witam Serdecznie:)
A ja muszę powiedziec, że jestewm bardzo zadowolona z tego zastrzyku:)U mnie jak na razie żadnych skutków ubocznych nie widzę, co prawda było małe plamienie na samym początku gdy go zaaplikowałam , ale po tygodniu minęło, teraz czuję się świetnie, z libido również nie mam problemów. Co do wagi to mi ubywa aniżeli przybywa. Ja jestem zadowolona tym bardziej, że jestem bardzo zapominalska, a przy zastrzku mam święty spokój na 3 miechy i nie muszę się zastanawiac czy wzięłam tabletkę danego dnia czy nie. Ale wiem że na każdego hormony działają inaczej i naprawdę warto się zastanowic przed czy się chce go wziąśc, trzeba byc przgotowanym na skutki uboczne. Pozdrawiam
 
Witam Serdecznie:)
A ja muszę powiedziec, że jestewm bardzo zadowolona z tego zastrzyku:)U mnie jak na razie żadnych skutków ubocznych nie widzę, co prawda było małe plamienie na samym początku gdy go zaaplikowałam , ale po tygodniu minęło, teraz czuję się świetnie, z libido również nie mam problemów. Co do wagi to mi ubywa aniżeli przybywa. Ja jestem zadowolona tym bardziej, że jestem bardzo zapominalska, a przy zastrzku mam święty spokój na 3 miechy i nie muszę się zastanawiac czy wzięłam tabletkę danego dnia czy nie. Ale wiem że na każdego hormony działają inaczej i naprawdę warto się zastanowic przed czy się chce go wziąśc, trzeba byc przgotowanym na skutki uboczne. Pozdrawiam
Szyszka wszystko jeszcze przed Tobą :sorry2: obym się myliła jednak bo nikomu nie życzę tego co ja przechodziłam po tym zastrzyku :no:
U mnie przez cały czas "zastrzyków" (były dwa) libido nie spadło wogóle ale co do wagi już nie było tak pięknie.. :dry: przez pierwszy "zastrzyk" nie tyłam wogóle, ale i nie chudłam ale już przy drugim jak wcześniej pisałam - przyrost masy był 10 kg na miesiąc :wściekła/y: Nigdy po pierwszym zastrzyku nie przyszłoby mi do głowy, że aż takie mogą być skutki uboczne :baffled:
Fakt, że zaletą depoprovery jest to, że nie trzeba pamiętać o antykoncepcji, że krwawienia są o wiele mniejsze jeśli wogóle są u niektórych ale za dużo jednak jest skutków ubocznych czy wad aniżeli tych zalet.. :sorry2:
 
Witam Serdecznie:)
A ja muszę powiedziec, że jestewm bardzo zadowolona z tego zastrzyku:)U mnie jak na razie żadnych skutków ubocznych nie widzę, co prawda było małe plamienie na samym początku gdy go zaaplikowałam , ale po tygodniu minęło, teraz czuję się świetnie, z libido również nie mam problemów. Co do wagi to mi ubywa aniżeli przybywa. Ja jestem zadowolona tym bardziej, że jestem bardzo zapominalska, a przy zastrzku mam święty spokój na 3 miechy i nie muszę się zastanawiac czy wzięłam tabletkę danego dnia czy nie. Ale wiem że na każdego hormony działają inaczej i naprawdę warto się zastanowic przed czy się chce go wziąśc, trzeba byc przgotowanym na skutki uboczne. Pozdrawiam

dopiero za jakis czas, po kilku zastrzykach moga cie zaczac meczyc skutki uboczne. Poza tym mi lekarka od razu powiedziala, ze mi calkowicie odradza bo pozniej bardzo wysokie ryzyko wystapienia osteoporozy i innych swinst - poprostu nie warto. Zapominalska jestes to sobie mirene sprawe i bedziesz miala spokoj na 5 lat :) zreszta sa wkladki teraz nawet i na 10 lat.
 
reklama
Muszę przyznać że trochę się wkurzam czytając co tu piszecie. Zapominacie o jednym: TO SĄ HORMONY!!!! każdy mądry lekarz przed jakimikolwiek hormonami powinien zrobić badania hormonalne czy dany lek się dla nas nadaje. Niestety lekarze nie robią w Polsce takich badań albo robią je bardzo rzadko. przy tabletkach iu plastrach też są takie same skutki uboczne jak przy zastrzyku. tylko że tabletki odstawimy i po kłopocie a niestety zastrzyk mamy w organizmie 3 miesiące.
Tak więc nieważne jakiego typu hormony będzies zprzyjmowała, to i tak twój organizm może je odrzucić. Ja brałam depoprovera przez 3 lata. jestem bardzo zadowolona z tego zastrzyku. oczywiście najpierw miałam zbadany poziom hormonów aby sprawdzić czy nie będę miałą skutków ubocznych. badania miałam robione w warszawie w szpitalu na ul. saszerów. ja osobiście polecam ten zatrzyk nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę i do tego ciąża przebiega idealnie. Któraś z was napisała że przytyła po zastrzyku mimo że była na diecie. Sorry ale nie tyje się od powietrza. Oczywiście organizm moze zatrzymywać wodę i stąd częściowa waga ale to nie całe tycie. Każde hormony nawet w tabletkach zwiększają łaknienie. pytanie kto jak sobie folguje.
Ja polecam ten zatrzyk ale radzę naprawdę najpierw zbadać swój organizm bo później mogą być przez 3 miesiące kłopoty.
ps: kiedyś mi powiedział jakiś ginekolog że są jakieś tabletki chyba cerazette które mają te same składniki co depoprovera. i jeśli kobieta się dobrze czuję po cerazette to i po depo będzie dobrze. sprawdźcie to sobie bo nie jestem pewna nazy tabletek :)

 
Do góry