reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Jestem Karolina i mam pytanie! Stosowałam antykoncepcję hormonalną obecnie używamy tylko prezerwatyw. Powodem tego jest fakt, iż jestem uczulona na spermę męża. Skutkuje to nawracającą grzybicą pochwy. Wielkie nadzieje pokładałam w medycynie, ale lekarz powiedział, że nic z tym nie zrobię i powinnam stosować prezerwatywy, gdyż nawracające stany zapalne mogą prowadzić do niemożności zajścia w ciążę. Czy któraś z was spotkała się z tym problemem i wie coś więcej na temat leczenia tego?
Przepraszam, że nie do końca na temat, ale dopiero odnajduję się na tym forum!:zawstydzona/y:
 
reklama
Witam;-)
Niedawno urodziłam drugie dziecko i postanowiłam brać tabletki antykoncepcyjne. Moje pytanie brzmi , czy musze czekać do miesiączki aby wziąść pierwszą pigułkę?
 
Stosowałam metodę Roetzera-fakt, nie można począć dziecka stosując sie ściśle do zasad, ale dopuki nie dostanę pierwszej miesiączki po porodzie, nie ufam niczemu co opiera się na samoobserwacji. Podejrzewam, że gdy wrócą regularne cykle wyjmę wkładkę i z radością wrócę do mierzenia tempratury(lubiłam to). Po prostu boję się zajścia w ciążę...a lubię seks z mężem. Jeśli nie miałabym wkładki strach przed poczęciem byłby we mnie wielki, możesz to nazywać niedojrzałością bo "powinnam się liczyć, że współżycie może być związane z ciążą".
 
Ostatnia edycja:
To fakt nie wiem co bym zrobiła po porodzie, gdy organizm rzadzi się swoimi prawami i nie można mówić o jakiejś reguralności, chyba bym się bała, chociaz wiem, że są dziewczyny które z powodzeniem stosują NPR równiez po porodzie i podczas karmienia piersią.
Podejrzewam, że wspomagalibyśmy się gumkami, na hormony raczej bym się nie zdecydowała.....
 
Jestem Karolina i mam pytanie! Stosowałam antykoncepcję hormonalną obecnie używamy tylko prezerwatyw. Powodem tego jest fakt, iż jestem uczulona na spermę męża. Skutkuje to nawracającą grzybicą pochwy. Wielkie nadzieje pokładałam w medycynie, ale lekarz powiedział, że nic z tym nie zrobię i powinnam stosować prezerwatywy, gdyż nawracające stany zapalne mogą prowadzić do niemożności zajścia w ciążę. Czy któraś z was spotkała się z tym problemem i wie coś więcej na temat leczenia tego?
Przepraszam, że nie do końca na temat, ale dopiero odnajduję się na tym forum!:zawstydzona/y:
Nigdy nie słyszałam o czymś takim jak uczulenie na spermę.
Pytanie podstawowe - "Czy zadawałaś sobie pytanie co innego może powodować powracanie stanów zapalnych i grzybiczych pochwy?" Czy np golisz sobie owłosienie łonowego, czy podmywasz się żelami do higieny intymnej. Jeśli odpowiedziałaś przynajmniej na jedno z tych pytań twierdząco, to powinnaś to zmienić. Niestety płyny do higieny intymnej nie tylko powodują likwidację nieprzyjemnego zapachu, ale jednocześnie wypłukują prawidłową florę bakteryjną, charakterystyczną dla tego miejsca. W ten sposób pozbywasz się naturalne bariery przeciwgrzybiczej - własnych bakterii. To samo dotyczy owłosienia łonowego.
Przeczytaj uważnie to, co się kryje pod tym linkiem.
 
Jestem Karolina i mam pytanie! Stosowałam antykoncepcję hormonalną obecnie używamy tylko prezerwatyw. Powodem tego jest fakt, iż jestem uczulona na spermę męża. Skutkuje to nawracającą grzybicą pochwy. Wielkie nadzieje pokładałam w medycynie, ale lekarz powiedział, że nic z tym nie zrobię i powinnam stosować prezerwatywy, gdyż nawracające stany zapalne mogą prowadzić do niemożności zajścia w ciążę. Czy któraś z was spotkała się z tym problemem i wie coś więcej na temat leczenia tego?
Przepraszam, że nie do końca na temat, ale dopiero odnajduję się na tym forum!:zawstydzona/y:

a czy w czasie gdy leczyłaś grzybicę twój mąż także ją leczył u siebie? bo może być nosicielem, jemu nic nie jest a ciebie zaraża,ginekolodzy często leczą w takim przypadku oboje partnerów.
 
Ekstasia oczywiście, że szukałam innych przyczyn. Niestety mój problem występuje tylko po niezabezpieczonych stosunkach. Gdy skojarzyłam te dwa fakty wprowadziliśmy prezerwatywe i problemu nie ma- dokładnie od roku! Także golenie czy używanie płynów do higieny intymnej poprostu nie mają w moim przypadku nic wspólnego, a szkoda! :-(

Karolinna w naszym przypadku dochodziło do tego, że to mój mąż zarażał się ode mnie gdy u mnie już wytworzył się stan zapalny a nie zaprzestaliśmy stosunków. Wyleczył się. Zdarzyło się to raz...kolejny nie ryzykowaliśmy.

Lekarz powiedział jeszcze, że to jest normalne uczulenie na białko występujące w spermie.
 
reklama
jesli chodzi ci o wkładkę antykoncepcyjną to zakładają każdy gimekolog u jednego płacisz a u innego zakłada za free taka wkładka kosztuje od 80 w zwyż i dostaniesz je w każdej aptece
spokój masz na 3 albo 4 lata ale to zależy od wkładki ale wymieniać mozna częściej
a skuteczność jest porównywana z tabletkami a może i większa
wiem bo moja partnerka ma od 2 lat
 
Do góry