reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Jestem po dwóch zastrzykach DEPO-PROVERA.Nic mi się nie dzieje poza plamieniem,bo krwawieniem tego nazwać nie mogę.
 
reklama
Mój gin akurat zastrzyku nie polecał. Ja używam pierścienia NuvaRing i jestem bardzo zadowolona. Zakładam a potem mam 3 tyg spokoju:-)
A powiedz...takie to troche niezreczne ale jak wyciagasz ten ring?
Bo może się zdecyduje na to,ale nie wiem jak się to coś wyciaga.A wiem jak wkłada,widziałam na filimu instruktażowym :sorry2:
 
Witam chciałam spytac czy któras z Was drogie forumowiczki, brała lub bierze tabletki Novynette, bo lekarz zrobił mi zamiane z Microgynonu i chciałabym wiedziec cos o nich.
 
tez jestem ciekawa tego pierscienia...

.....co do zastrzykow to moja gin tez mi nie polecala powiedziala ze nie warto bo pozniej zwieksza sie ryzyko wystapienia osteoporozy itd..... ponad to czy wiecie ze tych zastrzykow uzywa sie do obnizenia libido pedofilom? :)
 
Witam!
Ja biorę tabletki Azalia.Są one również dla kobiet palących papierosy.
Pozdrawiam


A ja właśnie szukam dobrych tabletek dla kobiet palących i interesowałam się Cerazette-ponoć jest to antykoncepcja nie tylko dla kobiet karmiących ale i bezpieczna dla palących .

Ale wiem że za chwilę Irlandia mnie udusi bo palenie +hormony= śmierć.
Zgadzam się jednak Irlandio z Tobą,że lekarze dezinformują swoje pacjentki, jednak tez ile kobiet tyle opinii.
 
Witam!
Azalia jest dla kobiet palących wg ulotki.Czy jest to w 100% zgodne z rzeczywistością to nie wiem.Ja nie palę,a tabletki jak dla mnie są ok.Co do dezinformacji to zależy od lekarza ja mam świetnego lekarza,który prowadził moją ciążę od samego początku,w ciąży miała stwierdzone IUGR i od samego początku mówił mi wszystko co powinnam wiedzieć.Odnośnie tabletek poinformował mnie o tym,że pewna ilość hormonów przenika do mleka matki , niby one nie szkodzą dziecku,ale czy tak będzie w moim przypadku to gwarancji nie da.Polecał mi jako zabezpieczenie w czasie karmienia prezerwatywę,ale chciałam tabletki.
Biorę tabletki narazie mojemu dziecku nic nie jest...
 
Dzięki Marciaag za odp.

Xmikusx - wyczytałam ,że Cerazette zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, w tym pewien stopień ochrony przed: [FONT=&quot] [/FONT]dyskomfortem związanym z nieregularnymi lub zbyt obfitymi miesiączkami,
[FONT=&quot] [/FONT]zespołem napięcia przedmiesiączkowego,
[FONT=&quot] [/FONT]zapalnymi chorobami miednicy, które często prowadzą do niepłodności,
[FONT=&quot] [/FONT]ciążą jajowodową,
[FONT=&quot] [/FONT]łagodnymi nowotworami piersi,
[FONT=&quot] [/FONT]torbielami jajników,
[FONT=&quot] [/FONT]rakiem jajnika,
[FONT=&quot] [/FONT]rakiem błony śluzowej macicy,
[FONT=&quot] [/FONT]osteoporozą (zrzeszotnieniem kości),
[FONT=&quot] [/FONT]niedokrwistością z niedoboru żelaza,
[FONT=&quot] [/FONT]suchością pochwy w czasie menopauzy i bolesnymi stosunkami płciowymi.


[FONT=&quot]Tak więc wybór dobry :-)[/FONT]
 
Olcia90 ja mialam zapisane Nowynette 2 miesiące po porodzie.Ginka stwierdziła że nadają się dla mnie bo mają mało hormonów.Ogólnie czułam się po nich dobrze,okres regularny jak w zegarku,krótkie i bezbolesne miesiączki,ładna cera.Tylko z libidem było kiepsko.Po 4 opakowaniu wylądowałam w szpitalu z zakrzepicą w lewej nodze.Jednak nikt nie mógł podać przyczyny.Jeden lekarz twierdził że to po tabletkach,drugi że to sprawa poporodowa a jeszcze inny że to od siedzącej pracy.Jednak w chwili obecnej mam całkowity zakaz brania jakichkolwiek hormonów.
 
reklama
aneta tak tylko napisalam...heh...w ramach ciekawostki, bo sama sie zdziwilam tym :) a ja jak pisalam nie mysle o zastrzyku, bo lekarka powiedziala mi ze po dluzszym stosowaniu duzo negatywnych konsekwencji moze byc i zdecydowanie nie poleca bo duzo jest lepszych srodkow na rynku.... :)
 
Do góry