reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Natknęłaś się na stronę Ligi Małżeństwo Małżeństwu, promującej w Polsce metodę Kippleyów.
Poza tym istnieje jeszcze Instytut INER promujący metodę Roetzera i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli NPR, promujące metodę podwójnego sprawdzenia, tzw angielską. Z metod objawowo-termicznych jest jeszcze metoda niemiecka. Niemiecka to metoda, której poświęcono nawięcej badań naukowych, jest najlepiej opracowana i wciąż udoskonalana. Obecnie określa się ją jako najskuteczniejszą wśród metod rozpoznawania płodności. Pewność tej metody koreślana wskaźnikiem PI waha się między 0,4 a 0,6, czyli porównywalna, jeśli nie bezpieczniejsza, niż pigułka.
Jesli jesteś przekonana, to zapraszam do obserwacji!
 
Cerazette z tego co właśnie wyczytałam jest również dla kobiet palących i nie tylko dla kobiet karmiących, czy któraś z Was używała je nie tylko w czasie karmienia??
A Azalia chyba jest bardzo podobna do Cerazette?!
 
Witam!
Ja biorę tabletki Azalia.Są one również dla kobiet palących papierosy.
Pozdrawiam
 
Nie uzywalam ale podobno maja taki sam sklad jak Cerazette. Niby Nuvaring tez ma mniej estrogenow, wiec sie nadaje. Ale to tez zalezy w jakim jestes wieku i czy nie stwierdzono u Ciebie wczesniej ryzyka zakrzepicy. Pozdrawiam cieplutko.
 
Między Nuvaring a Cerazette (Azalia to generyk - bezpośredni, tańszy zamiennik) jest zasadnicza różnica. Nuvaring zawiera estrogen i gestagen, co z definicji ma zwiększać skuteczność preparatu a cerazette to sam gestagen. Z całym szacunkiem, ale uważam, że paląc papierosy nie można myśleć o ŻADNEJ antykoncepcji hormonalnej. Wiem, ze to nałóg, sama mam męża palacza i wychowałam się w rodzinie palaczy, ale ryzyko jest ogromne. Ponadto gestageny samodzielnie są mało skuteczne, sam fakt rezimu godzinowego już o tym mówi a nikotyna obniża ich działanie, zatem PI rośnie gwałtownie.
Wasza sprawa, ale dla mnie papierosy to już porażka a do tego hormony to już wogóle masakra. Wiem swoje, przeszłam wiele przez to świństwo i nie zamierzam owijać w bawełnę. Poza tym na tym wątku doskonale widać jak lekarze pięknie dezinformują pacjentki a te im wierzą.
 
Witam, chciałam się was poradzić odnośnie tabletek Yasminelle i Cerazette. Cerazette zapisał mi lekarz w czasie karmienia. Było ok, aż do 4 opakowania. Dostałam okres, który trwał chyba ze 3 tygodnie i dałam sobie spokoj z cerazette, co prawda innych ubocznych objawów nie miałam, a libido... szkoda gadac :).
Poniewaz skonczlam karmic lekarz zapisal mi Yasminelle. Kiedys dawno temu bralam jakies tabletki anty. , ale mialam problem z nogami - ledwie łaziłam. Dlatego przepisal mi Yasminelle, bo są dość łagodne. Wzięłam 1 blister. Przez pierwszy tydzień było strasznie, mrowienie w nogach, nudności, bóle głowy, libido klapa i ogolnie do niczego. Potem sie w miare ustatkowalo. Mrowienie w nogach tez w miare przeszlo, bo bralam acesan. Myslalam, ze wszystko sie jakos unormowalo, zaczelam wlasnie 2gi blister, ale wszystkie skutki uboczne jak przy pierwszym. Stwierdzilam, ze jednak nie mam ochoty dalej sie z nimi meczyc. ysle, zeby wrocic do cerazette, bo byly ok poza ta miesiaczka, ale moze to by sie jakos unormowalo. Wzielam 1 tabletke Yasminelle, czy moge od razu wziac cerazette i np. odczekac ten tydzien, zeby byc w pelni zabezpieczona, czy powinnam odczekac caly cykl i dopiero wziac nowe tabletki?
 
Jesli masz jakieś kłopoty z nogami to to jest przeciwwskazanie do jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej. Grozi Ci zakrzepica a mimo to lekarz przepisuje Ci hormony? To skrajna nieodpowiedzialność.! Ja bym to świństwo wywaliła wogóle do kosza.
W całym cyklu, nawet jak wezmiesz cerazette (dla mnie to wejście z deszczu pod rynne) jesteś niezabezpieczona i powinnas się zabezpieczać dodatkowo.
 
reklama
Lekarz mówił, że cerazette mają tylko jeden hormon i nadają się jeśli ktoś ma problemy z krzepliwością. Cerazette można zacząć brać kiedy bądź, tylko przez pierwszy tydzień trzeba dodatokowo się zabezpieczać, zastanawiam się tylko czy można brać je od razu po Yasminelle? Wiem, że jesteś przeciwniczką antykoncepcji hormonalnej, ale nie o to mi w tym momencie chodzi.
 
Do góry