reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Ciekawa dyskusja się wywiazała :tak: No to jakto jest z tymi naturalnymi metodami??:confused:;-)

Zapraszam do dyskusji :tak:

Podeslijcie jakies linki o tej metodzie ok?
 
reklama
Wiesz Irlandia obejrzałam Twój wykres i dla mnie jako dla laika (jak na razie) nie jest prosty :confused:

Teraz mam jeszcze @ ale chciałabym się już od momentu jego zakończenia poobserwować, mierzyć temperaturę, notować, obserwować sluz i zacząć badać własy organizm. Oczywiście nie pójdę na zywiół, bedziemy uzywac gumek, bo ja jeszcze za mało wiem o tych metodach :zawstydzona/y:, a drugiego dzidzisuia bym chciała ale jeszcze nie teraz za kilka miesięcy.

Trochę poczytałam... ufff nie jest to takie proste.
 
Dobra to prosto i skrótowo:
Cyklem kobiety rządzą dwie grupy hormonów - ESTROGENY i PROGESTAGENY.

W pierwszej części cyklu estrogeny górują i to one odpowiadają za dojrzewanie pęcherzyka i wzrost stopniowy endometrium. Dzięki nim pojawia sie płodny śluz.

Stężenie estrogenów rośnie z dnia na dzień a gdy osiągnie pewien koreślony pułap to hamuje to wydzielanie hormonu folikulotropowego (FH) a zwiększa się ilość hormonu luteinizującego (LH) pęcherzyk peka, spada ilośc estrogenów a ciałko żółte (pozostałość po pęknietym pęcherzyku) wydzela progesteron.

Progesteron ma za zadanie jeszcze pogrubić endometrium na przyjęcie zapłodnionej komórki, jednocześnie zagęszcza śluz aby środowiska jamy macicy juz niczym nie zakłócić. Działaniem ubocznym progesteronu jest podwyższenie PTC - podstawowej temperatury ciała.

Teraz popatrz na mój wykres. Widzisz ciąg temperatur, ktore tworzą linie o wyraźnej dwufazowości - najpierw niższe potem raptem wyższe.

Pod spodem wykresu masz opis śluzu i szyjki - tak zachowują się podczas cyklu. Nie jest to może wykres idealny, ale bliski książkowemu.
Pytaj w razie wątpliwości.
 
Jestem nowa, czy któraś z Pań może mi powiedzieć czy założenie mireny jest bolesne, jak się z nią czujecie? Ja idę jutro ją założyć ale okropnie się boję!!
 
Jestem nowa, czy któraś z Pań może mi powiedzieć czy założenie mireny jest bolesne, jak się z nią czujecie? Ja idę jutro ją założyć ale okropnie się boję!!
Czesc jesli chodzi o zalozenie mirenki to mnie osobiscie nic nie bolalo i nie czulam zanego dyskomfortu ale ja niestety mam nadal plamienie:baffled: a zakladalam mirenke w styczniu
 
reklama
Do góry