reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Mieszane mam uczucia.

Przyznam się szczerze, ze poznawałam tą metodę pół roku przed ślubem i stosujemy ja z mężem 4 rok :tak:.
METODA BARDZO I POMOGŁA I BARDZO MNIE WKURZA -SZCZERZE.

Na początku myśleliśmy, że "mamy czas" na dziecko. Ale po jakimś czasie okazało się, że przez ponad pół roku (!) nie miałam owulacji. Niby normalnych 5 cykli zakończonych miesiaczką. Gdyby nie obserwacje, nawet bym się nie zorientowałam. Wtedy uznaliśmy, że jednak już czas na maleństwo. Mój lekarz polecił mi poczekać 2 cykle i bacznie obserwować i jeśli nic się nie zmieni, rozpoczęlibyśmy leczenie. Szcześciem wszystko się "unormowało" i przy 2 cyklu (oba już były płodne) postaraliśmy sie o Szymonka. Synuś ma już 2 latka.
Kiedy synuś skończył 11 miesięcy, ja myślałam już o drugim dziecku. Zostało mi tylko przekonać męża i wybgrać wspólnie odpowiedni termin. Troszkę jeszcze poczekaliśmy. Początkowo miało być kwietniowe, ale trochę chorowałam i w końcu zdecydowaliśmy, że na sierpień - wrzesień. Za 3 tygodnie rodzę.
CO DO PLANOWANIA METODA JEST SUPER.

Muszę jednak przyznać, że bywa strasznie wkurzająca.:wściekła/y:
Szczególnie jak się ma cykle, jak ja 34-58 dni i tęskni za czułością męża :zawstydzona/y:.
Tym bardziej, że zdarzają mi sie cykle bezowulacyjne i to już zupełnie wytrąca mnie z równowagi. Wtedy wypada strasznie dużo dni, które trzeba uznać jako "teoretycznie płodne".

A po porodzie karmiłam wyłącznie piersią przez 5 miesięcy, potem dokarmiałam papkami i soczkami i odstawiłam po 10 miesiacach. Pierwszą owulacje "po porodzie" miałam chyba po 9-10 miesiacach po porodzie.

Słyszałam o jakimś urządzeniu badajacym hormony i wskazującym dni płodne. Nie wiem tylko na ile jest wiarygodne.
 
reklama
Hej
ze wzgledu na endometrioze ginka przepisala mi wlasnie cerazette ale przytylo mi sie po nich i ciągle plamiłam...z powodu malej ilosci pokarmu przestalam malego karmic po powrocie ze szpitala do domu (w drugim tygodniu bo maly mial zapalenie pluc). wybralam dwa opakowania. teraz biore Yasmin i jest ok nawet schudłam 3 kg :D
 
hej:) stosuje tabletki yasmin od 8 miesiecy:) jestem z nich bardzo zadowolona;) nie maja zadnych skutkow ubocznych tzn: nudnosci podczas zazywania, nie przybiera sie na wadze, rzeczywiscie poprawil sie wyglad skory:) jedynie co mnie na poczatku denerwowalo to to ze czesto chodzilam siusiu:D poniewaz nie zatrzymuja wody w organizmie;D cena jest nawet przyjazna;) wiec ja osobiscie je polecam:)
 
Hej
gdyby to ode mnie zalezalo, nie brałam bym żadnych tabsów,
biore bo musze. Jest to właśnie Yasmin. Zgodnie z jedną opinia w artykule sypia mi sie włosy, ale mysle ze to po ciązy bo i przed ciąza tak było (ciązowa uroda nie moze trwac wiecznie :-( )Co do zakrzepicy ( bo czeka mnie wieloletnie branie) to mam przepisany Akard 75 mg raz na tydzien w celu rozrzedzenia krwi i cerutin 1x1dz. zeby nie robiły sie pajączki :-)Narazie jest ok ( 2 opakowanie), ale dla mnie to początek. mam okropna umiejetnosc zapominania o ich braniu <lol> wiec tak czy siak z mezem musimy uwazac. Nawet przypominacz w tel mi nie pomaga, jak sie zajmuje malym to o bozym swiecie zapominam:zawstydzona/y:
Pozdrawiam
 
hej!! naczytałam już sie bardzo wielu rzeczy na temat mercilonu ale nadal jestem w kropce i to wielkiej!! czy te tabletki są naprawdę dobre?? możecie mi powiedzieć dziewczyny czy mogę spać spokojnie bez obawy że zajdę w ciąże?? jakie są wasze opinie i doświadczenia na ten temat?? pomóżcie!!!!:hmm:
 
Ja brałam mercilon przez 4lata ;-) dzidzia się nie pojawiła, nie miałam żadnych skutków ubocznych no poza tym że urosł mi biust ;-)
 
Witajcie.mam zaczac uzywac wlasnie tabletki o nazwie Mercilon,tylko wlasnie nie wiem od ktorego momentu moge wspolzyc ??jezeli wezme pierwsza tabletke to np moge po godzinie juz wspolzyc??? jak to jest?
dziekuje za odp:)
 
reklama
Ja tez biore i wlasciwie od zawsze bralam Mercilon i jestem bardzo zadowolona.
Teraz jednak pojawil sie pewien problem. Niedawno zaczelam trzecie po przerwie na ciaze itd. opakowanie Mercilonu.W pierwszym tygodniu po rozpoczeciu trzeciego opakowania zapomnialam lyknac dwoch tabletek w 3 i 4 dniu. Wzielam je dopiero rano, choc powinnam wieczorem poprzedniego dnia. Oczywiscie stosuje teraz dodatkowo prezerwatywe, ale mam problem, bo nie wiem kiedy mam rozpoczac kolejne czyli czwarte opakowanie. Czy po 7 dniowej przerwie czy w pierwszy dzien miesiaczki. Na ulotce nic na ten temat nie pisze.
Moze ktoras z was miala podobna styuacje?
 
Do góry