reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Brałam Yasmin 2,5 roku. na początku wszystko było ok, cera mi się trochę poprawiła. Po pół roku spadło mi libido. po 2 latach miałam tygodniowe plamienia w środku cyklu. W końcu odstawiłam tabletki gdzyz planujemy dzieciaczka. Dzień przed spodziewaną pierwsza prawdziwą @ (nie tą zaraz po odstawieniu tylko następną) bolały mnie piersi, a przede wszystkim sutki- tak strasznie że nawet strumień prysznica wywoływał ból jakby wbijali mi szpilki :-( nigdy wcześniej nie czułam czegoś podobnego. Do tego pobolewania i kłócia w podbrzuszu, i "szarpanie" jajników. I z takim dyskomfortem fizycznym czekałam dzień, dwa, trzy, pięc na @ który się nie zjawiał. Po tygodniu przestało boleć, a @ spóźniła się 2 tygodnie. czytałam że dziewczyną się spóźnia nawet kilka msc- mi lekarz powiedział ze jak się nie zjawi @ do 8 tygodni po ostatnim krwawieniu z odstawienia, to mam przyjść na wizytę.
Ale każdy organizm jest inny i reaguje inaczej na dane tabletki. I wiecie co...po odstawieniu chce mi sie teraz jak kotce w marcu :-D
 
reklama
Witam,

jestem nowa, więc chciałam się przywitać...
I napisać o swoim problemie, jaki zauważyłam. Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne miałam krwawienie od 12 do 19 marca, wyglądało i pobolewało jak okres, i było intensywne dość, ale bywała zarówno taka brunatna jak i świeża krew... Czy można to uznać za okres? Zaznaczę, że to było pierwsze krwawienie 2,5 miesiąca po porodzie, a czytałam, że pierwszy okres może być intensywny, lecz nigdzie nie znalazłam informacji, czy możliwe jest aby wystąpiła w nim świeża krew...
Od 17 marca zaczęłam brać Azalię, minęło dwa tygodnie... Tj. od 30 marca aż do dziś mam niewielkie krwawienie na zmianę z plamieniem i momentami też jest świeża krew, jak i takie ciemne strzępki jak przy okresie... I uczucie w dole brzucha podobne do takiego co w trakcie okresu...
W ulotce pisze, że krwawienie to bardzo częsty efekt uboczny, a z drugiej strony każą się zgłosić do ginekologa przy nietypowych krwawieniach...
Piszę, ponieważ nie wiem czy mam się czegoś obawiać i iść na prywatną wizytę?
(Państwowa Poradnia jest zapchana, a najbliższa wizyta możliwa za tydzień).
Czy może któraś z Pań tak miała i to zupełnie normalne?

Pozdrawiam,
DrevniKocurek.
 
Dzisiaj lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Novynette.Jakie macie opinie o nich?Jaką macie miesiączke ?Jak sie czujecie?wiadomo że każdy organizm jest inny ale chciałabym żebyście sie podzieliły opinią...
Dziękuję.
 
ja je baralam i czulam sie fatalnie,robilo mi sie slabo,bylo mi nie dobrze...tak samo i po mycrogynon ale gin powiedzial ze widocznie tabl;etki nie sa dla mnie:) ale mam jeszcze jedne do przetestowania.
 
Ja brałąm długo prze ciązą jak dla mnie rewelacja;)
Żadnych skutków ubocznych i nawet chudłam na nich...a i wydawało mi się, że piersi jędrniejsze jak je brałam:)
Ja sobie je chwale, fakt, że na poczatku bolałą mnie po nich głowa i miałam mroczki ale to tylko ok tygodnia;)
 
Też brałam je ponad 5 lat.. nie przytyłam, nie miałam mdłości.. wszystko ok. Ale po kilku opakowaniach moje libido sięgało zera ;-) krwawienie miałam 4 dni.
 
reklama
Do góry