reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
jego slowa byly takie .... ze dobrze wlozona wkladka zageszcza sluz co powoduje ze plemniki nie dostaja sie
Śluz zagęszcza tylko wkładka hormonalna typu mirena - miedziane wywołują w jamie macicy sztucznie stan zapalny wyściółki macicy, który ma za zadanie aby zapłodniona komórka jajowa - zarodek - nie mógł się zagnieździć w śluzówce jamy macicy, bo jest ona uszkodzona po prostu...
a pozatym idealnie zalozona .... jest w takim miejscu ze w czasie jajeczkowania plemnik nie ma prawa przedostac sie a w momencie kiedy to jajeczko obumiera i wychodzi z kobiety nie jest w stanie sie zaplodnic
Czyli twierdzisz, że największa komórka organizmu kobiety - jajeczko - może się wydostać z jajowodów, ale najmniejsza komórka organizmu męskiego - plemnik - nie da rady się tam wślizgnąć - ciekawe...
wiec .... jak moze byc srodkiem wczesno poronnym ....
Podaję za Wikipedią:
Wkładka domaciczna (spirala):
  • jako ciało obce wkładka wywołuje niewielki stan zapalny w macicy (jałowy, bez obecności bakterii), co zmniejsza możliwość prawidłowego zagnieżdżenia się zarodka po zapłodnieniu jaja;
  • jeżeli wkładka uwalnia dodatkowo hormon, powoduje zmianę struktury endometrium, co zmniejsza szanse zagnieżdżenia się zarodka i zmienia strukturę śluzu macicy, co unieruchamia plemniki.
 
reklama
Czy któraś z Was plamiła bądź krwawiła po Cerazette?
Biorę tabletki od ponad 2 tygodni, a po tygodniu zaczęłam mega krwawić jakbym miała @ ... A przecież karmię piersią ... Teraz jakby krwawienie zaczęło ustępować, ale nie wiem co zrobić - odstawić? Brać dalej?
 
Ja tez mialam plamienia i to mnie wkurzalo dlatego jak tylko skonczylam karmic piersia przeszlam na Cilest. Powinnas kochana zgłosic sie z tym krwawieniem do lekarza- pewnie musi Ci zmienic pigułki
 
Szkoda, że dopiero teraz zainteresowałam się tym specyfikiem. Jestem 6 tygodni po porodzie, karmię piersią i 2 godziny temu dostałam zastrzyk. Zaraz po nim rozmawiałam z koleżanką, która mi odradzała i powiedziała, żebym poczytała na różnych forach o skutkach ubocznych. Szkoda, że nie rozmawiałam z nią przed zastrzykiem, tylko dopiero po. No ale nic. Mam nadzieję, że pierwsza dawka nie zostawi za sobą skutków ubocznych, bo po tym, co przeczytałam, następnej na pewno nie wezmę.
 
Ja osobiście jestem zadowolona
plamienia miałam lekkie co mc ale nawet nie wymagały uzywania podpasek :no::tak:wystarczyły wkładki.
przytyć nie przytyłam.
Jedyne co moge go obwiniac to spadek libido :tak::-Dale nie wiem tez czy nie jest to spowodowane ciezkim i bolesnym porodem:-(

A jak to jest z braniem tego zastrzyku?
dokładnie 3mc i nie mozna przeciagnąć np jednego dnia ?
chodzi mi dokładnie o to ze musze go "dostać" 24 bo tak brałam 3mc temu a teraz to wychodzi niedziela!!!
 
wręcz przeciwnie! po założeniu spirali, kazał czekać do pierwszego okresu, potem przyjść na kontrolę. I na tej wizycie usłyszałam dokładnie takie słowa "teraz można się kochać do woli"...
a założył tych spirali kilkaset i byłam pierwszą, która zaszła w ciążę...

ja akurat nie używam tamponów.

Ale wracając do tematu - nie odpowiedziałaś mi, jak można się inaczej zabezpieczać stosując spiralę??? nazwałaś takie osobami "leniwymi", ale ja tu nie widzę lenistwa - po prostu - nie ma już innej możliwości zabezpieczenia się...


Co do tamponów to ja miałam zakaz ich używania tylko przez pierwsze 3 miesiące. Teraz spiralę mam już 9 miesiąc, wkładka jest na swoim miejscu i żadne tampony na nią wpływu nie mają.
Co do innych zabezpieczeń to np tabletki. Ginka mnie pytała czy oprócz spirali chcę jeszcze receptę.
No i po założeniu też miałam przez 3 miesiące dodatkowo się zabezpieczać, my akurat wybraliśmy prezerwatywy - w razie gdyby wkładka się przesunęła.
 
Witam:)
Powiedzcie kobietki jakich środków antykoncepcyjnych używacie?
Ja jestem nie dawno po porodzie i chciałabym jakoś się zabezpieczyc ale jestem zielona w tym temacie :( napiszcie czego używacie i jak sie po tym czujecie?,moja znajoma radzi mi spirale Mirene ale jest bardzo droga!!
a na dodatek słyszał o kobietach co zachodziły w ciąze gdy miały spirale,a po tabletkach okropnie się czuły,co radzicie?
 
Ja używam plastrów Evra. Wygodne i w moim przypadku nie powodują żadnych skutków ubocznych :) Za jedno opakowanie płacę około 43zł (zależy od apteki), ale warto. Bo przyklejasz sobie raz na tydzień, potem jeden tydzień bez plastra i od nowa :)
 
reklama
Do góry