reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rosną styczniowe dzieciaczki ....

reklama
moja julcia wazy 8,5kg i 74cm nie wiem czy to duzo czy malo?

Spojrzałam na siatki centylowe: waga jest w 10 centylu, a wzrost między 50 a 75 centylem. To znaczy, że jest drobna (waży mniej niż jakieś 75% dzieci w swoim wieku) i długa (nieco wyższa niż ponad połowa dzieci w tym wieku). Ale to wszystko norma:-)
Mój Tymek mierzy niewiele więcej od Julci a waży ponad 10kg...:tak:
 
Wy tu chudzinki jeszcze nie widziałyście ;-) Jessica waży 7600, a wzrostu ma 78cm. Długa, a chudzielec :-) No, ale jak ma utyć jak non stop w ruchu jest, a z jedzeniem jest porażka :sorry2:
 
Wy tu chudzinki jeszcze nie widziałyście ;-) Jessica waży 7600, a wzrostu ma 78cm. Długa, a chudzielec :-) No, ale jak ma utyć jak non stop w ruchu jest, a z jedzeniem jest porażka :sorry2:

O kurcze to rzeczywiście glista - ale Ala Selowej chyba jeszcze drobniejsza.

Nie przejmuj się u nas jedzenie też jest traktowane jak trucizna:dry:
 
Ala Selowej to jest jak mój Oliś kiedyś ;-) Nadrobi w swoim czasie :-) Moja Młoda pewnie też, bo nie ma po kim być chuda. No chociaż ten nasz listonosz to szczupły jest ;-):-p A tak na poważnie to jak byłam mała też wiecznie miałam niedowagę, a teraz nie mogę się zbędnych kilogramów pozbyć ;-)
 
a D wczoraj ważony 9,5 kg urodzeniowa 4,5kg ;) czyli ma 5kg na plusie od urodzenia :)

waga urodzeniowa: 4500g , 59 cm długości
spadł w 2 dobie do : 4230g
jak miał 13dni : 4930g -
1 miesiąc i 22 dni - 6700g
2 miesiące 5 dni - 7200g - w klatce 44cm, obwód główki 41cm , 70cm długości
2 miesiące 25 dni - 7900g - w klatce 46cm, obwód główki 43cm, stópka 10,5cm i długość całkowita 73cm
3 miesiące - 8000g
4 miesiące 3 dni - 8370g
5 miesięcy i 5dni - 8500g - w klatce 47cm , obwód główki 45cm ,stópka 11cm
5 miesięcy i 23dni - długość 80cm
6 miesięcy i 15 dni - 8830g (cyc +obiadki)
9 miesięcy i 6dni - 9400g , długość 85cm
10 miesięcy i 4 dni -9500g , w klatce 50cm , obwód główki 48cm , stópka 13 cm
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czechow dzięki :-) A żeby tak w temacie było to zapomniałam podać rozmiaru buta, a ten Jessica ma całkiem spory jak na takie chucherko, bo 21 powoli robi się ciasne :-) Za to mój prawie trzylatek ma imponujący rozmiar buta 19 :-D No w porywach zdarza się, że 20 mu nie zleci :-p
 
Do góry