reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Ewelinka co do ropiejącego oczka to jak najczęściej masuj je opuszkiem palca - wew kącik oka, ruch kolisty kończący się w dół po nosie.. nie wiem czy jasno napisałam ale poczytaj w internecie to znajdziesz może lepszy opis :)
pomaga na pewno bo my tym sposobem uratowaliśmy młodego przed zabiegiem przetykania kanalików
 
reklama
Ewelinka dużo dzieci preferuje jedną stronę, moja też ma asymetrię, dodatkowo obniżone napięcie.
Co do cycania to spróbuj w innej pozycji karmić.
Przy ropiejących oczkach to przemywać wodą przegotowaną i masowanie kanalików tak jak napisała Betina79
 
betina79 robię już tak od pewnego czasu, ale to nic nie pomaga....po jakim czasie można się spodziewać efektów?
Nie jest to łatwe bo Emilka kręci głową na wszystkie strony i nie zbyt długo daje sobie ten kącik masować.
 
ewelinka ja juz bylam pewna ze synek bedzie mial przetykane kanaliki bo dlugo mu nie przechodzilo. pomoglo systematyczne przecieranie oczka moim mlekiem na waciku
 
noelka mleczkiem też jej oczko przemywałam, ale nie pomogło więc w ruch poszły antybiotyki....no nic, muszę cierpliwie czekać....może po jakimś czasie w końcu się odblokuje ten kanalik :-)
 
ewelinka - z ropiejącymi oczkami i my się borykamy. Nam okulistka powiedziała , że jak do 3 miesięcy nie przejdzie to mamy do niej przyjść i ona da skierowanie na zabieg do szpitala na prztykanie kanalików. odkąd mam internet (około2-3 tygodnie) to troszkę poczytałam i stwierdziłam , że na razie poczekamy z tą wizytą w szpitalu . Mleka do oczek jeszcze nie stosowałam bo miałam ospę więc muszę troszkę odczekać . Ale masujemy codziennie i zakrapiamy solą fizjologiczną, mała przy masowaniu tak się wierzga , że prawie robi obrót wokół własnej osi jak krokodyl , który złapał ofiarę . Nieraz tak się napocę by wymasować , że mi już się odechciewa, bo mała tak się niemiłosiernie drze..... Oglądałam na necie kilka wypowiedzi lekarzy i generalnie trzeba się martwić jak dziecku nie przechodzi po roku, oraz gdy sa stany zapalne (wtedy trzeba iśc do okulisty i najprawdopodobniej da antybiotyk). Ostatnio małej tak oczka zaropiały , że rano nie mogła ich otworzyć , zauważyłam , że ropieją jej więcej jak jesteśmy na dworze niż w mieszkaniu. Mam jednak nadzieję , że się wkońcu odetkają , marzę o jej "czystym " spojrzeniu
 
nam się zrobiły brzydkie odparzenia na szyi (między fałdkami) i z tyłu nogi, za kolanem :( to na szyi jest z pękniętym naskórkiem :( smaruję bepanthenem a teraz sudocremem :(((
 
Królowa też nam się przyplątało lekkie odparzenie na szyi - poszłyśmy dokładnie tym samym schematem - bepanthen ale dopiero sudocrem pomógł...

Nomi, Ewelina - nam pomogły krople tobrosopt na recepte i oczka super czyste:)
 
moja też ma odpażenia pod fałdkami i u nas pomaga linomag, w ogole do pupci tez go stosuje i nigdy nie miala nawet zaczerwienienia, niestety na szyi robią sie jej bo jest dosc grubiutka i do tego jak mleko sie jej uleje to tam je chomikuje
 
reklama
Alin ja też stosuje wodę koperkową, usłyszałam o niej od znajomej, mojemu dziecku przyniosła ulgę, mały jest spokojniejszy i nie musi się już tak męczyć. Próbowałam wiele środków dostępnych w aptece woda okazała się skuteczna. Polecam wszystkim mamom.
 
Ostatnia edycja:
Do góry