reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Moja córa dziś odwaliła taką histerię po kąpieli, że nie szło jej uspokoić, do cycka nawet nie dała się przystawić.
Może ktoś na nią urok rzucił ;-)
Ehhh w takich chwilach mam do siebie wielki żal, że nie potrafię jej pomóc i czuje się taka bezradna :-(
 
reklama
Kania to nie twoja wina poprostu mala ma jakis skok rozwojowy. O takich sytuacjach mowila mi polozna i wrecz prosila by nie szukac w takich sytuacjach winy w sobie. Wiec sciaskam mocno i trzymym kciuki by sytuacja sie nie powtorzyla
 
Dziewczyny czy macie jakieś rady na afty ?
Moja mała od 3 tygodni ma aftę na podniebieniu, nie pomaga nystatyna, witamina C, fiolet, dicoflor ...
niby jakaś poprawa po fiolecie jest ale nadal ta nadżerka (bo tak to wygląda) nie znika :(
na szczęscie widzę że już jej nie boli, bolała przez pierwsze 3 dni później już malutka była w dobrym humorze i nie widzę żeby ta afta jej przeszkadzała.
No ale bez przesady żeby tyle to trwało :/
Może macie jakieś sprawdzone sposoby ?
 
Kania u nas tydzień temu było to samo tylko nie na noc ale cały dzień plus na noc taka mega wrzawa. Wrzask cały dzień tylko tulenie i usypianie pomagało. Nie ważne czy jedzenie ode mnie czy z butli. Wszytsko było źle. A nasze dzieciaczki w podobnym wieku więc stawiam na skok rozwojowy ten między 15 a 20 tygodniem.
 
a propos skoku rozwojowego to moja wczoraj od południa do wieczora dawała takie popisy marudzenia i później ryku że nie miałam już siły, nic jej nie pasowało ... też się zastanawiam czy to te skoki czy co bo takie maluszki nie mają chyba zwykłych kobiecych fochów ? :D na szczęście jak kładę ją po kąpieli spać to nie ma już żadnych nerwów, zasypia szybko i ładnie śpi ;)
Ale od kilku dni (w ciągu dnia) lubi sobie "nagle" poryczeć albo popiszczeć ... np siedzi sobie na leżaczku, wszystko ok a zaraz krzyk po chwili jak ręką odjął :)


ps moja w takie dni z kolei ucisza się tylko podczas jedzenia, butelka lekiem na całe zło ... ale radość nie trwa długo :)
 
Chciałam polecić wodę koperkową na kolki, mojemu maluszkowi bardzo pomogła. Zaczęła działać już po dwóch dniach. Kupiłam ja na wodakoperkowa.pl przy zakupie dostałam rabat. Polecam
 
Kania mam kontakt z dwoma koleżankami, które rodziły ze mną dzień po dniu, żadna nie ma tak wrażliwej córki na skoki jak moja Agacia:) Każdy jeden jest bardzo wyraźnie zauważalny, po prostu należy do wrażliwszych dzieci. Na początku się stresowałam tym i czasem nawet byłam zła, że nie wiem o co jej chodzi, ale teraz cierpliwie tulę i noszę...a przy cycusiu nie raz urządza awantury...uciszam ją smoczkiem-szybko wyciągam i wsadzam cyca. Nawet się nie orientuje ze mama ją oszukuje:)
Alin- dzięki za radę:)
03.2013- niestety (albo stety) nie mogę nic powiedzieć, wiem tylko, że mój mąż ma często afty i używa Aftazen (bardzo skuteczne)ale nie wiem czy dzieciątko też może to użyc
 
reklama
Do góry