reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

hej jestem kwietniówką '13 więc czasem Was podczytuje ;-)
mój synek ma pełno krostek na buźce, obecnie najwięcej na czole i brodzie, troche też na policzkach, niektóre wyglądają jak pryszcze, bledną na spacerze więc podejrzewam trądzik noworodkowy (alergia raczej nie bo jestem na ścisłej diecie)
czy macie na niego jakiś sprawdzony sposób?
z góry dzięki za pomoc;-)
 
reklama
Moj glut ma tak samo jak opisałas. Lekarz powiedział ze to tradzik. Zalecił odstawienie oliwki i kapanie w krochmalu.

za to teraz mam inny problem. Młodemu na ciele pojawiły sie czerwone krosty. Na początku mało, a teraz ma całe ciało tym pokryte! Strasznie sie martwię. Na szczęście nie ma temperatury ani nic :/
 
mikowata a mialas cos nowego dla malucha? krem, oliwke? hmm albo to może cos pokarmowego.. jadlas może cos co uczula? np. truskawki, cytrusy, orzechy, czekolade??
 
Te rzeczy jem cały czas i nic małemu nie jest. Nie zmieniłam środków czystości ani higieny :/ czegoś niezwykłego czy innego nie jadlam. Juz zupełnie zglupialam. Za to ma alergie na jakieś pylki bo ciagle kicha i trze oczy (ma czerwone powieki), ale od pylkowej alergii to raczej wysypek nie ma
 
dziewczyny mam coś na krosty!!! sprawdziłam na swojej. Od trzech dni kąpie Małą w nadmanganianie potasu jak mi zaleciła położna, to taka mała tabletka, którą dokładnie(!!!) należy rozpuścić w wanience. Nie wiem jak to działa, chyba wysusza te krosty ale wierzcie mi działa.:-D
Agata była caaaaała czerwona, w krosty, jakby różyczkę miała, pewno to trądzik jest...teraz już te krostki są blade...fakt skóra nie jest tak delikatna jak wcześniej, ale poczekam jak podleczę krosty to znów zacznę ją kąpać w emolientach.
 
Do mam, które maja chłopców: jak dbacie o siusiaki? Odciagacie po kąpieli napletek? Bo usłyszałam dwie opinie lekarzy: jeden mowi, ze trzeba to robic od urodzenia, a drugi ze nie trzeba tego robic w ogóle. Co i tym myślicie?
 
Co do trądziku niemowlęcego u nas pomogło Oliatum krem i mała już nie ma go niemal wcale, a co do uczulenia dziecka na cokolwiek to nam pediatra zalecił smarowanie tej czesci ciala gdzie jest wysypka żelem Fenistil i podawanie dziecku 2 razy dziennie kropli do buzi też o nazwie Fenistil 2x po 2 krople i powinno pomoc
 
reklama
Do góry