reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Noelka ciesze sie ze cie uspokoilam
Ja nie daje nic na brzuszek bo u nas nie ma takiej potrzeby. A sab simplex polecam bo strasznie pomogl mojej siostrze i kolezance. Tak jak Zuzkon pisze jest dobrze z tym ze moja siostra dodawala do mleczka. Ale to nie ma znaczenia;-)
Basiatoja nie ma powodow do paniki, jest ok:tak:
Trytytka moja Laura taka byla lapczywa do jedzenia ze raz na dobe musiala oddac butelke:baffled: Lepiej jak dziecko je mniej i czesciej:tak: Co do kupki to u nas tez jest rzadko bo 1-2 na dobe. Niektore dzieci robia jedna na dwa dni. No chyba ze widzisz ze corcia ma problem i sie prezy wtedy fakt czopek wskazany. Lali robila mi kupki co jedzenie a Ethan tak jak napisalam 1-2 na dobe. A ropiejace oczko przemywaj woda fizjologiczna:tak: jeszcze rumiankiem mozna
 
reklama
noelka jesli juz w ogole nie karmisz swoim mlekiem to radze Ci brac aspiryne i pic duzo miety. ale odciagac musisz i tak tylko coraz rzadziej, a najlepiej idz do lekarza. sa specjalne tabletki wlasnie na bazie aspiryny ktore pomagaja zaprzestac karmic. swoja droga nie probowalas innego laktatora? moze masz jakis zly? znam wiele mam karmiacych butelka ale swoim mlekiem i spokojnie do 4-5 miesiecy dawaly rade

trytytka jesli bardzo ropieje oczko i nic nie pomaga to idz do lekarza. jest specjalna masc ktora nam bardzo pomogla. nazwy nie pamietam, ale mialam ten sam problem z pierwsza corka. wlasnie nic nie pomagalo, dopiero to. mozesz tez masowac pod oczkiem delikatnie, to moze odetkac kanalik lzowy
 
Dziewczyny miałyście do czynienia z wzmożonym napięciem mięśniowym? Poczytałam na internecie i pasują mi objawy do zachowania Ninki...
Zaczęłam szukać, bo Mała przestała mi spać w dzień, leży cały czas wyprostowana i zaciśniętymi piąstkami. Myślałam, że to kolki, ale nie jem nic takiego co mogłoby to powodować. A dzisiaj mnie zaskoczyło jak położyłam Ninkę na brzuszku, to trzymała cały czas głowę wysoko.
 
Asinka ja tez u mojej doszukuje sie objawow wzmozonego napiecia miesniowego-piesci zaciska i lezac ja jednym boku odchyla glowe do tylu. ale czytalam ze te piesci to do 3 mies sa ok. My za 2 tyg mamy wizyte u neurologa (w zw z przebiegiem porodu). Jakby cos to uprzedzam ze sporo sie czeka na wizyte u neurologa dzieciecego. A nie myslisz ze Ninka trzyma glowe mocno bo juz ten czas jest?
 
u nas też kilka problemów, oprócz tego zastoju:

*pleśniawki w buzi
*problemy z kupką - robi bardzo rzadko a ostatnio to dopiero jak jej troszkę czopka zaaplikowalam
*wzmożone napięcie na prawą stronę - poproszę o skierowanie do neurologa
*ten nieszczęsny trądzik, który nawet nie wiem czy jest trądzikiem...
*bardzo ropiejące jedno oczko:(QUOTE]

U Nas byly podobne problemiki, wiec oczko moze ropiec po porodzie do 3 miesiecy bo podobno malenstwa maja zakrapiane oczka, a do tego w kanale rodnym moglo dojsc do infekcji-przemywanie powinno pomoc- u Na spomoglo i po miesiacu znikły wszelkie ropienia
Plesniawki- ja nigdy nie wiem czy to osad czy plesniawka-scieram namoczona pielucha 2 razy dziennie ale glebkoko nie jestem w stanie siegnac i widze tam ciagle ten bialy nalot. miesiac temy stosowalismy nystatyne bo tak przepisal pediatra-nie zwuwazylam jednak wogole roznicy wiec albo to nie byly plesniawki tylko nalot albo caly czas sa plesniawki-nie sadze bo mala nie placze, je chetnie itd
Co do tych napiec to mala upodobala sobie lewa strone bo ta piers miala latwiejszy sutek, polozna zalecila masaze i masujemy do dzis- mala uwielbia masaze a teraz owszem czesciej uklada glowke na lewej stronie ale rowniez na prawej wiec raczej nie ma napiecia.
 
Ostatnia edycja:
dzwonilam do poloznej i powiedziala ze ,,spokojnie, moga takie byc", ale na wszelki wypadek wstapie dzis do lekarza podczas spacerku i dam znac

zapomnialam zupelnie napisac...bylismy u pediatry, stwierdzil ze nic groznego , prawdopodobnie niepotrzebnie 3 dni uprzednio podalam wode koperkowa ( bo jak mala 3 dni kupy nie robila to stwierdzilam ze podam). Mamy podawac probiotyk i w ciagu kilku dni powinno sie unormowac. Teraz kupki sa czesto ale rozne, raz normalne, raz kislowate.wiec czekamy
 
dziewczyny wiem, że temat trądziku był już poruszany, ale ja mam kilka pytań: z tym trzeba iść do lekarza? te krostki pojawiły sie nawet we włosach:/ to normalne? dziś kąpiemy w krochmalu...co jeszcze polecacie?
a i coś dla mnie- na bóle kregosłupa...macie jakis pomysł?...od dwóch dni nawet małej z łóżeczka nie mogę wyciągnąć:( taaaaaki ból:(
 
reklama
Dziewczyny, byłam u pediatry i tak:

Na kupki i ewentualne kolki - probio0tyk i zmiana mleka modyfikowanego\
Na oczka kropelki na receptę
Trądzik sam mi zszedł zanim dostałam się do pediatry (bo myciu tym emolientem chyba), natomiast nowy problem potówki a ztym nic nie zrobię:(
Pleśniawki to tylko ulewanie non stop i dlatego osad też cały czas
A z tym przekręcaniem na prawo to do 3 miesiąca tak może się dziać i na razie nic z tym nie robimy:(

Daffodil też mnie plecy bolą okrutnie ale jak się nabawiłam zapalenia mięśni międzyżebrowych to się ruszać nie mogłam:( ketonal w żelu i paracetamol - bardzo pomogły, ale mleko wylewałam do zlewu po ketonalu i dawałam tylko mm. Na wzmocnienie mięsni na bołe kregosłupa by się basen przydał..
 
Do góry