reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

daffodil nie wiem wlasnie czemu synek ma powiekszona zrenice w jednym oczku. wizyte u lekarza mam za 2 tyg dopiero ale juz wiem ze powie mi ze to normalne bo tutaj w uk na wiekszosc przypadlosci mowia ze to ok, ze sie poprawi z czasem.
Jak pojedziemy do Polski w sierpniu albo wrzesniu to udam sie do specjalisty. ale nie wiem czy dam rade tak dlugo czekac bo zaczyna mnie to coraz bardziej martwic.

mam pytanie do dziewczyn karmiacych sztucznym mlekiem. Ja odstawiam odciaganie bo maly nie chce sie nauczyc cyca a juz na prawde nie mam kiedy odciagac. mam poczucie, ze siedze z laktatorem calymi dniami i przez to mniej uwagi poswiecam synkowi.
Zaczelam wiec dawac formulke i maly zawsze jadl co 3 godziny, a teraz czy to moje mleko czy formulka glodny sie robi co 2 godz. Max je 90ml, jak mu podaje wiecej to juz nie chce. Boje sie, ze co 2 godz to za czesto i przez to boli go brzuszek. Jak jest z waszymi pociechami na sztucznym? jak czesto jedza i ile?

nastepne pytanie to synkowi schodzi skora z glowy. nie calej tylko z tylu. czym moge to smarowac ? oliwka jakims kremem?

i ostatnie pytanie to pozegnanie sie z laktacja. staram sie coraz mniej odciagac zeby nie skonczyc tak nagle. piersi mnie strasznie bola, maja grudki, sa nabrzmiale. czytalam w necie zeby pic szalwie i obkladac kapusta i tak wlasnie robie, ale boje sie ze nabawie sie goraczki i zapalenia. wiecie moze jak dlugo to moze potrwac, albo macie jeszcze jakies inne sposoby na wstrzymanie laktacji?

dziewczyny z gory dziekuje za odpowiedzi jestescie dla mnie super kopalnia wiedzy:)
 
reklama
męczy nas trądzik niestety:( nasila się szczególnie wieczorem, rano prawie nie ma krostek, a potem to juz cała buzia i się na szyjkę przenosi :(
 
noelka 90ml co 2h to u nas norma bo moj jak wpije 180ml to przez 4h wytrzymuje. Lepiej ze je ci mniej a czesto. Kazde dziecko ma indywidualne potrzeby wiec jedno je wiecej inne mniej. Jak w jedne dzien zje mniej to sie nie martw teraz juz dziecko wie kiedy i ile potrzebuje. Jak nie wymiotuje ci to znaczy ze tyle potrzebuje.
Co do schodzacej skroy tzo polecam oliwke i wyczesywanie najpierw pod wlos a potem z wlosem. Ja od urodzenia smaruje oliwka i na szczescie nie mamy z tym problemu. To samo robilam u Laury:tak:
Na mleku ktore podajesz sa normy ile dziecko powinno wypijac wiec mozsz pogladowo sprawdzic.
Jak Ethan mial 3tygodnie budzil sie o 3 do jedzenia a potem dopiero rano

z laktacja nie pomoge
 
My dzisiaj zaliczyłyśmy pediatrę, bo problemy z noskiem się nasiliły i pojawiła się wysypka na buzi i na główce... :-( Płuca i oskrzela na szczęście w porządku, mamy dalej działać z aspiratorem i zmienić sól fizjologiczną na wodę morską i pokazać się u lekarza w poniedziałek. Co do wysypki to oczywiscie musiałam coś pożreć i dlatego Gabrysię coś obsypało...
A przy okazji okazało się, że marudzenie małej (wczoraj po tym całym przespanym dniu mieliśmy przerąbaną noc) to nic innego jak konsekwencja kolek... Także dostałyśmy receptę na kropelki i jestem pełna nadziei, że zadziałają. Przy okazji lekarka wypatrzyła w buzi pleśniawki :dry:.
Gabrysia waży 4010g ;-). Waga przed wyjściem ze szpitala 3400g.

Przy okazji zapytałam o ten pępek. Na szczęście tak jak pisałyście, nie ma powodów do paniki, po prostu dalej przemywamy Octaniseptem jak do tej pory.
 
Anka dzieki wielkie za rady. Na moim mleku jest napisane ze do 4 tyg moze wypijac 130 ​ml 6 razy w ciagu 24h. Ale jest tez dodane ze kazde dziecko to sprawa indywidualna i dziecko moze jesc mniej lub wiecej. Po kapaniu dzis pierwszy raz zjadl 100ml. Latwiej by mi bylo jakby jadl tak jak twoj synek w nocy a nie co 2h bo wciaz chodze nie wyspana. Ale trudno nic na to nie poradze:)
pytanie mam jeszcze co do kropli sab simplex wiem ze ty polecasz na kolki. Sa rozne opinie co do dawkowania a jak ty je podajesz? Ile kropli?
 
Hey...
u nas chyba też ten trądzik się pojawił...choc nie dokońca wiadomo czy to własnie 'to' bo na 1 wizycie pediatra mówił że to hormony które musimy wypłukać dużo pijąc,ale wtedy tych pryszczyków było mniej, teraz ma również na głowie we włosach:( idę we wtorek na szczepienie to jeszcze dopytam pediatry co teraz o tym myśli. Uczulenie to chyba nie jest bo te krostki są na twarzy,we wlosach i ciut koło szyi, a tak by były na całym ciele no nie?
trytytko mówisz emolient? hmm tego nie próbowałam, może warto skoro u Ciebie zadziałało.Spróbuję.
anko u nas też taka musztardowa kupka, ale to chyba dobrze?
makuniu nie jestem doświadczonym rodzicem jeszcze, ale nie wydaje mi się by to był objaw jakiejś infekcji, myślę że ma poprostu takie dni i tyle. U nas też dni są różne, raz Oluś dużo śpi, raz nie śpi prawie nic(np.dziś) a czasami cały dzień popłakuje. Tylko z drugiej strony, cała noc przespana...? hmm.. U nas jedynie zdarzyło się tak że Oluś obudził się tylko raz w nocy. (z czego byłam bardzo zadowolona bo się wyspałam ) ale to zdarzyło się chyba tylko raz.
Powiedzcie czy wy kąpiecie maleństwa codziennie czy zdarzy Wam sie jakis dzień nie wykąpać? bo jak Olus czasami smacznie spi wieczorem to nie mam serca go budzić :( wtedy taki marudny jest...
 
Noelka mój szkrab jest trochę na modyfikowanym mleku trochę na moim (z laktatora) i nie zabieram tego czasu dziecku tylko ściągam jak śpi - nie mam kompletnie czasu na nic innego ale jeszcze może trochę przemęczę - najgorsze niestety jest to, że moja gwiazda nie zawsze daje mi ściągnąć (nie śpi) i tak jak teraz pojawiają się zastoje (grudki jak to nazwałaś:() boli jak jasna cholera- ani tego dotknąć ani nic - ciepły okład i ściągam ile się da:( co do karmienia w ciągu dnia Pola je co 1,5 - max 3 h - śednio co 2h i zjada 70-120ml bardzo różnie ale jak je za dużo to wszystko ulewa, także nie sądze żeby bóle brzuszka były od tego.. Na wstrzymanie laktacji są jakieś tabletki ale to pewnie lekarz musi przepisać...

u nas też kilka problemów, oprócz tego zastoju:

*pleśniawki w buzi
*problemy z kupką - robi bardzo rzadko a ostatnio to dopiero jak jej troszkę czopka zaaplikowalam
*wzmożone napięcie na prawą stronę - poproszę o skierowanie do neurologa
*ten nieszczęsny trądzik, który nawet nie wiem czy jest trądzikiem...
*bardzo ropiejące jedno oczko:(

idę w poniedziełek do pediatry- zapisywałam się w środę ale wcześniej nie było miejsc....
 
trytytka na pleśniawki możesz już sama spróbować aphtin ale jak masz pewność, że to pleśniawki. Ja poczekałam co mi lekarz powie bo zawsze może to tylko osad z mleka no i wczoraj nystatyne dostaliśmy, ale to na receptę. Jeżeli chodzi ropiejące oczko to generalnie polecają przemywanie solą fizjologiczną koniecznie od zewnętrznego kącika oka do środka i każde przetarcie świeżym gazikiem. Piotrusiowi też ropiało, i to nagle zaczęło aż tak, że co się budził na karmienie to ledwo minimalnie oczko otwierał tak miał zlepione, i przyznam, że ta sól fizjologiczna nie dawała poprawy. Dopiero gdzieś przeczytałam, żeby swoim mlekiem przemyć i bardzo szybko zaczęło się poprawiać i przeszło całkiem.
 
reklama
Basieniak Mam aphtin i zaczęłam stosować tylko nie umiem jej tam języczka głęboko wysmarować:( na pewno pleśniawki bo wcześniej ten osad schodził a teraz już w ogóle:(

co do oczek to mam sterylne gaziki i sól i jak tylko się coś pojawi to przecieram tak jak mówisz - poprawy nie widać:( może spróbuje z tym mlekiem...
 
Do góry