reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAK ODZWYCZAIC OD SMOCZKA??

Miałam dużo szczęścia, moja Misia w wieku około 6 miesięcy coraz mniej interesowała się smokiem więc go chowaliśmy i nie było protestów.:-)
Tylko teraz tak jakoś pytająco patrzy jak smok pojawi się w jakiejś bajce albo książeczce...:szok:Widzi, że inne dzieci mają więc tłumaczę jej , że to dla dzidziusiów i daje spokój:-)
 
reklama
mój Mateusz za nic nie tolerował żadnych smoczków wypluwał i nie chciał i koniec. I to nawet dobrze bo nie mieliśmy przynajmniej problemu z odstawieniem :)
 
Mojej w niedziele podczas kapieli smoczka "zjadła" rybka.;-)Smoczek lezał na zlewei.Małej podczas kąpieli nie spodobała sie jedna z rybek i wrzuciła ja tez do zlewu.Po kapieli chiała smoczka,my schowaliśmy i powiedzielismy ze rybka zjadła.Usneła spokojnie,wczoraj kilka razy zawołała,ale jak powiedziało sie ze rybka zjadła to niewołąła.Dzis jednak po południu kryzys ,godzine płakał i wołała.O 18 w końcu mi usneła.Miałam nadzieje,ze bedzie juz spokojnie spała do rana.A ona co 20-30 minut budzi się z płaczem,aż zaczełam się zastanawiać czy ją coś boli.Coś mi sie zdaje,że nocka nie bedzie dla mnie przespana.:-(Ważne jednak zeby małą oduczyć.
 
Dawidek nigdy nie przepadał za smoczkiem, smoczek był tylko do spania. Ale gdy młody skończył roczek, smoczek zaczął mu coraz bardziej smakować. Nosił go coraz częściej w dzień i uznałam, że czas się z nim rozstać. No i gdy Dawid miał koło 14 miesięcy bez większych problemów rozstaliśmy się z nim na zawsze. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D Nie chciałam, żeby tak jak ja ssał dydla do 6 roku życia, teraz mam krzywy zgryz i żal za to do swoich rodziców :-:)-:)-:)-(
 
Ostatnia edycja:
a ja mam problem bo moje dziecko ssie paluszki i to dwa nie mam pojecia co mam robic juz nawet troszke zabki jej do przodu poszly :sad::sad:
 
moj Oli smoka mial do 15 miesiaca,nie mogl bez niego zyc,i mialam taki spontan,nie planowalam tego po poludniu pomaczalam go w soli i moje dziecko ze be:-D,balam sie ze nie zasnie,ale zasnal i w nocy zaczal mi spac normalnie ,ze smokiem czesto sie budzil,czasami wolal "didi"bo tak mowil na smoka ale pytalam chcesz to on ze be i nie.Zycze wszystkim sukcesow smoczkowych:-)
 
reklama
Do góry