reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAK ODZWYCZAIC OD SMOCZKA??

O rety ale się naczytałam o tych smoczkach ... Ja Brunowi nigdy nie dałam smoczka ... raz miałam kryzys jak była malutki i ciągle chciał cyca CIĄGLE .... ale wytrwałam i było warto .. Bruno ma 13 miesięcy od 2 miesięcy nie karmię piersią a smoka w ogóle nie znamy ....
Mały ssał paluszek przez 3 miesiące ale jak skończył 9 miesięcy przestał to robić i tak oto mam bessmokowe dziecko :)
Życzę wszystkim mamom smokojadów powodzenia !!
pozdrawiam
(widzę, że mam o jeden problem mniej .. hehe )
to tylko pogratulowac wytrwalosci, ja juz zapakowalam do torby szpitalnej dyda:-D
 
reklama
Ja również gratuluję.My własnie w taki sam sposób nauczyłyśmy sie smoka.Mała ciągle była głodna więc jakoś musiałam troszkę "odpocząć" od karmienia.Więc smoczek był odpowiedni
 
ja bede miec 2 dzieci i jak znam moja starsza pocieche to nie byloby nawet mowy o tym zebym caly czas siedziala z malym przy cycu- po co od razu zrazac starsze dziecko do molodszego- wole pozniej powalczyc ze smoczkiem
 
Też tak zrobiłam i nie żałuję.
No ale ja z tych wygodnych i leniwych i nie chciało mi się męczyć ;p


No to wychodzi na to, że ja z tych nawiedzonych :confused:.... bo się napawałam tymi karmieniami i oprócz jednego kryzysu jak mały przeginał już to lubiłam bardzo go karmić :tak:... poza tym to świetny odpoczynek ... ja karmię a mąż skacze dookoła:-p .... miło wspominam ten czas ... taki bardzo NASZ .. tzn.mój i Brunka
a teraz dobrze mi z tym, że już nie karmię .. chyba mnie przez te 11 miesięcy wyeksploatował .. hehe :dry:
nie dość, że z tych nawiedzonych to jeszcze wiecznie zadowolnych ... cięzki przypadek :shocked2::szok::tak:

pozdrawiam
 
Witam
Ja zbytnio nie miałam problemu z odzwyczajeniem mojego synka od smoczka,a oto mój sposób który zastosowałam, wziełam i obciełam końcówkę od smoczka i powiedziałam mojemu synkowi że robaki wygryzły,przyglądał się temu smoczkowi i od tej pory już go nie wzioł do buźki.jeszcze mam rocznego synka i sprubuję ten sam sposób ciekawe czy znów się uda odzwyczaić od smoczka,Wy też możecie sprubować tego sposobu.

Pozdrawiam :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czy powinnam odzwyczajać od smoczka 11-miesięczne dziecko, czy jeszcze poczekać, aż zacznie rozumieć co do niego mówię?
Myśłe,że powinnaś poczekać do 1,5 roczku.To jest ponoć idealny wiek na odpampersowywanie i odsmoczkowywanie...Ale to,że w TV w programie "mamo to ja" tak mówią nie znaczy,że tak ma być.
Zawsze możesz spróbować.
 
Do góry