reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Witam!!

oduczanie od pieluch wymaga dużo cierpliwości i dopilnowania dziecka:) Matuś nie nosi pieluch od 17 miesiaca- dzięki mojemu męzowi który pomógł mi bardzo!!! teraz oszem zdarzy mu sie "popuścić " zwlaszcza gdy sie czyms bawi i zal mu odejsc od zabawki:)ale pampersa juz nie chce nosic- podobni jak u Natalki zaczał mu poprostu przeszkadzac:)

powodzenia zycze i wytrwałosci:)

pozdrawiam:)
 
reklama
Moj synek ma 2 latka i 4 miesiace, od 3 miesiecy chodzi bez pieluszki, zakladam mu tylko na noc, zawola czasami siusiu, zrobi do nocniczka, na toalete z nakladka tez zrobi, a ma dni, ze chowa sie po katach i sika w majteczki. Wiem , ze jeszcze duzo pracy zanim oduczy sie pieluszek na stale. Martwi mnie cos innego, a mianowicie :moj synek bardzo dlugo wstrzymuje sikanie , potrafi np 4, 5godzin nie sikac, czeka az mu zaloze pieluszke na spanie w poludnie i wtedy sika, nikt na niego nie krzyczy, nie karci za to , ze siusiu robi w majteczki, nagradzamy go jak zrobi do nocniczka, wiec nie rozumiem dlaczego czasami na tak dlugo wstrzumuje siusianie, boje sie, zeby sie czegos nie nabawil jakiegos zapalenia....
 
Wyglada na to, ze wszystko idzie w dobtym kierunku. Filipek od kilku dni nie sika w majteczki tylko do nocniczka, i zajmuje mu to 20 sekund anie tak jak wczesniej pol godziny, nie wstrzymuje siku juz, bo jak tylko go poprosze , zeby usiadl na nocniczek i zrobil siusiu odrazu to robi. Wiec wydaje mi sie, ze to kwestia czasu, diecko samo wie najlepiej kiedy co i jak, trzeba duuuzo cierpliwosci:) pozdrawiam
 
Dziewczyny, nauka korzystania z nocnika - jak same miałyście/macie okazję się przekonać - bywa trudną sztuką. Poniżej znajdziecie kilka rad, które mogą Wam ją ułatwić. Co o nich sądzicie?:)
- Pozwólcie dziecku pobawić się nocnikiem. Świetnym pomysłem jest, by ulubiona lala czy miś pokazały, jak się z niego korzysta.
- Kupcie specjalną książeczkę edukacyjną odsłaniającą trudną sztukę korzystania z nocnika. Czytajcie ją codziennie. Maluch po jakimś czasie będzie chciał się zachowywać tak samo jak bohater książki.
- Zrezygnujcie z zakładania pieluchy najpierw w domu. Spokojnie tłumaczcie, że gdy maluch poczuje, że chce mu się siku, mama przyniesie mu nocnik.
- Gdy dziecko zrobi siku na podłogę , nie krytykujcie, nie oceniajcie ani nie karzcie malca. Spokojnie wytrzyjcie podłogę i wytłumaczcie dziecku, co powinno zrobić.
- Proponujcie dziecku, by usiadło na nocniku, w momentach w których wydaje wam się, że chce się załatwić, np. gdy zastygło na chwilę w skupieniu.
Więcej porad znajdziecie na lovela.pl/porady-loveli/artykul/1 07/nauka-korzystania-z-nocnika.ht ml

Mam nadzieję, że trochę pomogłam:)

Ola
----
Reprezentuję markę Lovela. W przypadku pytań, chętnie pomogę.
 
Witam dziewczyny!!!
Jeśli chodzi o pieluchy, to naprawde nic na siłę. Ja swoją córę próbowałam odzwyczaić sama i efekty były marne, wręcz pogorszało to sytuację. Stwierdziłam po tym incydencie że jak ma się odzwyczaić to sama to zrobi, i tak było.
Nic na siłę:tak:
 
Pewnie, nic na siłę.
Tylko syn mojej znajomej jest w zerówce i na noc nadal nosi papmersa. Wg mnie rodzice powinni pomoc dziecku sie nauczyc.



 
U nas już pełen sukces synek nawet śpi bez pieluchy ( w nicy wogóle nie sika )
Trwało to jakiś czas i problem był z kupa nie chciał robić , ale się nauczył . Z tym że nie jest to na nocnik tylko na nakładke na nocnik kupy nie zrobi chyba pozycja mu nie odpowiada. Siku tez do toalety i na stojąco ( ma podstawkę ) od jakiegoś czasu chodzi do prywatnego przedskzola i tam tez juz bez pieluchy gania i ładnie mówi że chce i ciagnie panie do łazienki .
Trwała ta nasza nauka dośc długo ale było warto uuufff
 
Jak nauczyć dziecko żeby robiło kupe do kibelka albo na nocnik ?
Mój synek ładnie robi siku ale kupa to porażka .
Szuka sobie kata żeby zrobić a jak się go pytam czemu tak robi to udaje że mnie nie słyszy . jak chodzi w majtach to kupa w gacie

ja miałam to samo. Mój syn ma teraz 4,5 roku. jak miał równo 2 latka nauczył się wołać siusiu w 1 dzien!!!!! czar szybko prysnął bo tydzień po tym jak się nauczył miał grypę żołądkową, nic nie pił, nie jadł, a ja wysadzałam go co 2 godz. i tak się nauczył że ja pilnuję, że sam przestał wołać. potem byliśmy w szpitalu więc całkiem musiałam wrócić do pamperów, ale po szpitalu nie zakłądałam mu pampersa tylko biegałam ze szmatą po domu w myśl zasady 'nie ma odwrotu'. maly odzwyczaił się od pampersa i jak mu mąż założył na wigilię, bo przecież nie będe przy wigilii biegać z ciuchami do przebrania, zsikał się i nie umiał już z tym chodzić między nogami. Mąż mu założył pampera i powiedział że jeszcze raz nie zawoła to będzie chdoził z tym pełnym pampersem i od tego czasu wołał!!
Gorzej było z kupą, chował się wkącie i robił w gacie!! nawet pampersa nie chciał ubrać!! tylko w majtki!!
i tu zadziałałam w desperacji nieedukacyjnie. otóż, moje dziecię, które nigdy nie miało żadnej kary po zrobieniu kupy w majty usłyszało grzecznie, że jeszcze raz zrobi kupkę w majteczki to idzie za karę na 3 minuty do kąta. (psychologowie mówią że to najgorsze rozwiązanie!!) no i zrobił kupę, poszedł do kąta, odstał 3 minuty i od tego czasu woła kupę!!

teraz mam 21miesiecznego bąbla, next week startuję, mam nadzieję że zakuma od starszego brata co i jak szybko bo nie mam nerwów. stweirdziłam że jak nie będę widziała postępów przez tydzień, dwa (nie mówię o super efektach, ale o jakichkolwiek postępach dających światełko w tunelu) to zakłądam pampera i czekam do lata. nie będę ze szmatą gonić bo to już nie na moje nerwy. traumę mam.!! także jak mu mokre galoty nie będą przeszkadzać to jestem spisana na straty:( to oduczanie spędza mi sen z powiek:(

czy jest tu jakas mama która ma już dwójkę dzieci po tej nauce? jakie wasze doswiadczenie, młodsze rodzeństwo uczy się szybciej?
 
reklama
je jestem sama z dzieckiem w domu z przyczyn finansowych wiec na męża nie mogę za bardzo liczyć w domu jest tylko na noc bo pracuje na 1,5 etatu, tak się akurat złożyło ze będę mogła być z moja Córeczką przez 1,5 miesiąca w domu a dokładnie do 1 marca, moja mała od jakiegoś roku jest wysadzana na nocnik, ale chodzi w pieluszce, jak ja posadzimy na nocnik to w 3/4 przypadków się załatwiła na nocnik, dziś postanowiłam zdjąć jej pieluchę na stale w domu, tylko na spacer i do spania będę ubierać bo jak nie teraz jak jestem akurat z nią w domu to kiedy, wątpię żeby babci się chciało latać za nią ze szmata, no wiec tak zdjęłam malej pieluchę jakąś dobra godzinę temu, posadziłam na nocnik i nic nie zrobiła, zeszła z nocnika powędrowała na łózko i tam się wysikała, po czym pokazałam jej ze łózko śmierdzi i jest mokre (mam położony gruby koc) żeby mocz nie wszedł w gąbkę, teraz maala ciagle sie tam nachyla i wacha, po czym poszukalam swoja lalke z dziecinstwa taka co jak pije to sika, pokazalam jej ze lalka naial sie wody z jej gubeczka a teraz wola Mama sisi i idzie na nocnik i pokazalam jej jak lalka sie wysikala, razem demonstracyjnie poszlysmy to wylac do lazienki, zobaczymy co bedzie dalej bede Wam dalje relacjonowac Kochane, a Mala ma jeszcze kupione takie majtki princess z ksiezniczka i powiedzialam jej ze jak chce byc taka ksiezniczka jak ta na jej majteczkach to ma siadac na nonik jak duza dziewczynka, trzymajcie kciuki Kochane, bo ja sie tym wszystkim stresuje jak piernik, ale mala ma isc do przedszkola po wakacjach wiec musi sie w koncu nauczyc o kurczak wlasnie zauwazylam ze mala zaczyna robic kupke w majtki a ze cierpi na zaparcia to nie chciala na nocnik ale ja posadzilam i tak nie mam ochoty wybierac kupy z majteczek he he
 
Do góry