reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Mój synuś własnie jest wtrakcie nauki nocnikowania, i poki co dajemy rade, ale oczywiscie to nie jest pierwsze nasze podejscie ;-) ... wczesniej nie chcisal wogole usiaść na nocniku wiec kupilismy nakładke na sedes ... a teraz odwrotnie nie chce nakładki a nocnik chce ... ale jako ze synus nerwus jak sie Go do czegos zmusza (po mamusi:zawstydzona/y:) nie naciskam za bardzo ... (we wczesniejszych podejsciach chyba troche naciskałam i bez efektów było) ... używamy albo majtek, albo tetry ... a przy kazdej zmianie pieluchy siadamy na nocnik ... dzis jest 4 dzien nauki i wczoraj synus zaczał pokazywac ze chce siku ... mam nadzieje ze tak zostanie ...
może nww3 nie naciskaj ... tak jak pisze Mama Helenki załóż pampersa (można tez kupic specjalne do nauki nocnikowania) i daj czas synkowi ... wiem ze takie "porazki" są przykre, ale wiedz ze to nie Twoja wina .. synuś po prostu nie dokonca moze byl gotowy ... tak to juz niestety bywa z Naszymi maluchami :sorry:
 
reklama
Ja już wyżej pisałam jak nauczyłam swją starsza córkę na nocnik i jak uczę mała;)Właśnie z pieluhami tetrowymi w domu,a gdy w gości to Pampers Lets go-takie pieluchy ale zaklada sie jak majtki,wiec i szybko ściagnac.
nww3 oprócz tych ww sposobów to poprostu co 1-1,5godziny pytaj synka czy chce siku.Dzieci tak mają że się zapominają i trzeba im przypominac.Wiemto z własnego doswiadczenia.Założ mu tetrę i do tego majtki z sucha pieluchą,będzie czuł że ma mokro a tak szybko nie zasika ubrania.jak go zapytasz czy chce siku to od razu go wysadz jak bedzie miał sucha pieluchę.Z kupkami gorsza sprawa.Moje dziewczyny nie boją sie kupek na nocnik.Tzn starsza kupe tylko na nocnik robiła do 4 lat(a siku na sedes).Dopiero pozniej przekonała się do sedesu jak juz trochę urosła.I może to nie najlepsze ale z reguły kupka była dłuzszym posiedzeniem z książką:-)i tak do tej pory,ale chociaz się nie stresują itd.
 
anabuba-ja mu własnie przypominam tak jak piszesz,co 1-1,5,bo rzeczywiscie tak robi siku;czasem uda sie go namowic a czasem nie.Chodzi o to,iz on wie do czego służy nocnik,tylko,ze przestał dawac nam znaki,ze własnie chce mu sie.Wczesniej bylo juz idealnie a tu nagle ta zmiana,wiec doszukuje sie przyczyn i błedu,ktorego byc moze zrobilam.Moze za duzo mu przypominalam...Zastanawiam sie czy sobie nie odpuscic i odczekac z miesiac.tylkojestem w kropce bo nie wyobrazam sobie znow zakladac mu pampersow.A wogole co to ma za sens zakladac mu tetre skoro mokre nogawki w niczym mu nie przeszkadzają?
 
nnw dzeici są przekorne.a może było jakies wydarzenie które spowodowało że przestał wołac?pytasz o tetre-jak duzo nasika to w końcu zrobi sie zimna i ja bym go tak przytrzymała dłużej w tej mokrej tetrze az bedzie zimna.To chłopiec wiec tak szybko sobie pęcherza nie przeziębi.A jak mu załozysz tetre i majtki z suchą peiluchą do tego to zaoszczedzisz mokrych spodni i mokrego łózka na którym siadzie:-D
 
Anabubu-dziekuje za podpowiedzi.Mam zamiar skorzystac z tej tetry,ale to juz moje ostatnie podejscie;potem chyba zrobie przerwe...
Musze ci jednak powiedziec,ze cos mnie znowu zaniepokoilo,bo Sebastian dzis nie robil siusiu przez 5 godzin a byl na nocniku ze 3 razy i to na jego prosbe.Dziwi mnie to bo za kazdym razem nic z tego nie wyszlo a widac bylo,ze sie siluje.Boje sie czy on psychicznie sie nie zablokowal.:no:
 
Kurcze to niedobrze że nie zrobił:no: a może cos mu dolega?może go szczypie jak robi siku albo boli?może faktycznie lepiej na jakis czas zrezygnowac,a w miedzy czasie niech podglada jak tata robi siku:-Dmojej koleżnki synkowie robili siku do nocnika ale na stojaco-jak mężczyzni tyle że do nocnika:-)jeden z chłopców sikał w pieluche prawie do 3 lat,a z kolei mója brat jak miła 1,8 to przestał sikac w pieluchę.Nie ma reguły,ale podobno cgłopcom to gorzej przychodzi.
 
Ja moją córcie posadziłam pierwszy raz na nocnik jak miała prawie roczek.Byłam w szoku bo bardzo go polubiła.Zaczęła nawet robić do niego si i kupke.Potem po miesiącu poszłam do swojej pierwszej pracy po porodzie a Maja została z babcią.O d tamtej pory koniec!Nawet niechce spojrzeć na nocnik. teraz ma 16 miesięcy i nawet na chwilkę nie siada na niego.Chyba coś zaprzepaściłam.Gdyby nie nowa praca to Maja już napewno zapomniałaby co to pampersy:no:
 
nww3
ja proponowałabym Ci iść z małym do pediatry. Mój synek też tak miał że przez kilka godzin nie robił siku pomimo że dużo pił. Jak siadał na sedes to siedział i siedział a i tak nic nie zrobił . A jak już w końcu zrobił to sikał tak na raty jakby go coś blokowało. Okazało się że miał zapalenie napledka co chłopcom często się przytrafia.
Co do nauki sikania to u mnie było tak samo. Tyle tylko że mój syn ma 3 latka prawie. I mąż go poprostu nauczył sikać na stojąco i tak mu się podobało że biega sam, chociaż ja też jeszcze mu często przypomiam bo jak się zabawi to czasem wstrzymuje tak długo że potem nie może zdążyć zdiąć spodni. A z kupą cały czas walczymy i nic nam z tego nie wychodzi, niestety. Nie chce i już:crazy:
 
wlasciwie to nie zauważyłam by cos mu dokuczało.Jak już zacznie sikac to porządnie,a dziś miał jedna przerwe 3 godzinna,az wkoncu zrobil.Jesli to jakas dolegliwosc to raczej jego upor a nie sprawa napletka.Ale dzieki za rade-nigdy niewiadomo czy pozniej mi sie to nie przyda:-0
Mam pytanie do Anabuba-jesli wroce do pampersa z wkladem z pieluchy tetrowej to czy to nie spowoduje checi zakladania z powrotem pieluch?
Wczoraj bylismy w markecie z synkiem i na wszelki wypadek załozylam mu pampersa i zauwazylismy,ze dawal nam jakies znaki ale na poczatku nie zajarzylismy o co chodzi.Dopiero jak wrocilismy do domu on w te pedy pobiegl do lazienki i siada w ciuchach na kozet.Niby ok,ale nie rozumiem czemu on wie,ze poza domem nie ma robic w spodnie i wstrzymuje a w domu jest mu to obojetne.W dodatku pielucha podczas zakupow mu nie przeszkadzala.
 
reklama
Trochę się nie odzywałam bo byliśmy chorzy na tą paskudną grypę. Anabuba niestety zaniechałam męczarni z nakłanianiem małego do kupki bo był taki słaby i marudny w trakcie i po chorobie, że nie miałam serca go zmuszać ale od dwóch dni namawiam go znowu na nocniczek i ustawiam go tam gdzie zawsze ucieka robić kupkę zobaczymy może się przekona w końcu do niego. Dodam że od paru dni nawet sam siada na nocniczek nie woła mnie już, ściąga spodne i majteczki i siusiu sam robi, a potem przychodzi żebym go ubrała. Lubi jak go się chwali to zawsze mu powiem, że jest dużym i mądrym chłopczykiem, że robi sam do nocniczka i że czekam jeszcze na kupkę więc może w końcu się zmobilizuje. Najlepszym okresem według mnie do nauki nocniczka jest lato tak nauczył się mój uparciuszek siusiać bo mógł latać z gołą pupcią i to mu się podobało.:blink:
 
Do góry