reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
witam mamy dwulatków moj synek ma narazie 9 miesiecy i juz robi kupke na nocniczek :-)jak mial zrobic w pieluche to sie meczyl wiec kupilam nocnik a czasem i siku sie uda mam nadzieje ze juz tak zostanie
 
reklama
Witam mam do was pytanie czy znacie jakiś przypadek ze dziecko juz ładnie robiło na nocniczek a potem coś sie stało i robi w majtki??
Moja córeczka juz sama wołała ze chce siku i kupke nie było z nia problemu az wszsytko sie zmieniło jak poszłam do pracy i zaczeła robc w majtki i nawet jej to nie przeszkadza wygląda to jakby wszystko poszło w niepamięć juz nie mam siły boje sie jak to długo potrwa i czy uda mi sie to zwalczyc nie mam juz pomysłów zeby ja nauczyc ze ma wołac :crazy::-:)-:)-(Prosze o jakies rady pozdrawiam pa
 
Jusia z tego co wiem to tak czasami bywa że dzieci które ładnie były odpieluszkowane nagle zaczynają siusiać w majteczki na nowo..
czasami dzieje się tak bez przyczyny dzieci mają różne fazy i to chyba jest normalne

jednak często jest to związane z jakimiś przeżyciami nowymi zmianami w zyciu malucha
piszesz że wróciłaś do pracy mała napewno to przeżywa
mam nadzieje że niedługo wszystko wróci do normy
życzę dużo cierpliwości i może dużo rozmów z córeczką
 
Moa coreczka za miesiac skonczy dwa latka,ale jak do tej pory tez jest porazka jesli chodzi o sprawy nocnikowe.Np.dzisiaj zdjelam jej pampersa i chcialam dopilnowac zeby zrobila siusiu do nocnika i nic z tego nie wyszlo:no:bo robila wszystko zeby na nocniku nie usiasc az wkoncu sprawe zalatwila na dywan:szok:.Mam nadzieje ze wkoncu pojmie gdzie te sprawy sie zalatwia:-)
 
Drogie mamy poradzcie jak przekonac 23miesieczne dziecko do nocnika?Moja corka w ogole nie chce z niego korzystac.Nie przeszkadza jej jak sie zsiusia gdzie indziej i jak ma mokro.Pilnuje momentu kiedy jej sie zachce,wtedy sadzam ja na nocnik,a ona nagle wstrzymuje i zaczyna plakac.Czy ja cos robie nie tak czy moze corka nie czuje sie gotowa na korzystanie z nocnika?Nie zmuszam jej do tego sila,staram sie w delikatny sposob podchodzic do tej sprawy,ale jak na razie bez efektu.:-(Cos czuje,ze jeszcze dlugo potrwa nauka nocnikowa.Macie moze jakies dobre sposoby jak przekonac dziecko,ze nocnik to przyjaciel,a nie wrog?;-)
 
Poczekaj, myślę, że to jeszcze nie ten moment. Na jakiś czas zrezygnuj, nie poruszaj tematu, nie sadzaj...Za jakiś czas spróbuj znowu.

Moja Daria miała okres kiedy wcale nie chciała usiąść na nocniczku, potem siadała ale natychmiast wstawała, potem siedziała i siedziała bo koniecznie chciała zrobić nawet jak jej się nie chciało (i był płacz, jak chcieliśmy ja z tego nocnika zdjąć).

Tak więc spokojnie, mała musi do tego dojrzeć.
 
No juz byl ten etap,ze kiedys ja sadzalam,a potem dalam sobie spokoj na jakis czas i ostatnio znow podejmuje proby,ale bez efektu,wiec nie pozostaje mi nic innego jak dalej czekac.;-)A ile Twoja coreczka Nenius miala jak wkoncu przekonala sie do tego nocnika?
 
No juz byl ten etap,ze kiedys ja sadzalam,a potem dalam sobie spokoj na jakis czas i ostatnio znow podejmuje proby,ale bez efektu,wiec nie pozostaje mi nic innego jak dalej czekac.;-)A ile Twoja coreczka Nenius miala jak wkoncu przekonala sie do tego nocnika?

hmm, wiesz dokładnie to nie pamiętam ale 2 latek jeszcze na pewno nie miała skończonych. Tylko, że każde dziecko jest inne i w innym momencie do różnych rzeczy dojrzewa. Wiem z forum, że niektóre dzieci w wieku mojej Darii (też z lipca 2005) nie chcą jeszcze robic do nocnika. Ktos kiedyś pisał, że chyba do 3 latek dziecko powinno skojarzyć o co chodzi z sikaniem - tzn. jakie odczucia towarzyszą temu, ze chce sie siku..., no wiesz, a do 4 latek powinno sie nauczyć dobrze sobie w tej kwestii radzić. Tak więc czasu jeszcze macie mnóstwo ;-)

No nie wiem, a próbowałaś z nakładką na duży kibelek zamiast nocnika? Pokazywałaś jak Ty robisz? Wysadzałyście lalkę/misia? Opowiadałaś, że duże dziewczynki robią na nocnik? Chwaliłaś bardzo bardzo jak się udało? Pewnie tak.......
Chyba trzeba czekać...

U nas dużym przełomem było zrobienie pierwszej kupki do nocniczka - u moich rodziców, nie było mnie przy tym, po tym to już prawie wszystkie kupki były do nocniczka. No i w nauce pomogała nam ładna pogoda - bo Daria mogła sobie biegać w samych majteczkach.
Generalnie u nas poszło szybko i sprawnie, naprawdę (chocby w porównaniu ze mną jak byłam dzieckiem) mało było przypadków zsiusiania na podłogę.

A od 3 nocy Daria śpi bez pieluszki :-) - taki nasz kolejny sukcesik :-)

Wam też życzę sukcesów nocnikowych, jak nie teraz to troszkę później... Bedzie dobrze!!!
 
Ja na razie odpuściłam sobie nocnik - nie to nie - na razie nocnik kojarzy się z zabawką - lalki siadają i robią siusiu - mała kojarzy nocnik z siusianiem ale za chińskiego boga nie chce sama zrobić - owszem usiądzie ale nic z tego nie wynika. W pewnym momencie doszło do tego że mała stawała (jak chłopak) i robiła siku - wtedy ja podstawiałam nocnik na co ona uciekała i miałam piękną obszczaną podłogę.... więc na razie odstawiłam nocnik - zobaczymy za miesiąc / dwa.
 
reklama
No to moje gratulacje dla Darii!! Dziekuje Ci za rade.Robilam wszystko tak jak napisalas czyli chodzila ze mna do toalety,kupilam tez juz nakladke na duzy kibelek itd i nic z tego nie wyszlo takze chyba trzeba czekac.:tak:Ale sadzilam po jej zachowaniu ze jest juz gotowa tj.robi siusiu raz a dobrze,zmienia jej sie wyraz twarzy w momencie siusiania w pampersa i potrafi wstrzymac czyli czucie juz ma.:tak:
 
Do góry