reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
A Bartek 1 lipca kończy dwa lata, od lutego sprawę kupek mamy z głowy bo szybciutko woła i co najważniejsze wie jaki to dyskomfort mieć kupę w pieluszce. Jak jechaliśmy do rodziców a podróż trwała dwie godziny to z wielkim płaczem zrobił kupę do pieluszki jak już mocno przypiliło i po moich wielokrotnych zapewnieniach, że zaraz zmienimy pieluchę. A teraz odkąd zrobiło się tak ciepło Bartek biega po domu w samych szortach i dziś już woła "mama siku" ale jeszcze nie umie przytrzymać. Ciekawe jak dużo zasu zajmie nam nauka...
 
reklama
U nas odpieluchowanie wlasciwie zakonczone w temacie siusiania... JUPI! :-D niestety kupa dopiero dzis po raz 1szy od kiedy zaczelismy "akcje" poleciala na trawke w lesie (akurat tam sie zachcialo ;-), poza tym zawsze laduje w majtach... Jak jestesmy w domu to pol biedy, prysznic, pralka i po sprawie... ale poza domem to jest grubsza sprawa. Nie wiem co z tym fantem... no nic, szczesliwa jestem, ze z siusianiem jest 100% celnosci :tak: nawet 3 godzinna sjesta za dnia zwykle jest sucha :happy2: nocki w pieluszce. I nastapila zmiana taka, ze jak syn ma nawet pieluchomajtki to i tak woła, ze chce do toalety... a jeszcze tydzien temu jak czul, ze ma pieluche to olewal sprawe (doslownie ;-)
Mlodszy jest smieszny, bo wszystko po starszym małpuje - ładuje sie na nocnik po starszym (trzeba szybko zabierac gdy jest pełny!), staje też obok i sie napina jak starszy siusia na trawke, no ubaw po pachy, zwlaszcza jak '"po" obaj bija sobie brawo :-D
Myslicie, ze mozna mlodszego juz tez powoli do tego nocnika przyzwyczajac? Kiedy pisalyscie, ze najwczesniej jest sens jesli chodzi o fizjonomie?
 
hmm mi sie wydaje, że dla młodszego chłopca, przesłodkiego swoją droga wnioskując z tego co piszesz, może być jeszcze trochę za szybko na pełne odpieluchowanie, no, ale próbuj, a nóż się uda :-)
 
Czesc

ja swoja odpieluchowałam jak miała rok i 8msc. Ona nie chciala siadac na nocnik, wiec zaczelismy od nakładki... ale my praktycznie cale dnie na dworze spedzamy, wiec musiala zaczac siadac na nocniczek. Ona nienawidziła jak pytalam sie czy chce siusiu. Odpuscilam. Tzn nie pytalam sie wogole.... Pozbylam sie pieluch i mala robila w majtki... Szybko zalapala,ze na dworze w mokrych gaciach nie jest fajnie.. Ja czekalam jak mala sama do mnie przyjdzie i powie,ze zrobila siusiu. W ten sposob nauczyla sie sygnalizowac,ze chce siku. Najpierw mowila, ze zrobila siusiu, potem wołała w momencie kiedy robiła siusiu i po kilku dniach mowiła juz przed. Po woli zaczela siadac na nocnik. Oczywiscie byly wpadkiw restauracji, w supermarkecie itd :-) mialam jzu chwiel zwatpienia i chcialm jej pieluche zalozyc ,a le nie pozwolila mi na to mała.Najtrudniej bylo na placach zabaw, gdzie mała zajeta zabawa czasem sie zapominała... ale juz mamy to za soba (stawiam nocnik przy wozku i mowie jej,ze jak bedzie chciala siusiu to tu jest nocniczek) Kryzys meilismy jak na 12h podróz samochodem zalozylam jej pieluche... i jak nie bylo mozliwosc zatrzymania na autostradzie kzalam w pieluche robic... - w ten sposob troche jej sie pokrecilo wsyztko i potem byly 2ciezkie dni - non stop wpadki. Na kolejna podroz 32h samochodem nie załozylam jej pieluchy, tylko jak chciala siusiu zatrzymywalismy sie, lub wysadzalismy w samochodzie. Teraz mala jak chce siuku w nocy to budzi sie i mowi,ze chce :-)
Podsumowujac u nas sposob tzn. zachecania siadania na nocnik i czestego sadzania byl porazka. Sprawdziło sie puszczanie dziecka caly czas bez pieluchy, az sama załapała o co chodzi i zaczela komunikowac :-) I chwalenie nawet jak sie zsika na podloge, ale powie mi o tym,ze zrobial siusiu.

Ja na spacery, podroze poelcam nocnik turystyczny. Znacznie ułatwia załatwianie w meijscach po za domem :-)
 
Ostatnia edycja:
czas na opisanie mojej metody bo chyba jest skuteczna:)
odpieluchowuje teraz drugie dziecko, to wazne, bo starszy brat bardzo pomaga w tej nauce. starsze dziecko przysporzylo wiele problemow, ar aczej ja popelnilam wiele bledow i bardzo sie teraz balam jak to bedzie.

Niko w marcu skonczyl 2 lata, w maju zaczal chodzic po ogrodzie bez pieluchy. wczesniej widzial gdzie sie robi siusiu, z nocnikiem nie byl jakos specjalnie oswajany, po prsotu sobie stal a my czasem wspomnielismy ze to nocnik i ze sie tam siusiu robi:)
od maja zaczal chodzic bez pieluchy pare godz. dziennie, chyba ze padało to cały czas w domu w pampersie. sam zaczal mowic w trakcie robienia siusiu, nawet jak mial pampersa. wtedy moja mama raz posadzila go na nocnik, udalo sie...ale znowu pampers. zauwazylismy ze poszedl do kibella potem i sam zaczal sie na niego wspinac. pomoglam mu. (tydzien temu to bylo, czyli w ogrodzie gdzies miesiac sobie siusial) od tego czasu Nikodem sika do nocnika lub ubikacji. spi bez pampersa, nie posikal lozka, w ogole pampers nie ejst potrzebny. pare razy sie mu zapomnialo (moze 3-4).

starszaka odpieluchowywalam rok!! roznice??

pokazanie dziecku gdzie sei robi siusiu, nie raz ale tlumaczenie mu tego jakby przez caly czas odkad stnaie sei kumate...
nic na sile.
brak materialnych nagrod. brawo jak sie uda i radosc wszystkich:)
jak sie nie uda, to sie nie uda. jak mowi ze chce siusiu, nie brac energicznie dziecka na rece, krzyczec trzymaj trzymaj i sadzac!! bo sie zatnie. wszystko spokojnie. lepiej zeby nie dotrzymal niz sie zablokowal.
no i wogole lluz. zero stresu, olewka, sie nauczy to sie nauczy, nei to nie. dziecko przede wszystkim musi byc chyba gotowe...

jasne ze mozna uczyc odkad dziecko skonczy rok czy wczesniej,a le na pewno dluzej to trwa i jak rodzic zacznie tracic cierpliwosc to moze byc gorzej.

z trzecim tez czekam 2 lata:)
 
Morgaine zgadzam się z Tobą, żeby niepotrzebnie nie stresować dziecka gwałtownymi ruchami, galopem w stronę łazienki i okrzykami przypominającymi wojenne.
Bartek, który 1 lipca kończy 2 latka od 2 tygodnie temu nauczył się kontrolować i przytrzymywać mocz żeby dojść do nocnika. Przez ostatni tydzień byliśmy u dziadków na wsi i Bartek sikał na stojąco. Wyobraźcie sobie drogie mamy, że po powrocie do domu nocnik się zupełnie przestał liczyć. Staje na podnóżku przy sedesie i na stojąco siusia. Pieluszkę, a w zasadzie pieluchomajtki zakładam tylko na drzemkę i na noc, tylko dlatego, że nie zdążyłam kupić podkładu pod prześcieradło (wolałabym, żeby nie zasikał materaca).
Jestem bardzo dumna z mojego synka i z siebie troszkę też ;)
Z naszej strony temat odpieluszkowania został zakończony. Trzymamy kciuki za wszystkie dzielne dzieci i rodziców oczywiście :)
 
kurde ze ja nie wpadlam na pomysl podnóżka i sikania na stojąco!! Niko próbuje ale jest za niski! no to mu sie spodoba:-D

mam pytanko. co to sa pieluchomajtki? to sa pampersy tylko nie zapinane a wkladane czy cos innego?

zalezy mi na pieluchomajtkach ale takich zeby dziecko czulo ze nasikalo... Niko spi bez pampersa aczkolwiek przedwczoraj mialam przeczucie zeby mu zalozyc(zwykle sika jeszcze kolo 21.30 a przedwczoraj o 20 juz szedl spac i balam sie ze nie dotrzyma) no i mialam racje. ale tak to budzi sie z suchym pampersem i rano siusia dopiero:)

ale jak gdzies ide do znajomych to zakladam pampera bo nie chce zeby wstyd przezywal jak nie zdazy, to tez moze zaszkodzic...
 
A u nas porażka na całego... Kacper pięknie zaczął się załatwiać do nocnika aż tu z dnia na dzień zaciął się i na widok nocnika dostaje histerii....Przynosi pieluchy i karze sobie zakładać.... Na razie odpuściliśmy całkowicie. Szczególnie że właśnie ma wiatrówkę....
 
reklama
Do góry