reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
Jeśli chodzi o mojego Kubę to mam na niego kilka sposobów. Przede wszystkim wyczaiłam, że zwykle robi się śpiący po dwóch, trzech godzinach aktywności. Zaczyna trzeć oczka, ziewa, marudzi. Wtedy kładę go do spacerówki i włączam Kołysanki Bobasa, czasem jeszcze daję herbatki do popicia i tak zasypia. Chociaż są dni, że nic na niego nie działa poza zapakowaniem do wózka i wyjściem na spacer.
 
reklama
daria-dziewczyny- ja to mysle,ze tu moze jednak chodzic o istotna rzecz. karmisz piersia, prawda? moze wydaje Ci sie ze dziecko jest najedzone, ale wcale tak byc nie musi. zeby spokojnie spac dziecko lubi najczesciej byc nasycone i miec pelny brzuszek. powiem ci ze ja przez to przechodzilam! moze wlasnie brakuje mu to jeszcze odrobinke,zeby spokojnie oddac sie morfeuszowi. sprobuj wlasnie, jesli nie chcesz dokarmiac innym mlekiem, podac dziecku jakis zageszczony sok do wypicia, albo butelke herbatki.
 
Josefin nie sądzę, że chodzi o to że jest głodna, bo często kładę ja po karmieniu piersią do łóżeczka. Jak zje jest taka zrelaksowana, senna kłade ją i ...oczka jak 5 złote i ryk! :)
 
Witam. Jestem mamą dziewięcio miesięcznej córeczki, ostatnio zaczęłam się zastanawać od kiedy maluchy przesypiają całą noc, a przynajmniej nie budzą sie co cztery pięć godzin. Mam wrażenie że moja mała budzi się w nocy nie po to by się najeść, lecz tylko po to żeby potrzymać sobie cyca. Marzy mi się przespanie przynajmniej ośmiu godzin bez pobudki. Jestem ciekawa Waszych opini na ten temat.
 
moja niunia zaczela przesypiac cale noce w ok 6 miesiacu.by tak sie stalo zaczelam malemu dawac w nocy herbatke do popicia zamiast cyca i jakos takos chyba stwierdzil ze nie ma sensu jednak sie budzic ;) zasypia mi ok 19.30 i wstaje rano w ok 6.30 :)
 
Moja Julia ma teraz prawie 4,5 m-ca i od dwóch miesięcy przesypia prawie 12 godzin beż budzenia.
Zasypia o 18 i budzi się o 6 rano. Uważam że to za długa przerwa w jedzeniu i dlatego około 22 karmię ją " na śpiocha"
 
W tym wieku jak twoja niunia to już powinna spać ładnie w nocy Amcia,moja chyba od 7 miesiąca śpi całąnoc choć zdarza się że się obudzi,czasem na jedzenie czasem na przytulenie i nie robię z tego problemu, bo nie zdarza się często ::)
 
amcia mi chyba w wieku 9,5-10 miesiecy zazceła sama przesypiac noce choc teraz tez czasem jej sie zdarza pzrebudzic z płaczem (zęby :()
 
moj synek(teraz ma 2 l) zaczal przesypiac cale noce bez cyca gdy mial 14 m-cy;
moj 8 m-ny synek budzi sie co 3-4h aby sie choc poczuc cyca
 
reklama
to chyba zalezy od dziecka! muj hubert przesypia juz noce od kad skonczyl 8 miesiecy. a czesto dzieci przesypiaja jak sa przestawione na sztuczne mleko. ale to nie regula!
 
Do góry