reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
Ja ufam;-),że jak miną kolki to będzie spać sama, z resztą tak ufam;-)bo jak nic jej nie jest to potrafi sama się sobą zając na długo;-)tzn np ogląda sobie karuzelkę i nawet zdarzyło jej się może parę razy,że o godzinach kolkowych była spokojna.Jak są kolki nie da się uczyć dziecka samodzielnego zasypiania..
 
reklama
Witam...
kilka tygodni temu natknelam sie na post podobnie zatytulowany do mojego dzisiejszego. Chodzilo w nim o elektroniczna wersje jakiejs ksiazki. O ile mnie pamiec nie myli wlasnie taki miala tytul "Uśnij wreszcie".Jesli ktos z Was ja posiada to bardzo prosze o przeslanie mi jej na maila slonko55@o2.pl .
Bede bardzo wdzieczna.
Mam trzymiesiecznego synka, ktory co prawda nauczyl sie ladnie sam zasypiac w lozeczku ok 20tej, ale za to w nocy budzi sie prawie co dwie godziny.Chodze ciagle niewyspana:sick: i pomyslalam, ze moze w tej ksiazce znajde jakies madre rady.
A moze ktos juz z Was ja czytal i moze mi cos na ten temat powiedziec.
Z gory dziekuje i pozdrawiam:-)
 
A moze Twój maluch jest głodny? Albo potrzebuje bliskości? Jeżeli uważasz że głodny nie jest to moze sprobuj troszke go ponosic i polulac, albo dac herbatki albo wody do picia. Ja tak pare razy przetrzymałam moja Natusie i na dzien dzisiejszy przesypia całe noce, ale dopiero jak przestałam karmić piersią.
 
Karolina, a jak karmisz, piersią czy butelką?
Po piersi dzieci rzeczywiście częściej się budzą głodne i bardziej potrzebują pieszczot. Ja karmiłam butelką (nie było mi dane piersią), wiec Mała mi przesypiała noce i to dość wcześnie, ale wcale Cię do tego nie namawiam. Anam mamy, których dzieci do roku budziły sie na jedzonko, a raczej na przytulanko, bo ciągnięcia samego było niewiele. A moze synka budzi coś innego? Hałasy, niepokój, ból brzuszka? Wiesz, moja Mała ma prawie rok, czasem się budzi w nocy (nie z głodu) i do tej pory nie wiem czemu! Na ogół szybko potem zasypia, ale pobudkę i tak mam.. Wcale nie jestem mądrzejsza, by określić jednoznacznie DLACZEGO...
Pozdrawiam.
 
reklama
Tak naprawde to nie wiem o co chodzi mojemu maluszkowi.:confused:
Jako dwumiesieczne dziecko potrafil przesypiac wiekszosc nocy np od 9.00 do 4 lub nawet 5.oo nad ranem:tak: . Karmilam go wylacznie piersia.Myslalam ze z tygodnia na tydzien bedzie coraz lepiej.Wieczorne rytualy, kapiel, karmienie, tulenie itd.Nawet nauczyl sie wkoncu bez pomocy cyca usypiac w swoim lozeczku:tak: .Nigdy nie mial problemow z kolkami.Jest raczej pogodnym dzidziusiem.Wiec nie wiem co sie stalo, ze nagle zaczal sie budzic coraz wczesniej i coraz czesciej:-( .A ponowne zasniecie bez wczesniejszego podania cyca odpada.Nie wyglada tez na bardzo glonego, 5, 10 min i najedzony.
Bylam juz na tyle zmeczona tym wstawaniem ze kupilam mleko modyfikowane, by podawac mu jedna butelke przed spaniem.Slyszalam ze po tym mleku dzieci lepiej i dluzej spia.Niestety u mnie sie to nie sprawdza:no: ,Maly budzi sie tak samo czesto na cyca jak i wczesniej.Juz trace sily i czuje sie bezradna:sick: . Niedosypiam a od 6.oo rano to wogole moge zapomniec o snie, bo maly juz sie wyspal. W dzien mimo zmeczenia nie umiem zasnac gdy Gabrys ucina sobie drzemke. Nocne tulenie bez cyca jest raczej niemozliwe.Probowalismy oboje z mezem, ale wtedy Gabrys rozdraznia sie jeszcze bardziej i bardzo krzyczy:-( .Czasami mysle zeby wogole przejsc na mleko modyfikowane, moze powoli by to cos zmienilo.Maly dobrze je toleruje i to jedyna rzecz, ktora akceptuje zamiast cyca. Poza tym maz moglby mnie czasem wyreczyc w nocy. Sama nie wiem co robic, bo chcialam synka karmic piersia jak najdluzej i dac mu co najlepsze, ale czasem nie mam juz sily. Dodam, ze odciaganie mleka odpada. Probowalam, nawet kupilam reczny laktator , zrezygnowalam,gdy po calym dniu meczarni zdolalam odciagnac moze z 40 mililitrow mleka:-( .
Troche sie rozpisalam:-D
A co do ksiazki "Usnij wreszcie" to ponawiam prosbe, jesli ktos ja posiada to prosze o przeslanie mi kopi.Podaje moj adres jeszcze raz slonko55@o2.pl
Dzieki i pozdrowionka
A to stronka mojego malenstwa: gabryel - Photo Albums
 
Do góry