reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Ja miesiąc liczę od dnia,kiedy miałam ostatnią miesiączkę, czyli zaraz będzie 7 miesiąc ;) A u mnie data porodu to dokładnie 40 tygodniu od ostatniej @.
 
reklama
Witam, ostatnią miesiączkę mialam 28/07/2010. Około 30 sierpnia zrobilam test ciążowy i wyszedl pozytywny, 1 wrzesnia poszlam do lekarza-zrobil mi usg,ale nic na nim nie było-kazal czekać. 7 wrzesnia znowu poszłam do lekarza i stwierdził pęcherzyk ciążowy.
Już sama nie wiem w który faktycznie jestem tygodniu ciąży.....
 
witam wszystkich :)
wczoraj zrobiłam sobie bete i wyszło mi 2968- to jakoś 5-6 tydzień.
mitaginka- byłam tez na tej stronie haczewski i wyszło mi wiek dziecka 3 tyg a ciąża 5 tydz i 1 dzień- ostatnia m była 20.09....
już sie pogubiałam to w którym tygodniu jestem???
POMÓŻCIE......
 
frubasek przyjęło się, że tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (w Twoim przypadku 5 tydzień i 1 dzień). Dzidzia jest zawsze młodsza najczęściej o około 2 tygodnie, stąd ta rozbieżność, ale naucz się operować tygodniami od miesiączki, lekarz też będzie tak liczył Twoją ciążę
 
dziękuje wam bardzo dziewczyny :)
teścik zrobiłam w sobotę- byłam przygotowana na dwie kreseczki :)
ale przyznaje się, że myślalam, że to będzie 3-4 tydzień a tu piąty!!!! SZOK zaczęłam już drugi miesiąc!!!
dopiero 5 list. idę do gin, jestem totalnie nie przygotowana- czy powinnam brać kwas foliowy???
nie ogarniam tego....
 
Ostatnia edycja:
kwas foliowy powinno się brać kilka miesięcy przed planowaną ciążą, jeśli nie brałaś, to teraz zacznij koniecznie! Wejdź sobie też na forum przyszłe mamy czerwiec 2011- tam są dziewczyny w podobnym stadium ciąży co Ty i chętnie odpowiedzą Ci na wszystkie pytania i wątpliwości :) no i powodzenia na najbliższej wizycie! :)
 
reklama
hej dziewczyny ... dziś mija dokładnie miesiąc od ostatniej @ ..;):) zrobiłam dziś rano test i wyszły dwie kreseczki (ta druga troszkę jaśniejsza) wiec mogę śmiało iść w środę do lekarza??? czy jeszcze za wczas?? jak myślicie? ... co do kwasu foliowego to biorę go od paru miesięcy bo lekarz mi polecił..:) pozdrawiam
 
Do góry