reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak i kiedy ściągać pokarm??(laktatory i podgrzewacze)

Lepszy będzie laktator manualny czy elektryczny???


to zalezy od tego czy czesto bedziesz musiala go urzywac , ja naprzyklad zaraz po macierzynskim chce do pracy wiec Mala bedzie z babcia i tu sie przyda elektryczny ale jak np masz zamiar zostawic dziecko na 2h samo to szkoda kasy na elektryczny i kupuj reczny... mi duzo osob polecalo Avent zreszta to sprawdzona firama.. Mozesz tez pogadac z ludzmi z poradni laktacyjnej.:-)
 
reklama
mam laktator Medeli, 2 fazowy, manualny i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie używam podgrzewacza.
Tak jak pisze Ssaweczka, producent poleca manualny do użycia sporadycznego - do kilku razy w tygodniu. Jeśli codziennie planujesz używać, może nawet kilka razy dziennie, wtedy lepszy elektryczny - taki jest też podobno bardziej wydajny, ale warczy :-D więc jeśli np. w miejscu pracy musisz zachować dyskrecję, to będzie to trudne
 
To może wstrzymać się troszke z kupnem do momenttu aż uroodzę. Zastanawiam się czy nie bede go potrzebowała po ewentualnej cesarce. Podobno są problemy w produkcji mleka więc trzeba mocno pobudzać laktacje.
Nie wiem co radzicie??
 
No z podgrzewaczem to chyba mniejszy problem bo nie trzeba się spieszyć tylko zobaczyć czy tradycyjnee metody się sprawdzaja równie dobrze:)
 
no too już się zdecydowałam. Lepszy jednak będzie elektryczny. Wybrałam Gaia firmy Tuffi;-)
Dzięki dziewczyny, że zamieściłyście swoje doświadczenia
 
A ja z Avent ISIS nie jestem zadowolona :baffled:
Z nakładką masującą nie odciąga wcale. Muszę bez nakładki. Dodatkowo musze ugniatać piersi jak do odciągania ręcznego, bo w przeciwnym wypadku leci denerwująco wolno. Dobrze, że piersi mam duże i mogę jednocześnie zasysać i ugniatać, bo inaczej to makabra by była :tak:

Odciągam nim od 6 miesięcy dzień w dzień po około 160ml (odczas pobytu w pracy). Męczę się przy tym nieprzyzwoicie i gdybym bardziej kasiasta była, to pewnie bym zmieniła pompę na inną.

Nie polecam żadnej, bo na laktator idealny nie trafiłam.

Dodam tylko, że nawet taki laktator -gruszka za 10zł z apteki odciąga u mnie lepiej niż Avent ISIS. Tyle, że w kibelku w pracy nie miejsce na zabawę w przelewanie mleczka z "gruszki" do butelki i inne kombinacje. Ale na codzień, w domu, jak muszę odciągnąć trochę mleczka, to wolę "gruchą", przynajmniej mniej do mycia jest.

Już nie wspominam o tym, że po 2 miesiącach odciągania zepsuł się mi zaworek :o tzn zmiękł jakoś i podczas zasysania wpadał do środka laktatora. Żeby odciągać dalej musiałam grzebać paluchami we wnętrzu pompy, niezbyt miłe w zasikanej ubigacji :baffled:
A akurat zaworków na allegro nie było (zresztą - koszt 13zł+8zł przesyłki za kawałek gumy o średnicy 1 cm to przegięcie) - i jak widzę dalej nie ma, więc dłuuugo się tak męczyłam.

Nieznoszę tego laktatora.

Zresztą butelek Aventu moja córka nie lubi, dlatego odciągam do butelek Avent, a potem mleko jest przelewane do butelek NUKa - z innych Lusia nie chce pić... 2 razy tyle sterylizowania... Ehh...
 
Ja mam ręczny Canpol Lovi Senso. Jest całkiem dobry. Ściągam mleczko bez nakładki masującej - wtedy idzie mi lepiej. Jednak musiałam nabrać trochę wprawy bo początki były trudne. Ale dałam radę i jestem z tego laktatora zadowolona. Życzę wszystkim mamom dużo wytrwałości :)
 
Witam mam pytanie a własciwie dwa!
Pierwsze to takie ze nie wiem co zrobic poniewaz mam pokarm tylko w jednej piersi, co robic zeby w drugiej tez był. A drugie to takie: co robic z odciagnietym pokarmem? Mam go dac do lodowki a potem podgrzewaczem podgrzac? Czytałam cos o zamrazaniu ale u mnie nie ma takiej potrzeby. Chodzi o to zeby podac dzidziusiaowi jak jestem w pracy pare godzin po odciagniecu?
 
reklama
OliwiaTyc, musisz albo Maluszka często przystawiać właśnie do tej "pustej" piersi, albo odciągaczem ściągać. To pobudzi pierś do produkcji pokarmu.
Jeśli chodzi o odciągnięty pokarm, to można go przechowywać w lodówce do 24 godzin. Potem poprostu podgrzać i podać maleństwu. Pozdrawiam :-)
 
Do góry