reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak i ile śpią Wasze Pociechy?

jak wyglada teraz spanie u waszych dzieci? ile godzin an dobe potzrebuja?
Rano wstaje wcześnie, bo ok. 6 (rzadko się zdarza by pospał do 7), drzemka różnie, ale na ogół ok. 14:30 i z reguły śpi 2-2,5 godziny, na noc zasypia przed 21. Czyli razem śpi tyle co Julitka. Mi się marzy, żeby wstawał najwcześniej o 7 :sorry2:
 
reklama
jak wyglada teraz spanie u waszych dzieci? ile godzin an dobe potzrebuja?
Adaś wstaje przeważnie o 6, pół godziny później to juz od święta. Na noc juz śpi o 20:30, drzemka około południa i trwa około 1,5 godzinki.. W sumie 11 godzin:tak:
Co ja bym dała jakby tak chciał chociaż do 7:30 spać
 
U nas spanie wygląda tak:
w dzień jedna drzemka ok. 14, tak godzinka
zasypia ok. 21-21.30 i śpi przeciętnie do 7.30-8.00

więc też ok. 11 godzin na dobę, ale moje dziecko nigdy nie miało dobrej melodii do spania:-D
 
Mojej Zuzi coś się ostatnio pomieszało bo nie ma zamiaru spać w dzień jest tak nauczona że jak ją położe do łóżeczka to nie wyjdzie tylko leży nawet 2 godziny ale spać nie chcę :sorry2:mówi do siebie śpiewa itd
nie wiem czy mam ją zmuszać do tego leżakowania ale zawsze wydawało mi się że dziecko w tym wieku potrzebuje jeszcze odpoczynku w dzień ...
za to łączna liczba godzin snu w ciągu doby się nie zmieniła wcześniej zasypiała ok 21 i spała do 8 a wczoraj np bez spania w dzień zasnęła przed 20 i jeszcze śpi a już jest po 9 :sorry2: jak z tym jest u was ?
 
Mateusz zasypia między 19-20 (jak gdzieś jesteśmy to później) a wstaje między 6-8 w dzień już nie śpi bo nie da się położyc jak prubuję go dac spac to są wrzaski, lament, płacz więc odpuściłam
 
U nas też jest drzemka w dzień. Kładę go 13-14 i śpi 2-4godziny. Choć wczoraj kulał się w łóżeczku 1h zanim zasnął. Ja myslę,ze skoro Zuzi nie przeszkadza to leżanie to niech sobie odpocznie w ten sposób,bo mam takie zdanie jak Ty Luandzia.:tak:
 
reklama
Luandzia, wychodzi na to, ze Zuzia czy z drzemka, czy bez, to spi ponad 12godz na dobe. to i tak sporo w porownaniu do Julitki, bo u niej jest max 11godz.
moja gwiazda juz dluzszy czas nie sypia w dzien, bo brakuje jej doby. czasem tylko padnie w samochodzie, jak jedziemy.
jestem w szoku, ze Zuzia potrafi tak dlugo lezec w ;lozeczku. jesli jej to nie przeszkadza, to niech sobie lezy, bo nieraz Julitka gdy byla marudna i zmeczona wten sposb regenerowala sily i pozniej szalala
 
Do góry