reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak i ile śpią Wasze Pociechy?

wasze dzieci tez mowia przez sen? dzisiaj prawie co godzine piotrus wrzeszczal NIE! na poczatku panika- obudzil sie, pewnie bedzie plakal, M nie ma w domu wiec to ja musze wstac :dry: ale patrze a on spi jak gdyby nigdy nic :-D no i bylo to smieszne pierwsze dwa razy. potem sie zaczelam wkurzac bo mnie budzil co chwile. wogole sie nie wyspalam. ostatnio 4 40 a on wola TATA TATA. ja znowu panika bo M w pracy a tu maly sobie smacznie spal, kiedys zerwalismy sie na rowne nogi bo wrzasnal DOMBU! (w jego wukonaniu to w domu, do domu). czesto mu sie zdaza wolas mnie, rzadziej np miau albo ciu ciu (pociag) :-D
wczoraj wyczytalam, ze dwulatki moga miewac koszmary.
 
reklama
Mój Młody często się śmieje przez sen. Zdarza się też, że zaczyna bardzo żałośnie popłakiwać i za moment cisza.
 
Dziewczyny, doradzcie mi prosze.
Olo nadal spi w dzien. Z tego co czytalam, nie powinno sie nic dziecku przestawiac, ale niedlugo zwariuje. Kiedys ladnie szedl spac po 20, budzil sie po 7, w porywach do 8. Spal godzinke w dzien..i bylo fajnie.
A teraz, zasypia kolo 10, budzi sie o 6..czasami wczesniej.. Jest wkurzony i nieprzytomny.. ZAasypia znow po 12, spi czasami 2, czasami i 4 godziny. No i nie daje rady, bo wiadomo, ze niby sie wieczorami zrobic wszystko, zeby w dzien byc 'na jego uslugi' :p ale nie mam juz sily.
Myslicie , ze moge sama zaczac go oduczac drzemek w dzien?
Dodam, ze budzenie tylko go wkurza i jest nie do zycia, jesli nie wyspi sie po poludniu...
Mam nadzieje, ze znow bedzie zasypial po 8 i budzil sie wypoczety.
 
Spróbować możesz zawsze, może przez to wynormuje sobie spanie nocne. Mój Mateusz to chyba ewenement,bo budzi się tak o 8, 13-14 drzemka (2-4h) i 21-22 do łóżeczka
 
harsh, u nas sa 2 schematy spania i niunka sie sama przestawia z jednego an drugi:
1. wtsaje ok.8, drzemie 1-1.5godz i idzie spac ok.20.30-21
2. wstaje 8-9, drzemie ponad 2 godz i idzie spac 22-23:baffled:

nie musze mowic, ze pierwsza opcaj mi lepiej pasue. jendak niunka czesciej stosuje druga.


jesli Olaf nie spi d;ugo w nocy, to musi nadrobic to w dzien, automatycznie nie idzie wczesnie spac i kolo sie zamyka.
skoro jest marudny, gdy nie dospi, to moze sprobuj go ajkos jesce rano przytrzymac, zeby dluzej pospal (pic, mleko, przytulic). wtedy nocka bedzie ladnie wyspana i w dzien sie zdrzemnie krociotko albo i wcale
 
Harsh warto spróbowac:tak:
u nas ze spaniem jest tak jak młody nie śpi w dzień to 19 już pada i śpi do tak ok 7 a jak ma w dzien drzemkę ie kładę go później niż po 13 śpi różnie od godziny do 3 ale na wieczór około 20 jest juz w łóżeczku ale nie oznacza to że już śpi;-) no chyba że sa goście albo my gdzieś jesteśmy to wtedy godziny spania są inne
 
U nas jakoś się ustabilizowało spanko- owszem są jakieś odstępstwa ale generalnie zasypia miedzy 20 a 20:30 wstaje w okolicach 6-6:30, drzemka 11-12 do średnio 14-15. I nie ma jakiś większych problemów.
Harsh, nic na silę. Spróbuj rano postępować tak jak pisze Donkat, i uzbroić siew cierpliwość- z czasem wszytko sie unormuje.JA swego czasu też sie obawiałąm, ze Młody bedzie mi marudził z wieczornym zasypianiem, ale zawsz jak długo śpi w dzień idziemy na bardzo długi i meczący spacer- gdzie się ścigamy, ganiamy, łapiemy ptaszki, motylki, później jeszcze troszke placy zabaw i Mały jest wymeczony na Amen i chwila moment i spi do rana.
 
reklama
jak wyglada teraz spanie u waszych dzieci? ile godzin an dobe potzrebuja?
jak sie okazuje mojemu dziecku wystarcza 11godz:szok::szok:

ostatnio Julitce brakowalo doby, zeby spac w dzien i isc o normalnej porze spac wieczorem, wiec postanowilam skonczyc z drzemkami , majac nadzieje, ze o godz 20-20.30 dzoecko odplynie w objeciach Morfeusza.
gdzie tam:crazy: biega do 21, a wstaje rano ok.8.30:baffled:
jak dla mnie to stanowczo za malo:sorry2:

harsh, a jak u was? poprawilo sie cos?
 
Do góry