reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbamy o siebie w ciąży

barmanka 79 rozstępy pojawiły się na piersiach,nie są duze ale są.Na brzuchu nie zauważyłam jeszcze.
Smaruje sie oliwka bambino i taka oliwką babydream dla kobiet w ciąży.
Smaruje sie 2 razy dziennie rano i wieczorem. W zasadzie pije dużo,zawsze dużo piłam.Myśle że piersi dużo mi urosły i chociaż je tez samruje to bardziej skupiam sie na brzuchu i udach bo tam te rozstępy będzie widać jak np.kostium kąpielowy założe.
Narazie jakośnie panikuje tylko martwie sie że jak pojawiły sie na piersiach to mogą pojawic sie tam gdzie nie chcialabym ich mieć.
 
reklama
No a ja wczoraj - mam nadzieję, że tylko - miałam inny problem - zaczęły mnie piec pośladki :szok:, najbardziej podczas siedzenia na nich. Poszłam się obejrzeć w lustrze a tu jakby delikatna czerwona wysypka. Niewiele myśląc posmarowałam się oliwką, poczekałam aż się wchłonie i dziś lepiej :-)
Co do biustu to dotychczasowe staniki coraz mniej wygodne :-( Postanowiłam więc, że kupię kilka bawełnianych białych, już takich do karmienia z wyprzedaży w obecnym rozmiarze. Założyłam, że już mi mam nadzieję cycki nie urosną, a jeśli o rozmiar to bawełna się rozciągnie na tyle. A po wielu praniach będą i tak do wyrzucenia jak spełnią swoje zadanie.
Rozstępy - nie widzę żadnych nowych.
 
Oprócz tego dostałam jakieś uczulenie na kremy do twarzy które do tej pory uzywałam ,i były dobre.Poszłam do apteki,bo wolałam skonsultowac ten fakt z farmaceutą.Powiedziala że moja ciąża może być powodem większej wrażliwości.Dała mi próbkę kremu,do testowania i okazła sie dobry po dwoch dniach kupilam ten krem i jestem zadowolona.
Czy i Wy zauwazyłyście jakieś zmiany na sórach,typu uczulenie albo rozstępy???
Ja mam okropnie wrazliwa skore teraz. Na twarzy co jakis czas cos mio wyskakuje, moj "stary" krem na noc tez mnie zaczal uczulac (teraz uzywam tlustego kremu dla dzieci), ale najgorzej maja sie moje dlonie - okropnie przesuszona skora i wystarczy ze raz zrobie cos bez rekawiczek a pojawiaja mi sie paskudne podraznienienia. Ktopowiedzial, ze w ciazy sie pieknieje :no:
 
A ja mam pytanie do mamuś które już poród mają za sobą i były nacinane w trakcie (lub popękały) i potem były szyte :zawstydzona/y:
Czy boli Was "to miejsce"? Boli mnie (a raczej "ciągnie") podczas zwykłych czynności w toalecie, podczas podmywania się, kucania, dunga-dunga z mężem...
Myślałam że są na to jakieś kremy umożliwiające rozciągnięcie się skóry w tamtym miejscu. Niestety dziś zostałam uświadomiona że nie ma takowych kremów, że tylko jakieś specjalne ćwiczenia są na takie dolegliwości..
Czy Wy coś o tym wiedziecie? Coś możecie doradzić?
Ja bylam nacinana, ale nic mi sie nie dzieje (przynjamniej jak na razie) wiec nie bardzo cos doradze z wlasnego doswaidczenia ani cudzego bo nigdy od nikogo nie słyszałam o czyms takim
 
ja też byłam nacinana,ale teraz nie czuję nic,gorzej przez pierwsze 3 tyg po porodzie,ale teraz już się całkiem zagoiło
 
Agatka, najlepiej przeczytaj na opakowaniu o stosowaiu tego kremu w ciąży... bo może się okazać, że zawiera jakieś silne substancje niekorzystne dla dziecka...
 
No a ja wczoraj - mam nadzieję, że tylko - miałam inny problem - zaczęły mnie piec pośladki :szok:, najbardziej podczas siedzenia na nich. Poszłam się obejrzeć w lustrze a tu jakby delikatna czerwona wysypka. Niewiele myśląc posmarowałam się oliwką, poczekałam aż się wchłonie i dziś lepiej :-)
Co do biustu to dotychczasowe staniki coraz mniej wygodne :-( Postanowiłam więc, że kupię kilka bawełnianych białych, już takich do karmienia z wyprzedaży w obecnym rozmiarze. Założyłam, że już mi mam nadzieję cycki nie urosną, a jeśli o rozmiar to bawełna się rozciągnie na tyle. A po wielu praniach będą i tak do wyrzucenia jak spełnią swoje zadanie.
Rozstępy - nie widzę żadnych nowych.

Dokladnie tak samo zauwazylam na pupie czerwoną "gesią skorkę" cos na ksztalt krosteczek, smaruje sie poki co tym balsamem baby dream z rossmana + oliwką z aloesem ale poniewaz mam juz 90 cm w pasie i zauwazylam ze pępek sie na boki rozciaga delikatnie to chyba zainwestuje w mustele!
a piersi jak zwykle D, cale mocno żylaste i tylko sutki jakies duze nabrzmiale i bardzo ciemne, nic mi nie rosnie.... ciekawe, no chyba powinny sie powiekszac, prawda? troche tylko kłoją sutki czasami i lekko bolą boki


Napiszcie po ile cm macie w brzuszku? tak dla porownania ;)
 
reklama
Gosiaczek.81- wygooglałam zabiegi dla ciężarnych w Instytutach Dermiki i Eris, w pierwszym i nigdy nie byłam i kontakt był łatwiejszy. Szłam z zamiarem położenia sobie maseczki pro-elastyna na biust a kosmetyczka powiedziała, że nie ma takiej potrzeby. Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że skórę mam ładniejszą niż przed ciążą. Tak normalnie to chadzam sobie czasem tu i tam na zabiegi na ciało różne - np. maski z czekolady, alg itp. - i pod oczy. Wiosną kilka razy zdażało mi się wyjeżdżać nad morze kondycyjno - oczyszczająco plus fura różnych zabiegów do tego ( za połowę ceny jak w Wawie ). No i mój refleksolog już 11 miesięcy, który masuje twarz b. fajnym olejkiem różanym z Hiszpanii. Chciałam sobie na wiosnę wyjechać na taki weekend spa dla ciężarnych ale to b. drogą impreza, jestem w trakcie remontu gdy zawsze są nieprzewidziane wydatki a poza tym zupełnie nie wiem czy czasu starczy - chcę dokładnie wysprzątać całe mieszkanie a trochę tego mam.
Włosy na brzuchu - u mnie bez zmian. Trochę zawsze, było ale bez przesady. Ciemniejszego paska od pępka w dół też nie ma.

SPA dla cieżąrnych ... to jest to, np nad morze mmmmmm
moja cera troszkę wariuje nie dosc ze sie luszczy to rownoczesnie pojawiają sie co jakis czas okropne wielkie wykwity jak u nastolatki, błeeee
 
Do góry