reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Alu - pęcherzyki masz ładne - ja w 9dc miałam 12-14 mm, dostałam jeszcze zastrzyk na lepszy wzrost i w 11 dc miały 18 mm,w 12 dc brałam zastrzyk na pęknięcie, a w 13dc iui na pękających pęcherzykach. Ja teraz po iui leżałam tylko 5 minut, ale poprzednio chyba z 15. Co ma być to będzie. Oczywiście mój organizm i psychika wariują i mam wszystkie możliwe objawy ciążowe:-) staram się nie nakręcać, ale jest ciężko.

Błoneczko - nie nakręcaj się negatywnie, ciesz się rosnącą betą. Skoro dopiero jutro zaczynasz 8 tydzień, to znaczy, że prawidłowo mieścisz się w widełkach i w zeszłym tygodniu też prawidłowo się mieściłaś. Więc kochana keep smiling:-)
 
reklama
Pęcherzyki rosną średnio 1-2mm na dobę, pękają osiągając wielkość ok. 25mm.
Błonka- no beta ładna moim zdaniem- rośnie a to ważne- uważam że niepotrzebnie się stresujesz, proszę wyluzuj i pomyśl o zbliżających się świętach i jak będziesz rzygać na widok karpia, bo maluszek stwierdzi, że mu nie smakuje :-).
 
Dzieki lilonka, a Ty kiedy testujesz? bo juz nas tu tyle ze sie mozna troche pogubic;-)a Ty Błonka przestan juz kombinowac ze cos moze byc nie tak, zapewniam Cie ze wszystko z Toba i Twoim malenstwem jest jak najbardziej w porzadku:tak: ja juz sie nie moge doczekac srody bo dowiem sie kiedy IUI jupi nareszcie i ja bede mogla miec nadzieje jak i Wy:cool2: pozdrawiam i milego wieczorku dla kazdej bez wyjatku papa
 
Testuje 21. To jeszcze tyle czasu. Dobrze że mam trochę roboty w pracy, to może jakoś zleci. Tak naprawdę koszmarne są te dni do testowania - każde ukucie w brzuchu, lekka niestrawność czy inny objaw daje nadzieję. A potem buch -beta poniżej 1. Jak się nie nakręcać, skoro czeka się latami...
 
ala80: super, jak dla mnie to pęcherzyki masz super ja też bym takie chciała mieć. Ja w zeszłym miesiącu miałam dwa i 11 dnia cyklu miały po 13 mm, więc bardzo, bardzo małe, brałam zastrzyki, ale i tak urósł tylko jeden do 17,5 mm w 14 dc, więc słabo. Uważam, że masz bardzo ładne pęcherzyki.


Na TLC dziwne są programy :biggrin2:


lilonka: Ja ostatnio nie podeszłam do IUI, bo pęcherzyk był pęknięty, dla mnie to nie ma sensu, komórka może żyć nawet 5 godziny max 24 godziny. Ja IUI miałam mieć w poniedziałek, więc w niedzielę nie miałam robionego USG i dlatego zrezygnowałam. Od soboty od USG do poniedziałku do IUI minęło 48 godzin, kiedy pękł nie wiadomo. Ale to tylko moje zdanie i każdy organizm jest inny.



Mam nadzieję, że Ci się uda, dasz nam nadzieję :biggrin2: i fluidy



Błonka: ja też uważam, że musisz być spokojna, uwierz w to, że jest dobrze, a tak będzie.
 
lilonka swietnie Cie rozumiem ze kazda z nas za kazdym razem sie nakreca ale tak juz jestesmy stworzone i skoro tak jak piszesz czasami czekamy na to nasze upragnione malenstwo latami to jak sie tu inaczej zachowywac, poprostu sie nie da. Zycze Ci zeby byly dwie kreseczki, akurat swietny prezent swiateczny:-)
em36406 dzieki, mam nadzieje ze Ty tez bedziesz miala wreszcie wieksze pecherzyki niz dotychczas i czekam z niecierpliwoscia co nam tutaj opowiesz po swojej wizycie
sylha zadroszcze Ci tego slonca u mnie leje deszcz, nie chce mi sie nosa wystawiac ale trzeba bedzie wyjsc sie przewietrzyc..
 
Znalazłam w necie kilka informacji może wam też się przydadzą:

" na edometriozę niekorzystnie wpływają kwasy tłuszczone trans, natomiast korzystny kwasy omega-3. Innym za korzystne uznano zielonolistne warzywa oraz owoce - myślę że można tę kategorię rozszerzyć o inne grupy warzyw - źródeł przeciwutleniaczy. Niekorzystne natomiast - czerwone mięso."
O ile zgadzam się z unikaniem cukru i białej mąki w stosunku do ziemniaków nie byłabym tak rygorystyczna (oczywiście nie mówimy o frytkach, chipsach, plackach czy pyzach itp).
Witam, polecałabym przejście na produkty orkiszowe. Orkisz jest pierwotną odmianą pszenicy, co prawda zawiera gluten jednak jest bardzo dobrze tolerowany przez większość osób. A tak jak Pani napisała, produkty bezglutenowe często zawierają np. kukurydzę, ale też są wysoko przetworzone, zawierają dodatkowe substancje chemiczne."

Dieta przed IUI:
Do dań na pół talerza powinny być warzywa.
"Taka sama zasada posłuży też Pani zdrowiu, ale polecam też włączenie przynajmniej 2-3 razy w tygodniu dań zawierających nasiona roślin strączkowych (fasola, soczewica, soja) oraz na miesiąc przed planowanym zabiegiem picie naparu nagietka (2 szklanki), zaleca się go pić nawet do 5 miesiąca ciąży.
Warto aby Państwo suplementowali kwasy omega-3, należy bardzo uważnie wczytać się w skład takich preparatów i wybrać taki żeby w 2-3 kapsułkach dostarczyć przynajmniej 500 mg kwasów EPA+DHA na dzień."


Uważa się, że nagietek wzmacnia organizm przyszłej mamy i zmniejsza prawdopodobieństwo poronienia."
"zaleca się picie nagietka do 5 miesiąca ciąży, bez konieczności robienia przerw, stosowanie go 2 x dziennie jest jak najbardziej odpowiednie, niestety nie mogę wypowiedzieć się na temat wpływu tego zioła na poziom hormonów - brak póki co tego typu bada"
 
Nadmiar witamin A uszkadza płód :szok:

preparaty z kwasami omega 3 są oczyszczone np z witaminy A - nie jest prawdą że są toksyczne - nie mogły by być przecież dopuszczone do spożycia. Myślę że nieporozumienie wynika z tego że osoby mylą kapsułki z omega 3 z kapsułkami z tranem - są to różne produkty chociaż oba pochodzą z ryb. W tranie zawarta jest witamina A w formie retinolu, która w nadmiarze ma rzeczywiście działanie uszkadzające płód (takiego niebezpiecznego stężenia retinolu nie dało by się uzyskać z zalecanych dawek, ale na wszelki wypadek się nie zaleca się ciężarnym tranu). Natomiast kwasy omega 3 to wyselekcjonowana z oleju rybiego (tranu) frakcja lipidów, jak najbardziej zaleca się ich stosowanie przed ciążą, w ciąży i podczas karmienia.

kobiety ciężarne nie mogą pic tranu
 
reklama
Do góry