reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Agusiapela ja byłam stymulowana tymi lekami do pierwszej IUI-miałam dwa spore pęcherzyki ( a mam tylko jeden jajnik) czyli na mnie dobrze podziałały. Teraz miałam miesiąc przerwy, za kilka dni ma przyjść @ i podchodzę do drugiej IUI i też będę stymulowana tymi samymi lekami. Chyba w Provicie je najczęsciej przepisują:) Także podchodzimy razem w tym cyklu-oby się nam udało :)
 
reklama
Witam dziewczęta.

Jestem nowa i chciałabym wam krótko opowiedzieć swoją historię. Od 2,5 roku staramy się z mężem o dzidzię, oczywiście jak się pewnie domyślacie bez skutku. Po roku rozpoczęliśmy naszą wędrówkę po lekarzach. Każdy zlecał kilkukrotny monitoring i badania męża, do tego setki badań (ciągle tych samych i niekoniecznie istotnych). Po wynikach w których wszystko było w normie zostaliśmy odsyłani dalej z komentarzem : „ja już nic nie jestem w stanie zrobić więcej. I tak wędrowaliśmy przez ok.rok. Potem korzystając z opinii innych bardziej doświadczonych koleżanek udałam się do Invimedu we Wrocławiu. Tam lekarz po obejrzeniu naszych wyników stwierdził, ze tylko IVF. Nie ukrywam, że nie stac mnie na dzień dzisiejszy na ten zabieg dlatego ruszyłam dalej po lekarzach. Trafiłam do Polmedu i tam lekarz zaproponował IUI. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podejść do zabiegu, bo finanse moje nie są najlepsze. Ale czytając wasze forum dowiedziałam się, że można zrobić IUI na NFZ. W związku z tym mam pytanko. Czy ktoraś z was robiła IUI na NFZ ? Skąd miałyście skierowanie ? Ja próbowałam dostać od Gina i nie ma szans bo on twierdzi, że tylko prywatnie jest taka możliwość. Już zaliczyłam 3 ginów i chcą mi sami robić bez uprzedniego przygotowywania nasienia itp. Słów brak. Czy któraś z was jest z dolnego śląska ?

Ja mialam robione IUI na NFZ w Poznaniu na Polnej. Placisz tylko za przygotowanie nasienia 100zl, no i oczywiscie za stymulacje. Aby dostac sie na NFZ musisz udac sie do poradni nieplodnosci, tam lekarz ustala procedure i Cie kieruje na IUI, ale to dosc dlugo trwa, mozna skrocic sobie droge i pojsc prywatnie do lekarza, ktory tam pracuje i on da Ci skierowanie od reki, no chyba ze stwierdzi ze mialas za malo badan i mozna cos jeszcze sprawdzic.
 
Ja mialam robione IUI na NFZ w Poznaniu na Polnej. Placisz tylko za przygotowanie nasienia 100zl, no i oczywiscie za stymulacje. Aby dostac sie na NFZ musisz udac sie do poradni nieplodnosci, tam lekarz ustala procedure i Cie kieruje na IUI, ale to dosc dlugo trwa, mozna skrocic sobie droge i pojsc prywatnie do lekarza, ktory tam pracuje i on da Ci skierowanie od reki, no chyba ze stwierdzi ze mialas za malo badan i mozna cos jeszcze sprawdzic.

Dzięki za pomoc. Spróbuję ustalic jak sprawa się ma w moim miejscu zamieszkania. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz jak możesz, u nas potrzeba do poradni leczenia niepłodności skierowanie, ale czy może je wystawić normalny gin?
 
Ruda wnioskuje że mieszkasz gdzieś bliżej Szczecina myślę że obie idziemy w tę sama stronę jeśli chcesz pogadać to pisz na gg mój numer 31171198
Ja też podjełam decyzję podobna do Twojej i chcę do niej podejść w tym samym miejscu co Ty :)
 
Przygotowania do drugiej IUI czas zacząć:-) Dziś dostałam znienawidzoną do kresu wytrzymałości @ :no:( kiedyś się na nią czekało z niecierpliwością...) Od trzeciego dnia tabsy-lametta i encorton. Już się umówiłam na usg na 21 czerwca i jak wszystko pójdzie dobrze to inseminacja najprawdopodobnie za dwa tygodnie. Marzę żeby to była ostatnia, żeby wreszcie się udało...

Któraś z Was też teraz ma mieć IUI?
Agusiapela jak Twoje sampoczucie i przygotowania ?
 
Witam. Chciałam się dowiedzieć czy jest tutaj ktoś kto mi pomoże w znalezieniu dobrej kliniki niepłodności z bankiem nasienia. Niestety tak się życie potoczyło że nie możemy mieć własnych biologicznych dzieci dlatego proszę o pomoc, jestem z województwa podkarpackiego..
 
a skad jestes!?

a tak napisałas...ale gapa ze mnie.
W tamtym, okregu nic nie znam ,ale poszukaj w googlach kliniki nieplodnosci w miescie, ktore jest blisko Ciebie:)
Ja mialam robione na pomorzu...powodzenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
to jakies miasto ktore jest blisko i poczytaj o tym:)

mialam 6 i zadna sie niestrety nie udało!!!!Dopiero pierwsze ivf wyszło
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry