reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Tak się cieszę, że istnieją różne fora tematyczne, a zwłaszcza to. Tu można podzielić się wszystkim z osobami, które są w tej samej sytuacji życiowej. Przechodzą przez tą walkę tak samo: planują, przytulają się', łudzą się, robią test, płaczą, rozpaczają, godzą się z faktem i przechodzą to wszystko od nowa co miesiąc, nawet przez kilka lat. Dodatkowo lekarze, badania,leki, zbiegi itd.

A wokół co chwila jakaś koleżanka informuje cię, że zostanie mamusią. Co gorsza płaczą, że to jeszcze za wcześnie bo im się wpadło. A ja im tak zazdroszczę i nienawidzę jednocześnie, bo im się udało a mnie nie. W moim przypadku było 10 takich osób, na szczęście większość z nich cieszyła się z ciąży. Po raz pierwszy takie słowa wychodzą poza moją głowę, ale w końcu nadszedł czas abym to z siebie wyrzuciła. Nawet się sobie dziwię, że tak pomyślałam bo jestem dobrą osóbką ale to było silniejsze ode mnie. Już trochę mi to wszysko przeszło, już mniej płaczę, stałam się trochę mniej wrażliwa i bardziej obojętna bo ile można. Ale domyślam się, że czeka mnie jeszcze przynajmniej raz tyle bo tydzień temu rozpoczeliśmy ,,pielgrzymki'' do przychodni leczenia niepłodności Ferti Med w B-B
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Po odebraniu wyników badań będziemy się umawiać (piszę w liczbie mnogiej bo chodzimy razem z mężem, daje mi to wielkie wsparcie i siłę) na badanie drożności jajowodów z zastosowaniem kontrastu- koszt 900 zł. Dodatkowo fajne jest to,że wtedy można udrożnić lekką niedrożność. Tylko, że drogo! Można też laparoskopowo (za darmo na NFZ), ale boję się bo to robią w znieczuleniu ogólnym, nacięcia niby nie duże bo 5 mm ale zawsze. Jest to po prostu operacja, więc trzeba zostać w szpitalu na obserwacji i jest ryzyko powikłań.
 
Po odebraniu wyników badań będziemy się umawiać (piszę w liczbie mnogiej bo chodzimy razem z mężem, daje mi to wielkie wsparcie i siłę) na badanie drożności jajowodów z zastosowaniem kontrastu- koszt 900 zł. Dodatkowo fajne jest to,że wtedy można udrożnić lekką niedrożność. Tylko, że drogo! Można też laparoskopowo (za darmo na NFZ), ale boję się bo to robią w znieczuleniu ogólnym, nacięcia niby nie duże bo 5 mm ale zawsze. Jest to po prostu operacja, więc trzeba zostać w szpitalu na obserwacji i jest ryzyko powikłań.
witaj właściwie idziesz ku dobrej klinice (podobno bo jednak nie mój rejon)
no coś ty ja jestem po laparoskopii zabieg jak zabieg wsio ok no szkoda że nie poszłaś na NFZ bo jednak ta kasa przydałyby się na IUI
no ale z drugiej strony wiem ...
ja miałam laparoskopię i wszystko było ok jak i w środku i po zabiegu

kochana za dobre wyniki i udaną drożność &&&&
 
Jaki jest mniej wiecej koszt Iui i czy trzeba brac wczesniej badz po jesli sie uda jakies leki? Ile w sumie wychodzi j=takie jedno podejscie?

Czy korzystała ktoraś z Was z MEDICOR Klinika Macierzyństwa w Rzeszowie? Godna polecenia? Prosze o odpowiedz..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć, lopop, w Ferti Med powiedziała mi,że iui jest za darmo bo mają umowę z NFZ. I dlatego się zdecydowałam na kontrast.:-)

Chociaż przez laparoskopie stwierdzono by czy mam endometrioze. Ale do tej decyzji jeszcze muszę dojrzeć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam nowe dziewczyny w Naszym wątku-ja ostatnio nic nie pisałam, bo narazie po 2 IUI nieudanej odpuściłam troszeczkę, bo zajęłam się przygotowaniami do wesela brata i bawię moją kochaną 2-letnia chrześnicę, a niedługo wyjezdza daleko więc chcę się nią nacieszyć-teraz czeka mnie hsg i może uda mi się je wykonać w nast.cyklu, bo w tym muszę zrobić posiew i inne badanka-także będę walczyć dalej-piszcie co u Was-pozdrawiam
 
Jaki jest mniej wiecej koszt Iui i czy trzeba brac wczesniej badz po jesli sie uda jakies leki? Ile w sumie wychodzi j=takie jedno podejscie?
clo na wieksza liczbe pęcherzyków przed IUI po IUI (zalezy od długości cykli) zażywa się luteinę bądź duphaston niektórzy dają 2 takie razem żeby utrzymać ciążę i czasem estrofem na piekne endo
Czy korzystała ktoraś z Was z MEDICOR Klinika Macierzyństwa w Rzeszowie? Godna polecenia? Prosze o odpowiedz..
nie znam
Cześć, lopop, w Ferti Med powiedziała mi,że iui jest za darmo bo mają umowę z NFZ. I dlatego się zdecydowałam na kontrast.:-)
rozumiem to inna kolej rzeczy wiadomo tez bym tak zrobiła
 
Hej,jesteście jeszcze, napiszcie jeszcze coś.

Jak zawsze mój mężuś słodko sobie śpi, a ja sobie oglądam TV i buszuje po internecie.
Uwielbiam takie wieczory, wtedy mogę pobyć sama ze sobą.:tak:

Ale dziś idę za chwilę spać bo jutro na 7.00 jadę na badania. Dobranoc, miłych snów:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie, zrobiłam dziś badania. Koszty-masakra: hormonalne, mocz -162 zł, AMH (rezerwa jajnikowa) 122 zł. Więc dziś wydałam 284 zł z samego rana :wściekła/y:. Wiadomo wszystko prywatnie więc trzeba zapłacić.
Zlecone badania: TSH 3 generacja, Prolaktyna, Estradiol, Testosteron, Androstendion, DHEA SO4, Różyczka(Rubella) IgG, Toxoplasma gondii IgM.

Tyle dobrze, że mój mąż godnie zarabia, bo ja nie-kobieta inżynier. I tak się cieszę,że mieszkam w mieście gdzie mogę się leczyć i nie muszę dojeżdżać. Zawsze bałam się,że będę miała problemy z zajściem w ciąże bo moja mama też je miała. Ale nie chcę jej pytać bo się boje, zresztą nie chcę jej mówić o swoich problemach. Choć pewnie z ojcem coś tam podejrzewają, bo mieszkamy u nich 4 lata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Cześć dziewczyny. Byłam dziś na usg, jestem w 9 dc i wyhodowałam dwa jajeczka :) Na razie małe, po 15 i 16 mm ale jeszcze podrosną, kolejne usg w czwartek, prawdopodobnie IUI w sobotę i tak długi weekend poświęcam na jazde po lekarzach-tak samo miałam przy pierwszej IUI która wypadła w weekend majowy:) Poznałam dziś pewną kobietę-to co ona przeszła przez ostatnie 5 lat to mogłaby obdarowac swoim doświadczniem 50 dziewczyn a w dodatku bardzo biedna ale walcząca z całych sił o szczęscie. Była już 4 razy w ciązy, raz nawet donosiła do 5 mca, miała około 20 inseminacji i to nasieniem dawcy bo jej M jest w 100% bezpłodny, ale mimo to jest pełna wiary i cały czas walczy.
Też jestem pełna nadzieii że się uda, że to bedzię moja ostatnia IUI, chyba że będę się starała o drugie dziecko :)

Witaj Atyde85, niestety wszytsko związane z leczeniem niepłodności jest bardzo drogie i tak masz szczęscię że możesz zrobić IUI na NFZ
 
Do góry