reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Iui nie boli nic a nic. Myśle ze stres powoduje dyskomfort. Monitoring jest bardzo ważny żeby wiedzieć kiedy pęcherzyk pękł lub Ew pęknie. Ja miałam dwa razy na niepeknietych. Obie nieudane. A za pierwszym razem chyba wszystko wypłynęło po zejściu z fotela. Ogólnie jest ok.
Byc moze. Dla mnie to bylo mega nieprzyjemne. Ale ja jestem zawsze spieta. Tez jakos psychicznie zle to znioslam. Dla nich nie jest wazny bo zawsze mozna zrobic in-vitro. Ja lezalam 20 min z nogami do gory.
 
reklama
Byc moze. Dla mnie to bylo mega nieprzyjemne. Ale ja jestem zawsze spieta. Tez jakos psychicznie zle to znioslam. Dla nich nie jest wazny bo zawsze mozna zrobic in-vitro. Ja lezalam 20 min z nogami do gory.
No psychika dużo robi. Ja tez chwile leżałam a i tak wypłynęło jeśli nie wszystko to większość. Co kraj to obyczaj. Tak czy inaczej powodzenia zycze :)
 
Bo lecze sie w Holandii a tu praktycznie sie niczego nie sprawdza. Hormony, droznosc, choroby weneryczne a owulacje tylko z krwi. Jezeli droznosc jest ok to po pol roku IUI a jak 6 razy nie wyjdzie to in-vitro.

Co ty gadasz ja tez w Holandii się leczę i usg monitorujące mam co 2-3 dni. Przeszłam przez 6 iui i każda owu miałam monitorowana, za to żadnych badań krwi przed iui nie miałam robionych ani progesteronu po owu. Chyba trafiłaś na dziwna klinikę
 
Co ty gadasz ja tez w Holandii się leczę i usg monitorujące mam co 2-3 dni. Przeszłam przez 6 iui i każda owu miałam monitorowana, za to żadnych badań krwi przed iui nie miałam robionych ani progesteronu po owu. Chyba trafiłaś na dziwna klinikę
Usg czy pecherzyk rosnie owszem robia nawet codziennie. Jednak nikt mi nie sprawdzal czy pecherzyk pekl. Mowiac o monitoringu mialam na mysli ze przed IUI nikt tego nie sprawdzal. U mnie moze byc calkiem inna procedura bo jednak jedno dziecko juz mam. Nie lecze sie w klinice tylko w zwyklym szpitalu.
 
Witaj. My z mezem mamy podobny "staz" starania się. Rowniez problemu nie mamy. Mamy juz jedno dziecko wiec myslalam ze z drugim nie bedzie problemu. A tu prosze... Ja w czwartek miałam swoj wielki dzień - pierwsza IUI. Nie zaliczam tego do przyjemnych, no ale czego sie nie robi dla dziecka. Teraz mam tylko nadzieje ze sie udalo i nie bede musiala przechodzic tego jeszcze raz. Ja pierwszy raz mialam od razu stymulowany ovaleap,ovitrelle i teraz biore progesteron.
My będziemy robić w tym tygodniu badania poprzedzające inseminacje i mam nadzieję, że w najbliższy cykl uda się już podejść do IUI :) oj to dla mnie też nie będzie to przyjemne bo nie nawidze wziernika przy zwykłym badaniu ginekologicznym jestem tak spięta no nie umiem się rozluźnić :no2::unsure: ale przeżyłam badanie drożności to też jakoś chyba dam radę :) no u nas to dziwne niby wszystko ok oboje bo i owulacja i pęcherzyki pękają a ciąży brak .. już nie liczę że się uda naturalnie i chcemy tak spróbować wokół dosłownie i znajomi i w rodzinie dziecko za dzieckiem a my nadal czekamy . Trzymam kciuki za Ciebie!
 
Test mam zrobic dopiero po 2,5 tygodnia czyli dopiero ok 14 pazdziernika:o wiem ze wy robicie zawsze 2 tygodnie po IUI jednak z moja cierpliwoscia jest ciezko. Nie mam jak zrobic bety z krwi. Probowala ktoras z was wczesnych testow ciazowych ? Niby wykrywaja ciaze 6 dni przed miesiaczka.
U mnie sikany wyszedł po 11 dniach po iui ale moim zdaniem od owulacji 10dni
 
Dziewczyny a jakie zazwyczaj lekarz zaleca badania przed iui? Pewnie niejednokrotnie były wymienione ale za dużo postów żebym teraz znalazła[emoji17]
 
Dziewczyny a jakie zazwyczaj lekarz zaleca badania przed iui? Pewnie niejednokrotnie były wymienione ale za dużo postów żebym teraz znalazła[emoji17]
Ja dostałam skierowanie na
Cmv igG
Cmv igM
Hbc
HIV
Rubella (różyczka) igG
Rubella igM
Toxoplazma gondi igG
Toxoplazma gondi igM
WR oraz grupę krwi bo nie mam jej na papierze więc też muszę zrobić
Mąż ma takie
WR
Cmv igG
Cmv igM
HBc
HBs antygen
Hcv i hiv
Poza tym zanim nas lekarz skierował i poradził IUI lub invitro to miałam na hormony , badania ginekologiczne , rezerwę jajnikowa, droznosc jajowodów a maz nasienie chyba o niczym nie zapomniałam bo sporo tego było. Nie miałam natomiast na kariotyp i zastanawiam się czy nie zrobić
 
reklama
Do góry